autokarem hotel Polopenze
Přidat k oblíbeným zájezdům Spojte dny odpočinku u moře s návštěvou historických památek Neapolského zálivu, Říma a Vatikánu. Užijte si výlety, slunce a moře. 3.-8. pobytových dní u moře! K tomuto zájezdu existuje varianta D8. Viz též podobné zájezdy Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 7x ubytování v hotelu, 7x polopenze, průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, loď na Capri, fakult. výlety a veškeré vstupné (90 €).
Příplatky
3.000 Kč - jednolůžkový pokoj
590 Kč - výlet - fakultativní výlet 5. den (Herculaneum, Cumae; od 15 osob)
320 Kč - komplexní pojištění
Řím - Neapol, ubytování v hotelu v Neapolském zálivu, volné dny u moře a výlety - ostrov Capri - římské město Herculaneum - Kúmy, sídlo římských prorokyní Sibyl - Pozzuoli, římské památky a solfatary - Pompeje - výjezd na Vesuv - klášter Montecassino - královský zámek Caserta - Vatikán
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
002-505
26.6 - 5.7.2020
9
Praha a další níže
13 690,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1.-2. den: odjezd z Prahy dopoledne, další nástupní místa dle termínu (viz Doprava), přejezd, ŘÍM, celodenní prohlídka (UNESCO), antické i barokní památky, Koloseum, antický chrám Pantheon, Forum Romanum, Fontana di Trevi, Španělské náměstí a schody, Piazza Navona...

3. den: pobyt u moře, koupání

4. den: lodí z NEAPOLE nebo SORRENTA (přístavní městečko na tufových útesech nad mořem) na ostrov Capri, jeden z nejkouzelnějších ostrovů Tyrrhénského moře, městečka CAPRI a ANACAPRI, vila San Michele Axela Muntheho (Kniha o životě a smrti), římská Vila Jovis císaře Tiberia, možnost prohllídky Modré jeskyně a plavby kolem ostrova, NEAPOL (UNESCO, královský palác Palazzo Reale, starobylé pevnosti (Castel Nuovo), výhledy na Vesuv

5. den: pobyt u moře, koupání, fakult. výlet: HERCULANEUM (UNESCO) - jedinečný komplex římského města, které zasypala po výbuchu Vesuvu vrstva sopečného prachu, starověké CUMAE – Kúmy, nejstarší řecká kolonie v Itálii, místo, kde sídlila věštkyně Sibyla, uměle vybudovaný tunel ve skále, NEAPOL, Archeologické muzeum

6. den: Pompeje (UNESCO), unikátní trosky antického města zničeného při výbuchu Vesuvu r. 79 n.l., zbytky domů i honosných paláců s malbami i mozaikami, sopka Vesuv, výstup ke kráteru, výhledy na Neapolský záliv, výstup měsíční krajinou ke kráteru

7. den: klášter MONTECASSINO, nejstarší benediktinský klášter s překrásnou výzdobou - založený v 6. stol. sv. Benediktem, opatství zničeno při bombardování za 2. sv. války a poté zrekonstruováno, CASERTA, přepychový zámek (UNESCO) Karla III. z dynastie Bourbonů Palazzo Reales nádhernými zahradami a fontánami připomínající francouzské královské rezidence, plno plastik a fontán od architekta Luigi Vanvitelli

8. den: celodenní pobyt u moře, koupání

9. den: ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO), prohlídka, chrám sv. Petra, slavná vatikánská muzea plná uměleckých pokladů, Sixtinská kaple....

10. den: příjezd do ČR


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.

Doprava

autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.

Upozorňujeme na regulaci dopravy v Římě, český autobus zůstává na parkovišti. Doprava do centra Říma pouze příměstským vlakem, metrem nebo autobusem.

Nástupní místa: kromě Prahy v termínech 2.6.-11.6. a 1.9.-10.9. též Plzeň, Příbram, Písek, České Budějovice a v termínech 16.6.-25.6., a 8.9.-17.9. Hradec králové, Pardubice a Brno.

Ubytování

hotel Giulilvo - v pěkném piniovém parku v blízkosti písečné pláže, 2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím

Stravování

stravování v hotelu - polopenze - italská kuchyně.
Orientační ceny některých potravin: chléb 1 kg: 0,65 €, voda 2 l: 0,45 €, jogurt 200g: 0,7 €, mléko 1 l: 1,10 €, margarín: 1,9 €, rajčata 1 kg: 1,55 €, paprika 1 kg: 1,6 €, hroznové víno 1 kg: 1 €.

Pojištění

Zájezd obsahuje povinné pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 sb. proti úpadku; nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu ve výši 32 Kč/den (minimálně však 90 Kč).

Orientační ceny vstupného

Průvodce nesmí v areálech provádět výklad, ten poskytne předem v autobuse. Zvláště se toto omezení týká areálu Pompejí, Capri a Říma . Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa ve městech musí být navštívena, záleží na průvodci a individuálním výběru každého klienta.
VATIKÁN - Vatikánská muzea - 16 €, kupole sv. Petra - 8 € (výtahem), 6 € (pěšky), Andělský hrad – 14 €.
ŘÍM - Koloseum + Palatin + Forum Romanum (Koloseum samostatně nelze) - 12 €, doprava po Římě : 4 x 1,5 €. Pantheon (nově zpoplatněn od r. 2018) – 2 €.
CAPRI - všechny uvedené vstupy nelze během jednoho dne realizovat, je nutný výběr pouze některých míst: trajekt Sorrento - Capri - Sorrento nebo NeapolCapriNeapol - cca 32 € (pohyblivé dle sezóny a typu lodi), plavba kolem ostrova Capri (cca 1 hod.) - cca 16,5 €, Modrá jeskyně - 21 €, doprava po Capri (pozemní lanovka, minibusy) - 4x 1,8 € nebo klimatizované minibusy na celý den – 11,5 €, Augustovy zahrady – 1 €, vila A. Muntheho - 8 €. Vila Jovis - 3 €, lanovka na Monte Solaro - 11 € zp., 1 cesta – 7 €.
POMPEJE - 15 €. Vesuv - 10 € minibus + 10 € vstup.
Caserta zámek + park – 14 €, V parku možnost zapůjčení el. kola za 6 €/hod., minibus v zahradách -
2,5 €
Monte Cassino - muzeum - 7 €.
Místní průvodce v Pompejích, na Capri , ve Vatikánu a v Římě - cca 10 €/os. - za každé místo (skládá-li se skupina min. 40 osob – jinak se cena přepočítává dle počtu zájemců).

Kapesné

Celková orientační částka na vstupné je cca 185 € + místní průvodci cca 40 €.

Pořadatel: , IČO:

Poznámky

Důležité osobní věci
Jedny pohodlné boty na prohlídky, jedny pevné boty pro pěší vycházky (Vesuv , Pompeje !!!). Plavky, koupací čepici do bazénu, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochr. faktorem, repelent, deštník, teplejší oblečení pro případ horšího počasí. Upozorňujeme na nutnost decentního oblečení pro návštěvu kostelů ve Vatikánu, v Římě a na Montecassino. Základní léky - acylpyrin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy, jodisol apod. a léky trvale užívané.

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Elektrické zásuvky
Síťové napětí v Itálii je 220 V. Zástrčky v moderních budovách jsou klasické eurozásuvky, ale ve většině hotelů a apartmánů jsou používány staré italské zásuvky se třemi kolíky nad sebou s dvěma variantami velikosti. Klasické ploché zástrčky se dvěma kolíky pasují do užších a kombinovaných italských zásuvek, ale pro použití eurozástrčky je potřeba adaptér, který je ke koupi ve většině italských supermarketů.

Řím - Neapol - Capri - Herculaneum - Kúmy - Pozzuoli - Pompeje - Vesuv - Montecassino - Caserta - Vatikán

Itálie - Řím - Sixtinská kaple, Poslední soud, Michelangelo, 1535-41

Proslulý renesanční sochař, jehož dílo výrazně přispělo ke kráse současné Florencie i Říma. Seznamte se s jeho vynikajícími výtvory z oboru sochařství, malířství i architektury na poznávacích zájezdech za uměním a eurovíkendech do italských měst.

zobrazit celý článek
Itálie - Tivoli - Villa d´Este - tzv. Sto fontán

Zahrada Villy d´Este leží asi 30 km od Říma v Tivoli a patřila k nejnádhernějším zahradám italské renesance. Nechal jí vybudovat kardinál Ippolito II. D´Este na strmém svahu, který si vyžádal vytvoření teras. Na vrcholu svahu pak stojí vlastní budova vily. Ústřední linie zahrady je zdůrazněna schodišti, příčné linie tvoří cesty mezi terasami. Celá zahrada je inspirována a ovlivněna blízkou antickou Hadriánovou vilou. Nekrásnější a nejlákavější jsou v zahradě vodní efekty. Na poznávacích zájezdech do Říma a kraje Lazio si tyto zahrady rozhodně nenechte ujít.

zobrazit celý článek
Itálie - Lazio - Montalcino, pikantní pecorino peperoncimo

Přehled jídel, která jsou typická pro italský kraj Lazio (tedy střední Itálii v okolí Říma) a na poznávacích zájezdech do Itálie jim stojí za to věnovat pozornost.

zobrazit celý článek

Raffael Santi (1483-1520) byl italský malíř a architekt v období vrcholné renesance. Spolu Leonardem da Vinci a Michelangelem je považován za nejvýznamnějšího výtvarného umělce té doby. Jeho dílo (např. Dáma s jednorožcem, četné madony, z nichž je nejznámější Sixtinská madona, Athénská škola, Triumf Galathey) mělo vliv na vývoj malířství hluboko do 19. století.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu