autokarem hotel Evropské slavnosti Zájezdy s lehkou turistikou Zájezdy s turistikou Památky UNESCO a starověké civilizace Eurovíkendy s průvodcem a programem Eurovíkendy a metropole Adventní zájezdy Zájezdy za vínem a gastronomií
Přidat k oblíbeným zájezdům Zájezd s noclehem v hotelu přímo na trase čertů ve Schladmingu. Procházka po ledovci zakončená koupáním v 34°C horké vodě ve venkovních bazénech. Salcburk nabízí tradiční vánoční trhy, sladké speciality a řadu barokních památek. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 1 x hotel 3* ve Schladmingu s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, večeře v hotelu, a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje
Příplatky
660 Kč - večeře v hotelu
90 Kč - komplexní pojištění
Slevy
Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% sleva - každé dítě do 15 let.
Salcburk s adventními trhy - adventní trhy v pevnosti Hohensazber či u zámků Mirabell a Hellberunn - dům Josefa Mohra - rodný dům Mozarta, s možností koupit originální Mozartovy kuličky - největší show čertů Krampuslauf na světě ve Schladmingu - výjezd lanovkou na Dachstein a Planai - koupání v termálních lázních v Bad Mitterndorfu
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-732
23.11 - 24.11.2019
1
Praha a další níže
3 900,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: Odjezd z Prahy v 6 h (Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, dále Tábor/Písek, České Budějovice), cesta do Rakouska; kolem poledne adventní SALCBURK, jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě. Volitelná možnost prohlídky města s průvodcem, překrásně vyzdobené historické centrum (UNESCO), salcburské adventní trhy, které jsou na všech náměstích kolem dómu, v pevnosti Hohensazberg či u zámků Mirabell a Hellberunn. Salcburský dům Josefa Mohra pro zájemce o historii Tiché noci, rodný dům Mozarta, nákup originálních Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka salcburské sladké speciality – nadýchaných nočků v podobě salcburských kopců, cesta za barokním uměním po stopách biskupů atd. V cca 17 hodin dojezd do 3* hotelu ve Schladmingu u stanice lanovky Planai. Možnost navštívit sauny. Možnost večeře ve stylu live cooking. Největší show čertů „Krampuslauf“ na světě. Pro kvalitu představení jednotlivých skupin je počet čertů omezen na 800.

2. den: po bufetové snídani Vás čeká přírodní předvánoční zážitek - výjezd lanovkou na Dachstein – ledový palác, vyhlídkové platformy Schody do prázdna, visutý most a sky walk; dle počasí případně výjezd lanovkou na Planai k vyhlídkové restauraci Schafalm nebo alternativně možnost projížďky kočárem či saněmi taženým koňmi v Ramsau; odpoledne koupání v alpských termálních lázních Grimming Thermen v Bad Mitterndorf s vodou o teplotě až 36 °C. Návrat do Prahy plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


CK si vyhrazuje právo úpravy programu vzhledem k počasí a průběhu slavnosti.

Doprava

klimatizovaným autobusem, vybaveným přehrávačem DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

hotel ve Schladmingu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Stravování

1x snídaně formou bufetu

Kapesné

Dachstein, vstup na krampuslauf (možnost vstupenky v Kč za zvýhodněnou cenu), termálky – cca 60 EUR

Pořadatel: Radek Kredba - CK Permon, IČO: 45256691

Zajímavosti

Čerti jdou a je jich moc...
Velké krampuslaufy – průvody desítek čertovských družin předcházejí každoročně stovkám malých krampuslaufů, které už po staletí probíhají po celém Rakousku. Největším čertovským během na světě je již tradičně Schladming, kterého se letos má účastnit až 800 čertů.
Největší čertovský průvod, to je:
● zhruba 50 passů – tedy čertovských družin obvykle s vozem, na kterém trůní hlavní pekelník. Z vozu někdy šlehají blesky, ohně a dští síra, je tažený čerty, traktorem nebo i koňským spřežením. Jednotlivé družiny mají kolem 20 členů.
● každoročně se účastní víc než 1000 krampusů z celého Rakouska, Bavorska a severní Itálie (Jižní Tyrolsko)
● přes deset tisíc diváků
● jedna kvalitní dřevěná maska stojí až 500 EUR, celé oblečení krampuse až 1000 EUR, v průvodu tedy uvidíte masky v hodnotě až 36 mil. Kč

Salcburský adventní trh
Jeden z nejkrásnějších alpských adventních trhů před salcburským dómem byl prvně zmiňován už v roce 1491. V 17. stol. se mu již říkalo Mikulášský trh a jeho brány se vždy otevřely 14 dní před Štědrým dnem. V té době patřil mezi pět nejznámějších adventních trhů v evropských zemích. V letech 1679 – 1798 bylo těžiště trhu na Starém náměstí, v letech 1849 - 1930 na Dómském náměstí, v letech 1946 - 1974 u zámku Mirabel. Dnes naleznete vánoční trhy na všech těchto nádherných historických prostranstvích, ale za nejkrásnější je považován ten před Dómem. Kulisa chrámu, pevnosti a biskupských rezidencí přiláká každoročně na 850 tisíc lidí z Evropy i zámoří.

Termální lázně Grimming Therme
Termální lázně špičkové kvality Grimming Therme byly otevřeny veřejnosti v roce 2009. Moderní areál lázní se nachází v obci Mitterndorf v malebném horském prostředí vzdáleném přibližně 10 km od Tauplitzu. Do lázeňského komplexu patří 5 bazénů (2 venkovní a 3 vnitřní) a bazén pro děti (brouzdaliště se skluzavkou) s nádherným výhledem na pohoří Grimming. Termální voda dosahuje teploty až 35 °C a má blahodárné účinky na pohybový aparát a kardiovaskulární poruchy. Do areálu patří i saunový svět (např. finská sauna, venkovní „panoramatická“ sauna, sanárium,…).

Salcburk - Hoher Dachstein - Planai - Bad Mitterndorf

Alpské údolí Gastein (Gasteinertal) v atraktivním národním parku Vysoké Taury, je proslulé svými horkými zřídly. Vznikly tu hned dvoje velké termální lázně v městech Bad Gastein a Bad Hofgastein, je tu také termální koupaliště v Dorfgasteinu a jeskynní ozdravovna Heilstollen.

zobrazit celý článek

Zahrady zámku Hellbrunn nedaleko Salcburku jsou velmi oblíbeným cílem poznávacích zájezdů do Rakouska. V roce 1425 byla na místě zámku založena obora s chovnými rybníky. Těsně před začátkem třicetileté války nechal v letech 1613-15 salcburský arcibiskup von Hohenems postavit podle návrhu architekta Santina Solariho zámeček nebo spíše předměstskou vilu. Arcibiskup žil v mládí nějakou dobu u svého strýce kardinála Altempse v Římě a jeho vile ve Frascati. Zde poznal vrcholné výtvory italského zahradního umění a nechal se jimi inspirovat při založení zahrady kolem zámku v letech 1615-18.

zobrazit celý článek

Jeskyně Eisriesenwelt v pohoří Tennengebirge je největší přístupnou ledovou jeskyní na světě. Úžasný podzemní svět masivního ledu a skal se nachází nedaleko městečka Werfen.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu