vlakem hotel Snídaně Zájezdy v horách s lehkou turistikou turistika
Přidat k oblíbeným zájezdům
Tyrolsko je opravdovým srdcem Alp a Innsbruck jejich symbolem. Čeká Vás historické město Innsbruck, sídlo tyrolských králů, symbol horských velikánů, lyžařských a turistických tras, kouzelných rázovitých osad, pohledy na 500 třítisícovek, čistá nezkažená příroda, historie nostalgických ozubnicových parních železnic, tramvají a lanovek a k tomu Křišťálový svět Swarowski, legendární alpská trať Brennerobahn a pohodlí cestování vlakem. Vše v malé skupince max. 20 osob.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu vlakem Jižní expres v základní vozové třídě, vlakové spojení z Lince do Innsbrucku a zpět, 3x hotel 2-3* (2-3lůžkové pokoje), 3x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, veškeré jízdné místními vlaky, vstupné a lanovky (100 €) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
2.700 Kč za 1lůžkový pokoj
128 Kč za komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Innsbruck, lanová dráha Hungerburggabh, lanová dráha Nordkettebahn, Seefeld im Tirosl, Europabrucke - jeden z nejvyšší silniční most Evropy, údolí Colle Isarco, Brixen, jezero Achensee, Kufstein s jeho pevností, Wattens - Křišťálový svět Swarowski
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-291
21.5 - 24.5.2020
3
Praha a další níže
10 590,-
Po termínu
001-292
25.9 - 28.9.2020
3
Praha a další níže
10 590,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1.den: odjezd z Prahy ráno mezinárodním Jižním expresem (dále Tábor, České Budějovice, Kaplice a po trase) do LINCE (LINZ), dále rakouským rychlovlakem Railjet přes Salzburg a část Bavorska do INNSBRUCKU, katedrála sv. Jakuba, kostel Hofkirche, nejzachovalejší středověká ulice Rakouska - Maria-Theresien Strasse, Hofburg, sídlo bavorských i tyrolských králů nebo světoznámý symbol města Goldenes Dachl, dům s balkónem se zlatou stříškou, ochutnávka sladké pochoutky, "zlatá šindel", jedinečný zážitek lanová dráha Hungerburgbahn - zázrak moderní architektury (autorka Zaha Hadid), pro zájemce individuálně výjezd lanovou drahou Nordkettebahn a panoramatické výhledy na město z vrcholu Seegrube (2.256 m)

2. den: fakultativně vlakem SEEFELD IN TIROL, noblesní alpské horské městečko, výchozí bod pro pohodové i náročné turistické trasy a pestrá pěší zóna, cesta přes slavný Brennerský průsmyk po legendární alpské trati Brennerobahn s výhledy na jeden z nejvyšších silničních mostů Evropy - Europabrucke, zastávka v typické tyrolské vísce ST. JODOK, lehké vycházky po okolí, hraniční městečko BRENNER/BRENNERO, které protíná rakousko-italská hranice, dále na italskou stranu Tyrolska - údolí Colle Isarco a BRIXEN - dům K.H. Borovského, typické jihotyrolské výrobky nebo možnost ochutnat tradiční pálenku Grappa, návrat na hotel

3. den: vlakem podél údolí řeky Inn do oblasti JENBACHU, nostalgickým úzkorozchodným vláčkem k úchvatnému alpskému ledovcovému jezeru Achensee, procházka s možností individuální plavby vyhlídkovou lodí a výhledů do krajiny na Branderbergské Alpy, odpoledne "Perla Tyrolska" a druhé největší město Tyrolska - KUFSTEIN s mohutnou pevností nad městem, kavárny, cukrárny s gastronomickými pochoutkami, římská ulička, návrat do INNSBRUCKU v podvečer

4. den: individuálně pobyt v INNSBRUCKU k návštěvě muzeí popř. lanovek a nebo vlakem Křišťálový bonbónek na závěr: WATTENS - Křišťálový svět Swarowski, exkluzivní prezentace a muzeum, zahrada Swarowski, největší broušený křišťál světa,  stylový značkový obchod, návrat do INNSBRUCKU, dle času možnost nákupů na cestu nebo občerstvení, přes SALZBURG a LINEC, předpokládaný návrat vlakem zpět do Prahy kolem cca 23 h 

CK si vyhrazuje právo úpravy programu dle počasí a aktuálních jízdních řádů.

Doprava

vlakem Jižní expres, vlakové spojení z Lince do Innsbrucku a zpět v základní vozové třídě

Ubytování

3x hotel *** , 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování

3x snídaně formou bufetu

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 15.000 Kč (5.000 Kč/os)

Orientační ceny vstupného

WATTENS: svět SWAROVSKI 19 €, skupina od 10 osob - 17 €
Jízdenka Innsbruck - Jenbach regionalni vlak zpáteční 17,2 €
Jízdenka Innsbruck - Seefeld i.T zpáteční 12,6 €
Vyhlídková nostalgická jízda k jezeru Achensee: 31 €, €, skupina od 10 osob - 28 €
Jednodenní MHD Innsbruck - 5,8 €
Jízdenka Innsbruck - St.Jodok - Brennero a zpět (17,6 €)

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Křišťálový svět Swarovski
Fantastický svět křišťálu Swarovski v tyrolském městečku Wattens je druhé nejnavštěvovanější muzeum Rakouska. Firmu Swarovski založil český sklář Daniel Svárovský, který přišel do Tyrolska z vesnice v okolí Jablonce nad Nisou. Vybral si pro svou továrnu městečko Wattens, protože řeka Inn tu poskytovala mnohem více vodní energie než řeky v severních Čechách. Proslavil se výrobou křišťálového skla, lustrů i šperků a ozdob ze skleněných „briliantů“ – vše se vyváží do celého světa a ozdobami od Swarovského se honosí významné firmy a slavné osobnosti. Firma vyrábí rovněž optické přístroje.
Křišťálový svět Swarovski je multimediálním muzeem, ve kterém se potkáte s broušeným sklem ve všemožné podobě. Jednotlivé místnosti zde navrhovali a tvořili významní umělci z celého světa (Anfré Heller, Jim Whitting) a budova a park jsou dílem renomovaných architektů. Vstupní hala je pojata jakožto březový lesík s mnoha sloupy z březových kmenů a se stěnami i stropem obloženým březovým dřevem. V pěti Komnatách zázraků se pak lze obdivovat různým uměleckým výtvorům ze skla: místnost Silent Light – Tiché světlo s křehce krásným třpytivým skleněným stromem, obklopeným čarovnou zimní krajinou (Tord Boontje), Into Lattice Sun – fantastický iluzivní prostor, dílo korejské umělkyně Lee Bulové, Studio Job Wunderkammer (dvojice tvůrců Job Smeets a Nynke Tynagelová) s úžasnou hrou barev, tvarů, kompozic i tónů, Eden s krajinou magického lesa a zrcadlovými stěnami, které vytvářejí dojem nekonečného prostoru (Fredrikson Stallard), a nakonec Timeless (Bezčasí), kde je zachycen příběh firmy Swarovski. Areál doplňují drobnější exponáty, různé sošky a umělecká díla z broušeného i hladkého skla (např. od A. Warholla, S. Dalího, J. Miró).
V zahradě o rozloze 7,5 hektarů se nachází často fotografovaná obří hlava s vodou tryskající z úst nad Zrcadlovým jezerem. Opodál je umístěn fantastický „křišťálový oblak“, křehká mlhovina vytvořená z 600 000 droboučkých skleněných krystalků, kterou společně vytvořili anglický umělec Andy Cao a francouzský Xavier Perrot. Oblak se nachází přímo nad Zrcadlovým jezerem, aby se v něm odrážela všechna ta třpytivá krása. Dále je tam skleněná herní budova, kterou projektoval renomovaný norský architekt Snøhetta. Fasádu pokrývá na 160 skleněných plošek, mezi nimiž nenajdeme dvě stejné. Zdobí je drobné motivy, které se užívají k dekoraci výrobků Swarovského.
K areálu patří také prodejna s nabídkou řady uměleckých i užitkových předmětů, šperků, módních doplňků, ale také kvalitních optických zařízení. Odpočinout a občerstvit se je možné ve skleněné budově restaurace a kavárny, kterou rovněž navrhoval Snøhetta.

Innsbruck - Seefeld in Tirol - St. Jodok - Brenner - Brixen - Kufstein - Wattens

Termální lázně s moderním aquaparkem v Langenfeldu, v Ötztalských Alpách. Největší lázeňský areál v Alpách, zajímavý už tím, že zdejší horké prameny jsou napájeny vodou z ledovců, která se v hloubce ohřívá a obohacuje o síru.

zobrazit celý článek

Přehled gastronomie Rakouska - některá nejobvyklejší jídla, regionální produkty, vína a některé gastronomické zajímavosti.

zobrazit celý článek

Již od předminulé sezóny můžete na naších webových stránkách a také v katalogu narazit na jiný druh dopravy v rámci poznávacích zájezdů než je zažitá doprava autobusem či na delší vzdálenosti doprava letecká. Jak název napovídá, jedná se o železnici. Níže jsou komentáře k Rakousku, jedné ze zemí kam můžete vyrazit díky naší sekci vlakových zájezdů.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (2):

Semmering - dráha UNESCO, vlak Salamander, termály a čokoládový ráj 2020

Rakousko | Alpy Cena zahrnuje:
dopravu busem, 3x hotel/penzion, 3x snídani, průvodce, pojištění CK
27.08 - 30.08 7 990,-

Semmering - dráha UNESCO, termály a čokoládový ráj 2020

Rakousko | Alpy Cena zahrnuje:
dopravu busem, 2x hotel/penzion 3*, 2x snídani, průvodce, pojištění CK
29.05 - 31.05 6 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu