Poloostrov Gargano

Poloostrov Gargano (volný překlad: horské slunce), který kdysi býval samostatným ostrovem patřícím do italského regionu Apulie (Puglia) nabízí dle mnohých milovníků Itálie ten jediný pravý pohled na tuto zemi. Pobřeží je lemováno četnými skalními útesy, místy až několik desítek metrů vysokými, mezi kterými se schovávají malebné menší i větší pláže.
Častou nabídkou v turistických letoviscích jsou výlety na lodích do okolních mořských jeskyní a na pláže, které jsou přístupné pouze od moře. Alternativou je pronájem motorového člunu nebo kajaku a prozkoumání krás pobřeží na vlastní pěst. Součástí Gargana jsou nedaleké ostrovy Tremiti (oblíbené výlety trajektem i výletními loděmi).

Národní park Gargáno
Asi 1.200 km2 vnitrozemí Gargana bylo v roce 1995 vyhlášeno národním parkem. Jeho území je buď hornaté a nebo pokryté hustými původními (staletí starými) listnatými lesy, v kterých převažují duby a buky. Oblasti lesů se říká Foresta Umbra a místní ji rádi nazývají zelenými plícemi Itálie.

Související destinace

Apulie a Kalábrie

Apulie a Kalábrie

Dva regiony italského jihu, každý zajímavý svým odlišným způsobem. Vystřídala se tu celá řada kultur, které tu zanechaly své stopy - Řekové a Římané, Byzantinci, Normané, Štaufové a nakonec Španělé. Kalábrie je chudý kraj, nicméně s krásnou přírodou, divokými horami se staletými stromy i krásnými plážemi. Apulie je úrodná země, pěstují se tu olivy, zelenina a víno. Poloostrov Gargano je ale oblastí hlubokých lesů a pobřežních lagun. Rovněž pobřeží Apulie s krásně čistým mořem a plážemi pod útesy je velmi příjemným místem, pro letní dovolenou

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu