autokarem hotel Polopenze Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Relaxační víkendy Adventní zájezdy
Přidat k oblíbeným zájezdům Adventní zájezd do Lince, Welsu a Štýru - měst s neopakovatelnou vánoční atmosférou, betlémy, zpívání koled, vánoční poštovní úřad, lidové umění, malebná adventní podívaná na zámku... zkrátka adventní víkend, jak má být. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce
Cena nezahrnuje
pojištění a vstupné
Příplatky
600 CZK - jednolůžkový pokoj
90 CZK - komplexní pojištění
Slevy
20 % pro mladistvé do 15. narozenin na pokoji se 2 dospělými
Wells, adventní trhy - Linec, památky muzea, vyhlášené vánoční trhy, možnost jízdy strmou drahou na Pöstlingberg - Štýr, Ježíškův vrch s kostelem, dva veliké betlémy, vánoční poštovní úřad, v městečku muzeum vánočních ozdob, adventní trhy - Kefermark, mimořádně krásný vyřezávaný oltářt - Weinberg, advent na zámku CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
091-408
7.12 - 8.12.2019
1
Praha a další níže
3 390,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin od stanice metra C Budějovická, dle dohody také odjezd: Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice (dle dohody Chlumec nad Cidlinou, Kolín), Poděbrady, dále variantně trasa Benešov - Tábor - České Budějovice anebo Dobříš - Příbram - Písek - České Budějovice, dle dohody též Kaplice či Dvořiště, další dle dohody a aktuální situace, přejezd, WELS, hezké historické městečko, bohaté adventní trhy v městském muzeu na historickém náměstí, středobodem je 13 m vysoká hora přání, zpěvy koled, tradiční řemesla, selské produkty, umělečtí řemeslníci, trh pod hradbami s tradičními řemesly, selskými produkty a uměleckými řemeslníky, LINEC, výstava betlémů na zámku, adventní trhy, tažení adventních svíček, největší rakouský kostel, pro zájemce třeba muzeum budoucnosti Ars Electronica, večer ubytování

2. den: okouzlující město ŠTÝR, krásná architektura historických domů, radnice, nejznámější rokoková stavba v Rakousku, expozice betlémů, vánočních ozdob, adventní trhy, zábavná projížďka vánočním světem, výjezd na poutní vršek Christkindl - dva veliké betlémy a vánoční poštovní úřad, WEINBERG, zámecký advent patří k nejkrásnějším v Horním Rakousku, umělecké výtvory, tažení svíček z vosku, malování na keramiku, skláři, řezbáři, pekaři, vůně pečených jablek a svařeného vína, lidové umění v rytířském sále, světoznámý vyřezávaný křídlový oltář v KEFERMARKTU - skvost gotického umění, návrat do půlnoci


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.
Mimo uvedená nástupní místa zajistit zdarma či za příplatek svozy z řady dalších měst - hlaste prosím v CK.

Ubytování

1x hotel, 2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím

Stravování

1x polopenze

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

ŠTÝR: betlémy na Ježíškově vrchu 3 €, vánoční muzeum: 3,20 € pouze sbírky, 6 € pouze jízda a 8 € obojí (pro děti slevy), městské muzeum s dalšími jesličkami zdarma, prodejní vánoční výstava řemeslných výrobků na zámku 2,50 €
Weinberg, vstup na trh a do zámku 4,50 EUR

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Rakouské vánoční město Štýr

Ježíškův poutní vrch - Christkindl


Na konci 17. stol. žil ve Štýru varhaník, který trpěl vážnou nemocí. Roku 1695 dostal od jedné řádové sestry malou voskovou sochu Jezulátka. Odešel s ní do lesa, vyřezal tam jesličky, sošku do nich položil a každou neděli se chodil k sošce modli. Uzdravil se a zvěst o zázraku se rychle rozšířila. Začali přicházet poutníci, postavili kostelík a na místě jesliček v lese stojí dnes barokní chrám zasvěcený Jezulátku - Christkindl.

Vedle poutního kostela se nachází budova se dvěma pozoruhodnými jesličkami – obřím betlémem a mechanických betlémem. O adventu se otvírá unikátní vánoční poštovní úřad.


Štýrské betlémy

Mechanický betlém krkonošského mistra Karla Klaudy je úctyhodných rozměrů - délka 371 cm, výška 170 cm, hloubka 150 cm. Vznikal po čtyřicet let a má více než 300 figur, z toho přibližně dvě stovky pohyblivých. Pohyb figurek je doprovázen hudbou harmonia české výroby.

Největší betlém na světě Ferdinanda Pöttmessera a Josefa Seidla pochází z počátku 20. století. V současné době má 778 vyřezávaných figur o velikosti 20-30 cm a zabírá plochu 58 m2.
Další betlémy bývají vystaveny dole v městečku, například v městském muzeu, kde je kopie betlému, který je v současnosti vystaven v kostele v Betlémě, a kolekce 200 betlémových skvostně oděných figurek hraběnky z Lambergu, v blízkosti nádraží je betlém pod širým nebem v životní velikosti, někdy jsou betlémy vystaveny i na vorech na řece Štýr.

Vánoční poštovní úřad

-otevřený jen na tři týdny v roce. Odtud můžete poslat příbuzným a přátelům vánoční pozdrav s pravým nefalšovaným nebeským razítkem!

Muzeum historických vánočních ozdob

Vzniklo v prostorách zrekonstruovaného barokního špitálu. 18.200 kusů z let 1830-2000, např. 10.000 kusů vánočních ozdob včetně ozdob, které na císařský stromeček věšela císařovna Alžběta, choť Františka Josefa, nebo 200 historických pokojíčků pro panenky

Vánoční svět

V budově špitálu naleznete i unikátní „vánoční horskou dráhu“ – upevněni ve speciálních křeslech podniknete výpravu třemi patry domu a seznámíte se s tím, jak se slaví vánoční svátky v nejrůznějších zemích, v horním patře zastihnete stovky andělů, kteří připravují vše na vánoce.

Poznámky

Podrobné programy a konečné ceny adventních zájezdů mohou být aktualizovány vzhledem k možným změnám podmínek v ubytování a místech na trase během roku.


Zobrazit místo Bílá noc a advent v Linci na větší mapě

Wells - Linec - Štýr - Weinberg - Kefermarkt

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu