letecky hotel Polopenze Zájezdy bez nočního přejezdu
Přidat k oblíbeným zájezdům
Letecký pobytový zájezd s výlety, Messina, Lipari, Vulcano, Stromboli.
Upozornění: na tento zájezd se nevztahují naše First minute ani sezónní (lednové, únorové...) či věrnostní slevy Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
leteckou přepravu tam a zpět v ekonomické třídě, letištní taxy, 7x hotel nebo apartmán 3* (2lůžkové pokoje), 7x polopenzi, výlety dle programu, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, pobytovou taxu (2€/os/noc), vstupné (30€), fakultativní výlety fakultativní výlet na Liparské ostrovy (min 6 osob) cca 145 EUR, fakultativní výlet Valli Cupe (min.6 osob) cca 45 EUR,a vše co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
9.800 Kč za 1lůžkový pokoj
440 Kč za komplexní pojištění K5S
240 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
pobřeží Kalábrie: , dovolená u moře - Liparské ostrovy - Stromboli - Lipari - Vulcano
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
042-497
13.6 - 20.6.2024
7
Praha - letiště V. Havla , Brno - letiště a další níže
25 970,-
Vyprodáno
042-498
20.6 - 27.6.2024
7
Praha - letiště V. Havla , Brno - letiště a další níže
26 970,-
Vyprodáno
042-499
11.7 - 18.7.2024
7
Praha - letiště V. Havla , Brno - letiště a další níže
27 970,-
Vyprodáno
042-500
25.7 - 1.8.2024
7
Brno - letiště a další níže
27 970,-
Vyprodáno
042-795
15.8 - 22.8.2024
7
Praha - letiště V. Havla , Brno - letiště a další níže
27 970,-
Vyprodáno
042-501
29.8 - 5.9.2024
7
Praha - letiště V. Havla , Brno - letiště a další níže
27 970,-
Vyprodáno
042-502
12.9 - 19.9.2024
7
Praha - letiště V. Havla , Brno - letiště a další níže
26 970,-
Vyprodáno
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

Pro letošní rok jsou možné odlety již jen z Brna, odlety z Prahy jsou ve všech termínech již vyprodané.

1. den: odlet z Prahy nebo z Brna do Kalábrie na letiště Lamezia Terme a transfer na ubytování ve 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi přímo u Jónského pobřeží s krásnou širokou písečnou pláži

2. den: pobyt u moře, odpočinek, koupání, půldenní výlet na nejvýchodnější výběžek Kalábrie, na posvátný Mys Capo Colonna, posvátného místa Starověkého Řecka, středověky kostel Madony z Capo Colonna, tyčící se na útesu vysoko nad mořem, cesta do města CROTONE, významné starořecké centrum a působiště Pythagora, prohlídka starobylého centra, volno k posezením, nákupům nebo k návštěvě krásného starořeckého muzea.

3. den: dopoledne výlet do přírodní mořské rezervace Capo Rizzuto s nedotčeným pobřežím a chráněným podmořským světem, příjezd do letoviska Le CASTELLA, výhledy na aragonskou pevnost z 16. stol na ostrůvku, výlet lodí s pozorováním zdejšího podmořského světa, krásné výhledy na Aragonský hrad i pobřeží, koupání z lodi v křišťálově čisté vodě, možnost šnorchlování (masky zdarma), občerstvení na lodi, procházka letoviskem s mnoha obchůdky, kavárnami či restauracemi s krásnými výhledy na moře, možnost návštěvy aragonského hradu, po poledni odjezd autobusem zpět do rezortu, odpoledne pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání.

4. den: pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Fakultativně celodenní výlet na Liparské ostrovy - cena cca 145 EUR, platba u delegátky na místě. Brzy ráno odjezd autobusem do přístavu Vibo Valentia a odjezd lodí na tři sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout a vykoupat se na plážích z černého sopečného písku. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari, posedět si v malebných restauracích nebo navštívit muzeum Liparských ostrovů. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a restaurací. Užijeme si i koupání. K večeru návrat lodí zpět do Vibo Valentia a odjezd na ubytování. Výlet se koná jen za příznivých povětrnostních podmínek a platí se na místě.

5. den: pobyt u moře, odpočinek, koupání.

6. den: celodenní výlet, dopoledne zastávka v přímořském letovisku Soverato Marina s krásnou pláží a množstvím obchůdků, kaváren i typických rybářských restaurací, volno na nákupy, posezení a procházky, staré byzantské město STILO, sídlo bohaté na umění a památky, mezi nimiž vyniká byzantský kostel La Cattolica vystavěný na skále nad městem, Zde možnost ochutnávky místních produktů především z plodů bergamotu i občerstvení, po poledni dále do skalnatých hor Serre Calabresi do vesnice Pazzano, působivou jeskyniě Monte Stella s byzantským kostelíčkem, úchvatné výhledy na okolní hory i na pobřeží a mořskou zátoku, na závěr výletu sjedeme na pobřeží do oblasti Caminia, působivé skalnaté pobřeží ukrývající malé i větší pláže, k večeru návrat do rezortu.

7. den: pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Fakultativně půldenní výlet do hor zvedajících se nedaleko od pobřeží a návštěva údolí Valli Cupe,(cena cca 40 EUR), jedna z nejvýznamnějších přírodních oblastí celé Kalábrie, panenská příroda, jeden z nejhlubších kaňonů, návěštěva vodopádu, na cestě zpět zastávka v městečku Cropani, atmosféra Itálie první poloviny minulého století, posezení u pravé italské kávy nebo zdejší výborná zmrzlina.

8. den: během dne transfer na letiště a odlet zpět do ČR 


Ck si vyhrazuje právo úprav programu vzhledem k počasí a aktuálním letovým řádům. Výlet na Stromboli se uskuteční, pokud nedojde k nebezpečné sopečné aktivitě.

Doprava

letecky z Prahy (též z Brna) do Lamezia Terme a zpět v ekonomické třídě

Ubytování

7x ubytování ve 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi přímo u Jónského pobřeží s krásnou širokou písečnou pláží
v pokojích a apartmánech 4* rezortu (přidělení ubytování je v kompetenci ubytovacího zařízení), ubytování pro 4 osoby jen v apartmánech

Jednolůžkové pokoje pouze na zpětné ověření.

Stravování

7x polopenze – snídaně formou bufetu a večeře servírované s výběrem z menu a doplněné bohatým salátovým bufetem.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S kontakt na Europ Assistance: +420 255 734 900.
• léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění 
 PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P – rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény – maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě – maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Orientační ceny vstupného


fakultativní výlet na Liparské ostrovy (min 6 osob) cca 145 EUR
fakultativní výlet Valli Cupe (min.6 osob) cca 45 EUR

Upozornění: Pokud budete chtít absolvovat bahenní koupel na ostrově Vulcano, doporučujeme si vzít starší plavky, neboť může dojít k jejich znečištění.

Kapesné

Doporučujeme min. 40 € na vstupné.

Měna

Italskou národní měnou je Euro (EUR).

Peníze lze měnit v hotelích, ve směnárnách – na letištích otevřených pozdě do večera, směnárenských automatech nebo v bance (obvykle 2 % poplatek za výměnu). Banky jsou otevřeny ve všední dny zpravidla od 8.00 do 13.30 a od 14.30 do 16.00 hodin.

Pořadatel: EMMA Agency, s.r.o. cestovní kancelář, IČO: 44041918

Kalábrie: Capo Vaticano - Liparské ostrovy - Stromboli - Lipari - Vulcano - Sicílie: Messina - Taormina - Pobřeží bohů: Tropea

Itálie - národní park Polino, impozantní stromy borovice bělokoré má NP i ve znaku

Největší italský národní park (1.925 km2) leží na rozhraní Lukánie a Kalábrie a zahrnuje nejvyšší část Jižních Apenin. Jádro parku tvoří tři horské masivy – Pollino (nejvyšší hora Serra Dolcedorme 2.267 m), Monti di Orsomarso a Monte Alpi na severu. Vrcholy zde až půl roku pokrývá sníh. Pohoří je tvořeno vápenci a dolomity, které jsou výrazně zkrasovělé s hojností vyvěraček, jeskyň, nejrůznějších roklí a propastí. Vše navíc ve vyšších polohách s ledovcovými kary, morénami či suťovými poli. Pastva pro oko! o důvod víc, proč jet na poznávací zájezdy do Kalábrie a Apulie.

zobrazit celý článek

Apulie patří k největším vinařským oblastem v Itálii. Základem místní kuchyně jsou těstoviny, domácí chléb, ryby, plody moře a čerstvá zelenina, vše v kombinaci s olivovým olejem. Obyvatelé Apulie moc maso nejedí; nejčastěji je to maso skopové pečené nebo grilované s dobromyslí a česnekem. V Apulii se pečou i úžasné dezerty a sušenky z mletých mandlí a oříšku ovoněné dezertními víny a likéry. Kalábrie byla kdysi „rajskou zahradou“ Řeků. Ani současná kalábrijská kuchyně nezapře vliv řecké kuchyně, najdete v ní ryby a plody moře, jehněčí, olivy, papriky, rajčata a lilky. Oproti apulijské je kořeněnější a ostřejší, oblíbené jsou malé červené a zelené pálivé papričky peperoncino, které se prodávají i drcené v oleji. Až poznáte gastronomii Kalábrie a Apulie, jistě uznáte, že i to je důvod, proč vyrazit na poznávací zájezdy právě tam.

zobrazit celý článek
Itálie - Kalábrie - překrásné pobřeží u Capo Spulico

Kraj na samém jihu Itálie s divokými horami, lesy a stržemi, starověkými památkami a středověkými hrady a městy. Pobřeží je oblíbeným cílem rekreantů, na mnoha místech jsou pěkné pláže. Poznávací zájezdy do Kalábrie jsou plné nevšedních zážitků a najde se dostatek příležitosti na koupání v moři.

zobrazit celý článek

Apulie, jihovýchodní cíp Itálie s pestrou minulostí a bohatstvím historických památek, proslulá svými katedrálami, hrady, podivuhodnými domky trully i průzračným mořem a krásnými plážemi. Pro všechno tohle stojí za to vypravit se sem na poznávací zájezdy.

zobrazit celý článek

Gargano je poloostrov v severní části italské Apulie (na mapě tvoří výraznou ostruhu italské "boty". Pobřeží lemují vysoké útesy, mezi nimiž se nacházejí příjemné pláže, v hornatém vnitrozemí s rozsáhlými lesy vznikl národní park. Poznejte tuto nevšední krajinu na poznávacích zájezdech do Apulie.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu