autokarem Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Folklórní slavnosti Slavnosti vína a gastronomie Kuchyně a gastronomie světa Specializované zájezdy za vínem a gastronomií Zájezdy za vínem a gastronomií Slavnosti vína, piva a gastronomie
Přidat k oblíbeným zájezdům
Ti co rádi jedí a pijí a se radují – hurá do Ivančic na Slavnost chřestu! Na první slavnost v r. 1994 stačilo 200 kg, nyní je potřeba 4 tuny čerstvého chřestu. To musíte zažít.
Upozornění: cena jednodenních zájezdů po Čechách a Moravě je kalkulována pro odjezd z Prahy.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu busem s klimatizací, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
pojištění storna zájezdu, vstupné
Příplatky
90 Kč za tuzemské cestovní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Dalešická přehrada - rozhledna Babylon, Dalešice - klášter Rosa coeli - Ivančice
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-432
23.5 - 23.5.2020
0
Praha a další níže
790,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6 h, cesta na Dalešickou přehradu, romantická plavba po přehradě (1 h), Babylon, rozhledna hraběte Haugwitze z r. 1831, DALEŠICE, pivovar, který znáte z filmu Postřižiny, klášter Rosa coeli DOLNÍ KOUNICE, kulturní památka ČR, IVANČICE - slavnosti chřestu - restaurace a jejich jídelní lístky jsou zaměřeny na chřestovou gastronomii, snoubení chřestu s vínem, na náměstí prodej lahůdek a vystoupení kuchařů, moravské kapely… pro zájemce návštěva muzeí slavných rodáků malíře A. Muchy a herce V. Menšíka, odjezd v podvečer, předpokládaný návrat do Prahy 22 h


CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

autobusem s klimatizací a DVD

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
cena zájezdu nezahrnuje tuzemské cestovní pojištění (obsahuje úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). CK GEOPS nabízí svým zákazníkům tuzemské komplexní pojištění za příplatek.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif T+; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 8.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 200.000 Kč), úmrtí (max. 100.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč

Orientační ceny vstupného

IVANČICE, vstup na slavnost: 150 Kč (děti nad 120 cm, studenti a lidé v důchodu 120 Kč, děti do 120 cm zdarma).
Památník Alfonse Muchy: vstupné na stálou výstavu Alfonse Muchy 40 Kč, vstupné na stálou výstavu Vladimíra Menšíka 20 Kč

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Ivančice a slavnost chřestu
Ivančice mají v pěstování chřestu tradici.
První sazenice se tu objevily koncem 18. století a na počátku 19. století vznikly celé plantáže. Ivančický chřest se stal pojmem, v 19. století byl dokonce známý ve světě – ještě víc než plzeňské pivo. Zelenina je odedávna součástí jídelníčku evropských národů, konzumovali ji staří Řekové i Římané a také naši předci ji mívali v oblibě. Je ostatně velmi zdravá, působí příznivě na srdce, krevní oběh, nervovou soustavu, pomáhá proti nemocem jater, žlučníku i ledvin a močového měchýře, snad pomáhá i předcházet nádorům v zažívacím ústrojí. Ivančice se na konci minulého století vrátily ke své tradici a pořádají každoročně velké chřestové slavnosti.
Na slavnostech se prodává čerstvý chřest a chystá se i výstavka o pěstování této zeleniny. Vedle toho bude k vidění řemeslný jarmark a také přehlídka moravských vinařství. Místní restaurace uspořádají různá chřestová menu, ve kterých se oblíbená zelenina používá v různých druzích jídel, jak v domácí kuchyni, tak v různých exotických a módních pokrmech, nebudou chybět ani sladkosti. Pro vylepšení požitku se k nim budou nabízet vína, nejméně z 20 moravských vinařství. O správné kombinace vín s pokrmy - „snoubení chřestu s vínem“ se postará vinař Pavel Chrást. Někdy se tvrdí, že víno je s chřestem téměř neslučitelné, ale není to tak, a neplatí ani, že vhodná jsou pouze bílá vína (vždycky záleží na celkovém složení konkrétního jídla).
K slavnostem patří bohatý hudební program, v němž se vystřídají moravské dechovky a cimbálovky s kapelami rockovými, rokenrolovými, popovými, bigbandy či jazzem. Lze očekávat také zábavná kuchařská vystoupení a různá představení pro děti.

Dalešická přehrada - Dalešice - Dolní Kounice - Ivančice

Náš největší národní park (690 km2) leží při hranicích s Rakouskem a Německem a chrání převážnou část pohoří Šumava. Podloží tvoří krystalinikum moldanubika (svory, ruly a žuly) prvohorního a prahorního stáří. Z německé strany navazuje národní park Bavorský les. Podnebí je vlhké, poměrně drsné. Asi 80% plochy parku ještě před pár lety pokrýval les. Dnes bohužel na velkých plochách centrální Šumavy stojí jen suché pahýly nebo pařezy, mezi nimi však postupně vzniká nový les.

zobrazit celý článek

Leží na jihu Moravy při hranicích s Rakouskem mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí (63 km2). Jeho osu (a státní hranici) tvoří asi 42 km úsek klikatě meandrující Dyje, která zde vytváří hluboce zaříznuté údolí s úzkými bočními údolíčky, skalními stěnami, sutěmi a fantastickými scenériemi ve všech obdobích roku. Téměř 90 % plochy parku tvoří lesy. Většinou dubohabřiny, na západě i jedlobučiny a také vysázené borové a modřínové porosty.  Jde o prakticky nedotčené říční údolí bez zástavby, které se zachovalo neporušené díky existenci pohraničního pásma.

zobrazit celý článek

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm - nejznámější skanzen Čech a Moravy.

zobrazit celý článek

Přehled obecných informací o zemi Česká republika (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek
Po stopách šlechtických rodů - Schwarzenberkové

Schwarzenbergové si vznešenou nevěstu pojistili diamanty

Ples u vídeňského dvora se leskne v záři svic, jejichž světlo ještě umocňují umělecky broušené lustry. Dále se odráží v diadémech a výšivkách zlatými a stříbrnými nitěmi na šatech dam. Největší nádhera roku byla právě zahájena.

 

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (6):

Jízda králů ve Vlčnově a UNESCO 2020

Česká republika | Jižní Morava a Podyjí Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK
31.05 - 31.05 890,-

Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově 2020

Česká republika | Jižní Čechy Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK
20.06 - 20.06 690,-

Selské slavnosti v Holašovicích 2020

Česká republika | Jižní Čechy Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
25.07 - 25.07 690,-

Znojemské vinobraní 2020

Česká republika | Jižní Morava a Podyjí Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
12.09 - 12.09 990,-

Skotské hry na zámku Sychrov a Whisky 2020

Česká republika | Severní Čechy Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
29.08 - 29.08 790,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu