autokarem Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Folklórní slavnosti Zájezdy na hudební představení a festivaly Specializované zájezdy za vínem a gastronomií Zájezdy za vínem a gastronomií Slavnosti vína, piva a gastronomie
Přidat k oblíbeným zájezdům
Jednodenní zájezd na Skotské hry na zámek SYCHROV, slavnost Whisky s ochutnávkou několik set druhů skotské blended a single malt whisky, tradiční irská a skotská hudba, ukázka a výuka tradičních skotských tanců, tradiční skotské těžkoatletické soutěže (hod závažím, kládou a vrh kamenem, přenášení těžkých kamenů,…), děti si budou moci změřit své síly v dětských soutěžích, dále probíhá v areálu ukázka golfu, který patří společně s whisky a kiltem k národnímu "pokladu" Skotska, můžete navštívit areál dravých ptáků s ukázky sokolnické soutěže, všude plno stylových suvenýrů a zaručeně skotských dobrot.
Upozornění: cena jednodenních zájezdů po Čechách a Moravě je kalkulována pro odjezd z Prahy. Nabereme Vás ale kdekoli po trase dle dohody Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu busem, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné na slavnost a vše, co není zahrnuto v položce cena zahrnuje
Příplatky
400 Kč záloha na vstupné na slavnost
90 Kč za tuzemské cestovní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
zámek Sychrov - Skotské hry - slavnosti Whisky - ochutnávka skotské whisky- Česká kniha rekordů - britské historické automobily - Irská a Skotská tradiční hudba a tance - skotské těžkoatletické soutěže - soutěže pro děti - ZOO dravých ptáků - výuka  skotských tanců 
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-435
29.8 - 29.8.2020
0
Praha a další níže
790,-
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 7:30 h, možné přistoupení po cestě, příjezd na zámek SYCHROV a účast na jubilejních 20. Skotských hrách a 10. slavnosti Whisky, SYCHROV novogotický zámek rodu Rohanů z pohádky Zlatovláska, pohádkový park s malou ZOO dravců, tradiční irská a skotská hudba, ukázky a výuka skotských a irských tanců, tradiční skotské atletické soutěže, (hod závažím, kládou a vrh kamenem, běh s velkou kamennou zátěží,…), ochutnávky skotské whisky, dětské soutěže a hry, sokolnické ukázky, možnost občerstvení - tradiční skotská jídla, 13. setkání britských historických aut, možná i tradiční zápis do České knihy rekordů a další akce plné zážitků, večerní vystoupení tradičních hudebních skupin, večer návrat

Doprava

klimatizovaným autobusem s prodejem nápojů

Stravování

cena nezahrnuje, ale na místě najdete co hrdlo ráčí od klasických rychlých trhových jídel až po speciality skotské kuchyně.
Doprava busem umožní vychutnat si kvalitní Whisky

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
cena zájezdu nezahrnuje tuzemské cestovní pojištění (obsahuje úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). CK GEOPS nabízí svým zákazníkům tuzemské komplexní pojištění za příplatek.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif T+; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 8.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 200.000 Kč), úmrtí (max. 100.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Vstupné na slavnost 490 Kč ( z r. 2019). Při včasném zakoupení skupiny lze zajistit slevu. Nutné zaplatit zálohu 400 Kč a bude vyúčtováno dle skutečnosti + 20 Kč za rezervaci

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Pokus o opětovný zápis do České knihy rekordů (Agentura Dobrý den), v počtu mužů oblečených do tradičních skotských kiltů, kostkovaných sukní či velkých plédů v jeden okamžik na jednom místě.
Historické ukázky návštěvníka her seznamují nejen s dobou dávno minulou, kdy naše území obývali keltské kmeny, ale i s dobou druhé světové války, jež jsou od počátku Skotských her Sychrov nedílnou součástí programu.
Součástí doprovodného programu 20. skotských her Sychrov bude 13. ročník setkání majitelů britských historických vozidel, kteří se svými naleštěnými krasavci představí v zámeckém parku. K vidění budou historické britské automobily všech značek a výrobců, které byly doložitelně vyrobené na britských ostrovech do roku 1977.
V areálu dravých ptáků se návštěvníci mohou seznámit s desítkami dravých ptáků (např. orel skalní, orel stepní, výr obrovský, sovice sněžná, káně bělochvosté, káně rudochvosté, atd.).
Je připravena větší prezentace golfové hry s možností vyzkoušet si držení hole či odehrání prvního míčku. Součástí prezentace je i soutěž v přihrávce na 50 m pro příchozí a exhibiční souboj golfisty a lukostřelce v přesnosti střelby na 90 m.
Děti si budou moci změřit své síly v dětských soutěžích, které sestávají jednak ze zjednodušených soutěží pro dospělé závodníky (např. hod kládou, hod kamenem, přetahování lanem, atd.), jednak z vlastních dětských soutěží, které jsou stejně jako v letech předchozích inspirovány skotskou historií.
Na hlavní scéně se od sobotního rána budou střídat přední skupiny hrající irskou a skotskou hudbu, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí.
Ve whisky stanu budou mít návštěvníci možnost ochutnat několik set druhů skotské blended a single malt whisky, stejně jako irské whiskey, či japonské, tchajwanské, české, americké, kanadské, waleské a dalších druhů whisky. Nabídka bude zahrnovat nejen základní řady jednotlivých distributorů, ale i whisky ze zrušených palíren či whisky starších ročníků.
Na Skotských hrách nesmí chybět ukázka a výuka tradičních skotských tanců v podání přední českých a slovenských tanečních skupin.
Tradiční skotské těžkoatletické soutěže jako například hod závažím do dálky, hod kládou,- vrh kamenem, farmářský běh a další.

Sychrov

Náš největší národní park (690 km2) leží při hranicích s Rakouskem a Německem a chrání převážnou část pohoří Šumava. Podloží tvoří krystalinikum moldanubika (svory, ruly a žuly) prvohorního a prahorního stáří. Z německé strany navazuje národní park Bavorský les. Podnebí je vlhké, poměrně drsné. Asi 80% plochy parku ještě před pár lety pokrýval les. Dnes bohužel na velkých plochách centrální Šumavy stojí jen suché pahýly nebo pařezy, mezi nimi však postupně vzniká nový les.

zobrazit celý článek

Leží na jihu Moravy při hranicích s Rakouskem mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí (63 km2). Jeho osu (a státní hranici) tvoří asi 42 km úsek klikatě meandrující Dyje, která zde vytváří hluboce zaříznuté údolí s úzkými bočními údolíčky, skalními stěnami, sutěmi a fantastickými scenériemi ve všech obdobích roku. Téměř 90 % plochy parku tvoří lesy. Většinou dubohabřiny, na západě i jedlobučiny a také vysázené borové a modřínové porosty.  Jde o prakticky nedotčené říční údolí bez zástavby, které se zachovalo neporušené díky existenci pohraničního pásma.

zobrazit celý článek

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm - nejznámější skanzen Čech a Moravy.

zobrazit celý článek

Přehled obecných informací o zemi Česká republika (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek
Po stopách šlechtických rodů - Schwarzenberkové

Schwarzenbergové si vznešenou nevěstu pojistili diamanty

Ples u vídeňského dvora se leskne v záři svic, jejichž světlo ještě umocňují umělecky broušené lustry. Dále se odráží v diadémech a výšivkách zlatými a stříbrnými nitěmi na šatech dam. Největší nádhera roku byla právě zahájena.

 

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (6):

Slavnost chřestu a celebrity Ivančic 2020

Česká republika Cena zahrnuje:
dopravu busem, služby průvodce
23.05 - 23.05 790,-

Jízda králů ve Vlčnově a UNESCO 2020

Česká republika Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK
31.05 - 31.05 890,-

Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově 2020

Česká republika Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK
20.06 - 20.06 690,-

Selské slavnosti v Holašovicích 2020

Česká republika Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
25.07 - 25.07 690,-

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 2020

Česká republika Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
12.09 - 12.09 990,-

Znojemské vinobraní 2020

Česká republika Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
12.09 - 12.09 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu