autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Za uměním a výstavami Evropské slavnosti Památky UNESCO a starověké civilizace Eurovíkendy a metropole Adventní zájezdy
Přidat k oblíbeným zájezdům Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
autobusovou dopravus klimatizací, 1x ubytování v hotelu 4* (2lůžkový pokoj), 1x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění, vstupné do památek
Příplatky
600 Kč za 1lůžkový pokoj
90 Kč za komplexní pojištění
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
002-696
5.12 - 6.12.2020
1
Praha a další níže
2 890,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: Ráno odjezd do ČESKÉHO KRUMLOVA, prohlídka historického centra vč. zámeckého komplexu, věže a dalších stavebních památek města zpestřená vánočním trhem s punčem a vánočním cukrovím. Ubytování v Českém Krumlově. 

2. den: Po snídani krátká prohlídka městečka pod Alpami OBERNDORF, působivá atmosféra, náměstí Tiché noci, kaplička Stille Nacht. Pokračujeme do nedalekého SALCBURKU, návštěva historického jádra (UNESCO), nám. Domplatz s velkolepou katedrálou, náměstí Residenzplatz se známou zvonkohrou, Getreidegasse, Mozartův rodný dům, tradiční adventní trhy, působivé dekorace, kulinářské speciality, kulturní program, pevnost Hohensalzburg aj. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

CK si vyhrazuje právo na změnu programu dle aktuálního počasí a situace na adventních trzích.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a prodejem nápojů.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

1x hotel 4* v Českém Krumlově (2lůžkové pokoje s vlastním soc. zař.)

Stravování

1x snídaně podávaná v hotelu

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Pořadatel: Redok travel, s. r. o., IČO: 25258281

Zajímavosti

Český Krumlov pořádá již 34. ročník historické slavnosti pětilisté růže, který je inspirován významnými událostmi Českého Krumlova. Koná se v termínech 19. června až 21. června 2020. Slavnost se pyšní i oceněním Akce roku 2010 v České republice a Počin roku 2014 v kategorii Historické festivaly. Letošní téma akce: Vilém z Rožmberka je jmenován Nejvyšším purkrabím Království českého a místokrálem Českým. Jedná se o připomínku velké události, kdy byl pan Vilém z Rožmberka jmenován císařem Maxmiliánem II. Habsburským jako Nejvyšší purkrabí Království českého a český místokrál. Zajímavostí je, že Nejvyššího purkrabího mohl jmenovat pouze král, na doživotí a jen za mimořádných okolností mohl být odvolán. Urozený pan Vilém se stal nejdůležitějším zemským úředníkem Českého království, předsedou zemského sněmu, předsedou zemského soudu, velitelem zemské hotovosti a nadřízeným krajských hejtmanů. Svou hodností měl povinnost reprezentovat České království při korunovaci a pohřbu krále. Při této události nesměla chybět Nejvyššímu purkrabí svatováclavská koruna.

Na oslavu jmenování a letního slunovratu zve urozený pan Vilém české šlechtice a úředníky Království českého. Budete si moci užít přes 700 postav s dobovými kostýmy, hudbu, kejklíře, šerm, tanec, historická řemesla, trhy, ukázku výcviku dravých ptáků. Během slavností projde městem 5 velkolepých historických průvodů z toho 2 ohňové. Poslechnout si budete moci historický program, který se odehraje na 10 scénách. Mezi ně patří například rytířská kratochvíle - turnaj na koních, partie živých šachů na šachovnici 12 x 12 metrů, dobové vojenské ležení s ukázkami táborového života a historickým programem, alegorické vory a voroplavba na řece Vltavě, slavnostní ohňostroj nad zámkem Český Krumlov a další. Pokud jste milovníci jídla, festival nabídne ochutnávku historické místní kuchyně s osvěžujícím krumlovským pivem. Organizátoři mysleli i na nejmladší návštěvníky, pro které budou připraveny aktivity typu historických her a dovedností pro děti, šermířské ukázky a další.

Český Krumlov - Oberndorf - Salzburg

Po stopách šlechtických rodů - Schwarzenberkové

Schwarzenbergové si vznešenou nevěstu pojistili diamanty

Ples u vídeňského dvora se leskne v záři svic, jejichž světlo ještě umocňují umělecky broušené lustry. Dále se odráží v diadémech a výšivkách zlatými a stříbrnými nitěmi na šatech dam. Největší nádhera roku byla právě zahájena.

 

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu