letecky hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Památky UNESCO a starověké civilizace Eurovíkendy s průvodcem a programem Eurovíkendy a metropole Adventní zájezdy
Přidat k oblíbeným zájezdům Řím, živoucí galerie umění, retrospektivní výstava architektury a sochařství od antiky po současnost. Byl metropolí císařství a dodnes je sídlem papežů, městem umělců a předních filmových i módních tvůrců. Zažijete prodloužený víkend ve městě, které bylo jeden a půl tisíciletí středem Evropy. Umělecko-historické procházky budou zaměřené na antické památky, památky UNESCO a obrazy Caravaggia v římských kostelích. Pro skupiny lze zajistit variantu zájezdu s jiným odborným programem a lze zajistit návštěvu s časovou rezervací Vatikánských muzeí nebo Villu Borghese. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
letenka Praha-Řím-Praha, veškeré letištní taxy a poplatky, kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, transfer do hotelu a zpět, 3x hotel se snídaní, průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. místního průvodce po Římě, místní dopravu, pobytovou taxu, vstupné (70 €) a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje.
Příplatky
2.100 CZK - jednolůžkový pokoj
590 CZK - rezervace vstupenky do Vatikánských muzeí/ do 18ti let 350 Kč
420 CZK - sdružené vstupné Koloseum, Forum Romanum, Palatin/ do 18 let 70 Kč/ 18-25 let 290 Kč
1.390 CZK - odbavené zavazadlo do 23 kg
128 CZK - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
památky Říma a Vatikánu - chrám sv. Petra - Vatikánská muzea - Sixtinská kaple - Koloseum - Forum Romanum - Kapitol - Caravaggiovy obrazy v kostelích
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-049
4.5 - 7.5.2019
3
Praha - letiště V. Havla a další níže
13 490,-
Odjeto
092-050
26.9 - 29.9.2019
3
Praha - letiště V. Havla a další níže
13 490,-
Odjeto
092-699
3.10 - 6.10.2019
3
Praha - letiště V. Havla a další níže
13 490,-
Odjeto
092-051
28.11 - 1.12.2019
3
Praha - letiště V. Havla a další níže
13 490,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odlet z Prahy, transfer, ubytování, individuální volno nebo procházka s průvodcem

2. den: ŘÍM-VATIKÁN - UNESCO, celodenní prohlídka města, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra s Michelangelovou Pietou, Vatikánská muzea, Sixtinská kaple, Piazza Navona s Berniniho fontánou, Andělský hrad, Fontána di Trevi, Španělské schody, večerní Řím, individ. volno

3. den: antický ŘÍM: Forum Romanum, Koloseum, Pantheon, Kapitol, Palatin, Císařská fóra, jezdecká socha Marca Aurelia, bazilika San Giovanni in Laterano, kostel San Pietro in Vincoli (Michelangelův Mojžíš), atmosféra večerních ulic

4. den: volno, přejezd na letiště, odlet do PrahyCK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a dopravy. V prosincovém termínu je program přizpůsoben adventu v Římě.

Doprava

Letecká přeprava Praha – Řím – Praha je realizována leteckou společností Czech Airlines, transfer busem z/na letiště. Po centrální části Říma se budeme pohybovat za pomoci místní dopravy.

Ubytování

x ubytování v hotelu *** v Římě – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím

Stravování

3x italská kontinentální snídaně – káva, čaj, džem, máslo, croisant, biscuit (na snídaně doporučujeme chodit včas)

Orientační ceny potravin v € :
Káva 1,50 - 2,50 €, chléb 1,30 €, minerálka 1,5 €, dobré víno od 3 - 4 €, pizza od 8 €, těstoviny v restauraci od 7 - 8 €, zmrzlina od 1 €, pivo 1,20 €, salát velký 2 €, večeře od 18 €, v bufetu od 12 €.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Řím - Kopule sv. Petra - 8/10 € (s výtahem)
Řím - Andělský hrad - 10 € dospělý, 5 € student
Řím - Metro - 1,50/1 € jízda
Řím - Andělský hrad - 15 €
Řím - Vatikánská muzea - 17 € + rez.poplatek
Řím - Koloseum , Forum Romanum , Palatino - 12 € + rez.poplatek
Tivoli - Hadriánova vila - 10 €
Tivoli - Villa d´Este - 10 €

Vstupné do Vatikánských muzeí a sdružené vstupné do Kolosea , Fora Romana a Palatinu již máte zakoupené předem v naší CK, pokud je máte uvedené na smlouvě. (Tyto vstupy se hradí nejpozději měsíc před odjezdem).

Není podmínkou všechny vstupy se skupinou absolvovat.

Pobytová taxa: není zahrnuta v ceně zájezdu - 4 EUR/osobu/den

Kapesné

doporučujeme min. celkové kapesné 90 €, z toho min. 60 € na vstupné.

Měna

EURO (značení €) - EUR orientační kurz (1 EUR = 26 CZK)

Pořadatel: Redok travel, s. r. o., IČO: 25258281

Zajímavosti

Koloseum
Původní název této velkolepé stavby byl Amphitheatrum Flavium a nechal ji postavil císař Vespasian. Ale dokončena byla až po jeho smrti v roce 80, v té době zde vládl už Tito. Samotná aréna má rozměry 87 x 55 metrů nad níž je několik tisíc míst pro diváky. Podle různých dohadů je koloseum schopné pojmout 50 000 či 80 000 tisíc sedících diváků. Do dnes, ale nevíme, který odhad je pravdivější. Při gladiátorských hrách byl určen i přesný zasedací pořádek. Nejblíže k boji seděl císař a senátoři a ve vyšších řadách seděli obyčejní občané. V 5. století se zde konaly poslední gladiátorské hry.


Zobrazit místo Řím a Vatikán letecky na větší mapě

Řím - Vatikán

Itálie - Řím - Sixtinská kaple, Poslední soud, Michelangelo, 1535-41

Proslulý renesanční sochař, jehož dílo výrazně přispělo ke kráse současné Florencie i Říma. Seznamte se s jeho vynikajícími výtvory z oboru sochařství, malířství i architektury na poznávacích zájezdech za uměním a eurovíkendech do italských měst.

zobrazit celý článek
Itálie - Tivoli - Villa d´Este - tzv. Sto fontán

Zahrada Villy d´Este leží asi 30 km od Říma v Tivoli a patřila k nejnádhernějším zahradám italské renesance. Nechal jí vybudovat kardinál Ippolito II. D´Este na strmém svahu, který si vyžádal vytvoření teras. Na vrcholu svahu pak stojí vlastní budova vily. Ústřední linie zahrady je zdůrazněna schodišti, příčné linie tvoří cesty mezi terasami. Celá zahrada je inspirována a ovlivněna blízkou antickou Hadriánovou vilou. Nekrásnější a nejlákavější jsou v zahradě vodní efekty. Na poznávacích zájezdech do Říma a kraje Lazio si tyto zahrady rozhodně nenechte ujít.

zobrazit celý článek
Itálie - Lazio - Montalcino, pikantní pecorino peperoncimo

Přehled jídel, která jsou typická pro italský kraj Lazio (tedy střední Itálii v okolí Říma) a na poznávacích zájezdech do Itálie jim stojí za to věnovat pozornost.

zobrazit celý článek

Raffael Santi (1483-1520) byl italský malíř a architekt v období vrcholné renesance. Spolu Leonardem da Vinci a Michelangelem je považován za nejvýznamnějšího výtvarného umělce té doby. Jeho dílo (např. Dáma s jednorožcem, četné madony, z nichž je nejznámější Sixtinská madona, Athénská škola, Triumf Galathey) mělo vliv na vývoj malířství hluboko do 19. století.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu