autokarem hotel Termální lázně a wellness Eurovíkendy a metropole
Přidat k oblíbeným zájezdům Poznejte nejkrásnější místa jižní Itálie. Architekturu Florencie a Říma, ostrov Capri oblíbený celebritami, antické město Pompeje, romantický skalnatý ostrov Ischia, kráter Vesuvu, odkud je nádherný výhled na celý Neapolský záliv. Možnost koupání v moři i v termálních bazénech.
Upozornění: první, květnový termín byl oproti katalogu posunut o týden. CK se omlouvá a přeje mnoho příjemných zážitků.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, trajekt na Ischii a zpět, 4x hotel s polopenzí, průvodce
Cena nezahrnuje
všechny fakult. výlety, loď na Capri a dopravu místními autobusy po ostrovech, dopravu po Římě, místní průvodce, bezdrátová sluchátka v Pompejích a Římě, komplexní pojištění, příp. pobytovou taxu (2€/os./den) a veškeré vstupné (180 €)
Příplatky
1.500 Kč - jednolůžkový pokoj
600 Kč - pokoj s balkónem či terasou (cena na osobu)
224 Kč - komplexní pojištění
Florencie, se známým Mostem Zlatníků - ostrov Ischia - Ischia Porto a Ponte - přístavní městečko Sant'Angelo - Forio, ochutnávka likérů a vín a možnost koupání v moři nebo termálních bazénech - kráter Vesuv - archeologický areál Pompeje - ostrov Capri s městečkem Capri - Anacapri - vila Axela Muntheho - vila Jovis - Pizza Party - Aragonský hrad - Neapol - Řím, prohlídka antické, renesanční a barokní architektury, Forum Romanum, Koloseum - Vatikán, chrám sv. Petra, Svatopetrské náměstí CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
002-492
4.5 - 10.5.2020
6
Praha a další níže
8 990,-
Po termínu
002-493
15.6 - 21.6.2020
6
Praha a další níže
8 990,-
Po termínu
002-494
6.7 - 12.7.2020
6
Praha a další níže
8 990,-
Po termínu
002-495
27.7 - 2.8.2020
6
Praha a další níže
8 990,-
Po termínu
002-496
28.9 - 4.10.2020
6
Praha a další níže
8 990,-
Zrušeno
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách z Brna, nástupní místa: Plzeň, Rokycany, Beroun, Praha, Jihlava a po trase, transfer přes Rakousko

2. den: FLORENCIE, starobylá metropole Toskánska, příjezd v noci, procházka městem: dóm Santa Maria del Fiore, Campanilla, Baptisterium, socha Davida od Michelangela, Most Zlatníků, odjezd do oblasti Neapolského zálivu, ubytování na ostrově Ischia, odpoledne okruh po ostrově autobusem, pohledy na Aragonský hrad, Ischia Porto a Ponte, zastávka na vyhlídce s možností občerstvení s vínem, lávové městečko SANT´ANGELO s přístavem, FORIO, kaktusová zahrada a ochutnávka likérů a vín, večer možnost koupání v moři nebo v termálních bazénech, cena fakult. programu 20 €/os.

3. den: Neapolský záliv, trajektem na pevninu, kráter Vesuv, pěší výstup (10 €) k samotnému jícnu vulkánu, POMPEJE, archeologický areál (UNESCO) bývalého římského města, zničeného v r. 79 při výbuchu sopky (13 €), možnost koupání v bazénu či moři, cena fakult. programu 50 €/os. a vstupné

4. den: výlet lodí na ostrov Capri, malebná městečka CAPRI a ANACAPRI, případně vila Axela Muntheho, krásné malé pláže, možnost koupání, typické útesy Faraglioni, ruiny antické Tiberiovy vily Jovis vysoko nad mořem, proslulá Modrá jeskyně, nejvyšší vrchol ostrova - Monte Solare, možnost okružní plavby lodí kolem ostrova, večer možnost koupání
Cena za program na tento den = 81 €/ os.vč. lodě.

5. den: možnost koupání či kombinace výletu Pizza Party a Aragonský hrad (28 €/os., hrad 12 €/os.) anebo Pizza Party, výroba pizzy podle vlastní fantazie (16 €/os.)

6. den: trajektem na pevninu, NEAPOLÍ, jízda městem a zastávka u Santa Lucia, půldenní prohlídka ŘÍM, památky architektury antické, renesanční i barokní, přeprava metrem do centra města, půldenní prohlídka, Vatikán, chrám sv. Petra a Svatopeterské náměstí, Michelangelo a Bernini, Andělský hrad, Pantheon, náměstí Navona, Fontána di Trevi, antický Kapitol, památník Emanuela II., Forum Romanum, Koloseum... (program v Římě 20 €/os. vč. sluchátek, vstupu do Vatikánu a lístků na metro), odjezd do ČR

7. den: příjezd v dopoledních hodinách


CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a dopravním podmínkám.

Doprava

zájezdovým autobusem s klimatizací a DVD. Za Kč je možné zakoupit studené i teplé nápoje.

Poznámka: Řím je uzavřen pro turistické autobusy, je zabezpečena pravidelná doprava místními turistickými autobusy za 2,50 € (celodenní jízdenka), nebo metrem (1cesta =1 €).

Ubytování

4x jednoduchý hotel *** s bazénem, nedaleko pláže a moře s možností koupání
Upozornění: v místě pobytu se platí pobytová taxa (není zahrnuta do ceny zájezdu) ve výši 2 EUR/osobu/noc. Platí se v hotelu.

Stravování

4x polopenze

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Řím - Vatikánská muzea – 13 €
Řím - kupole sv. Petra – 8/10 € (s výtahem)
Řím - Koloseum + Palatin (Koloseum samostatně nelze) – 12 €
Řím - doprava po Římě: 6 x 1 €
Capri - trajekt - 22 - 25 € (dle sezóny a typu lodi)
Capri - plavba kolem ostrova (1,5 hod.) – asi 12 €
Capri - Modrá jeskyně – 21 €
Capri - doprava po Capri (pozemní lanovka, minibusy) - 4x 1,3 €
Capri - vila A. Muntheho – 7 €
Capri - Vila Jovis–2,5 €
Pompeje – 11 €
Vesuv – 8 €
Místní průvodce v Pompejích a na Capri - 5 € / os. / průvodce (zúčastní-li se celá skupina)

Kapesné

doporučujeme min. 200 € na vstupné (včetně lodní dopravy na Capri)

Výlety

Veškeré výlety jsou fakultativní a za příplatek - lze se rozhodnout vždy mezi výletem a volným programem v místě ubytování.

Měna

Italskou národní měnou je Euro (EUR).

Pořadatel: Osvěta Hořovice, IČO: 102 61 940

Florencie - Ischia: Ischia Porto - Ischia Ponte - Sant´Angelo - Vesuv - Pompeje - Capri - Neapol - Řím

Tento národní park zahrnuje masiv činné sopky Vesuv (1.282 m), která je jedinou činnou sopkou na evropském kontinentě. Jde o stratovulkán, tedy sopku jejíž kužel je tvořen vrstvami ztuhlé lávy a sopečných vyvrženin, často sypkého charakteru. Celý kužel má při základně průměr až 75 km a uvnitř starého kráteru o průměru 3,5 km vznikl vlastní kužel Vesuvu. Jeho kráter má průměr zhruba 65O metrů a hloubku až 23O metrů. Celý stratovulkán začal vznikat zhruba před 400.000 lety jako podmořská sopka a postupně vystupoval nad mořskou hladinu.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu