autokarem hotel
Přidat k oblíbeným zájezdům Ostrov Elba patří k nejmalebnějším ostrovům Středozemního moře. Členité pobřeží, se skalisky a zálivy s malými plážičkami, vysoké hory v centru ostrova, Napoleonovy vily, středověké vesničky na svazích.
Upozornění: v současnosti už nelze objednat apartmány bilo pro 2 ´-3 osoby, k dispozici je pouze trilo pro 4 osoby (základní cena).
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, trajekt na Elbu a zpět, 7x apartmán na Elbě (dvoulůžkové ložnice) s možností vaření, průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, fakul. výlety a vstupné (85 EUR)
Příplatky
700 Kč/os. - studio pro 2 osoby
1.000 Kč/os. - apartmán bilo pro 2 osoby
200 Kč/os. - apartmán bilo pro 3 osoby
320 Kč - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Pisa - ostrov Elba: nejnavštěvovanější místo Porto Azzuro, koupání na pláži - lanovkou na nejvyšší vrchol Monte Capanne, výhled na celý ostrov - lázeňské městečko Marina di Campo - hl. město Portoferraio Napoleonova Vila Mulini- San Martino, druhá Napoleonova vila - 3 dny pobyt u moře - Lucca
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
002-489
11.9 - 20.9.2020
9
Praha a další níže
10 390,-
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: večerní odjezd z Prahy v 8 večer od stanice metra A Strašnická, též Pardubice, Hradec Králové, Plzeň, noční přejezd

2. den: PISA (UNESCO), proslulé Náměstí zázraků s dómem, šikmou věží, křtitelnicí a hřbitovem, odpoledne trajekt na Elbu

3. den: pobyt na Elbě u moře

4. den: Elba, vinařské městečko CAPOLIVERI, nejnavštěvovanější místo ostrova PORTO AZZURRO, pevnost Longone, muzeum minerálů, pláž Barbarossa - největší v okolí

5. den: pobyt na Elbě u moře

6. den: fakult. lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne s jedinečným výhledem na členité území ostrova s množstvím romantických zátok, malebná kamenná vesnička MARCIANA na úpatí majestátních hor, okružní jízda po západní části ostrova s nádhernými plážemi písčitými, oblázkovými i skalnatými, v podvečer zastávka v lázeňském městečku MARINA di CAMPO

7. den: pobyt na Elbě u moře

8. den: hlavní město ostrova Elba PORTOFERRAIO, 3 významné pevnosti dostavěné za Napoleona, Napoleonova rezidence Villa Mulini s jeho malířskou sbírkou, na zpáteční cestě další Napoleonovo sídlo - Villa di San Martino ve vnitrozemí

9. den: ráno odjezd na pevninu, LUCCA (rodiště Pucciniho) obklopená hradbami z 16. a 17.stolet, nádherné kostely (románský San Michele in Foro s nejkrásnějším průčelím v Itálii, San Freddiano s mozaikou nad portálem...), náměstí na místě římského amfiteátru, paláce…

10. den: příjezd do Prahy ráno


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a dopravním podmínkám.

Doprava

dálkovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD. Doporučujeme do autobusu pohodlné oblečení na noční přejezd.
Doporučená zavazadla: kufr, batoh, brašna, krabice. Zakázané zavazadlo - krosna s konstrukcí (konstrukce nebude naložena). Každý účastník může vézt s sebou zavazadla o maximální váze 15 kg/os.

Ubytování

V apartmánech v rezidenci La Valdana v Capoliveri, cca 5 km od Porto Azzurro a 10 km od Portoferaia. Apartmány se skládají z obytné místnosti s vybavenou kuchyňkou, ložnice, koupelny se sprchou a WC, mají balkón nebo zahrádkou. V základní ceně zájezdu je ubytování v apartmánech pro 4 osoby – vždy dvě 2lůžkové ložnice. Rezidence je vzdálena cca 1200 m od písčité pláže s kamínky. V areálu je bazén zdarma.
Nejsou k dispozici ručníky, utěrky, prostředky na mytí nádobí, zápalky, toaletní papír. Je třeba vzít s sebou redukce do zásuvky, jinak nelze použít naše 3-kolíkové elektrické spotřebiče.
Upozorňujeme na nutnost zaplatit na místě kauci ve výši cca 15 €/os. Po příjezdu je nutno v apartmánech zkontrolovat všechno vybavení, před odjezdem musí být apartmány uklizeny. V případě nedodržení podmínek se kauce za apartmán nevrací!
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle aktuální situace.

Stravování

vlastní, apartmány mají vybavený kuchyňský kout
Orientační ceny některých potravin: chléb 1 kg: 0.65 €, voda 2 l: 0.45 €, jogurt 200g: 0.70 €, mléko 1l: 1.10 €, margarín: 1.90 €, rajčata 1 kg: 1.55 €, paprika 1 kg: 1.60 €, víno 1kg: 1 €.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Doporučujeme všem studentům vzít s sebou studentskou průkazku ISIC. Upozorňujeme, že Itálie zrušila k červenci 2014 veškeré seniorské slevy.

ELBA - Napoleonovo muzeum (Villa dei Mulini) - 5 €, Medicejské hradby - 5 €, kostel Misericordia - 1 €, Archeologické muzeum - 3 €, Forte Stella – 1,5 €. Mineralogické muzeum - 9 €. Lanovka na Monte Capanne – 17 € zp.
LUCCA - Torre Guinigi - 4 €, Baptisterium - 6 €, katedrála San Martino – 3 €. Kombinovaná vstupenka Dom + Museo + San Giovanni – 7 €.
PISA - autobus z parkoviště - 1 € zp. V Pise je možné vybrat si z několika variant vstupenek:
1 vstup (výběr: Baptisterium, Campo Santo, Museo del Duomo – momentálně zavřeno pro rekonstrukci, nebo Museo delle sinopie) - 5 €,
2 vstupy (výběr z výše uvedeného) - 7 €,
3 vstupy (výběr z výše uvedeného) - 8 €.
Samotný dóm – zdarma.
Vstup na Šikmou věž nelze kombinovat, je vždy samostatně a stojí 18 €.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je 85 €.

Měna

Italskou národní měnou je Euro (EUR).

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Poznámky

Vybavení
Plavky, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s ochr. faktorem, repelent. Deštník, teplejší oblečení pro případ horšího počasí. Základní léky – acylpyrin, endiaron, alnagon apod. a léky trvale užívané. V Itálii bývá vyžadována do bazénu koupací čepice. Doporučujeme boty do vody.

Cestovní doklady
Doporučujeme pro případ ztráty cestovního dokladu vézt s sebou 2 kopie cestovního dokladu a 2 fotografie, vždy uložené odděleně od cestovního dokladu, v jiném zavazadle.
Je nutné s sebou do zemí EU vozit také novou zdravotní kartu zdravotní pojišťovny v ČR – evropský průkaz pojištěnce. Vždy ji vyžadují v případě lékařského ošetření.
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. Doporučujeme, aby platnost byla nejméně 6 měsíců po návratu. Občanské průkazy jako cestovní doklad lze použít jen ty se strojově čitelnými údaji (vydávané od července 2000). !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!

Elektrické zásuvky
Síťové napětí v Itálii je 220 V. Zástrčky v moderních budovách jsou klasické eurozásuvky, ale ve většině hotelů a apartmánů jsou používány staré italské zásuvky se třemi kolíky nad sebou s dvěma variantami velikosti. Klasické ploché zástrčky se dvěma kolíky pasují do užších a kombinovaných italských zásuvek, ale pro použití eurozástrčky je potřeba adaptér, který je ke koupi ve většině italských supermarketů.

Pisa - Elba: Capolivari - Porto Azzuro - Monte Capanne - Marciana - Marina di Campo - Portoferraio - San Martino - Lucca

Toskánské souostroví tvoří 7 hlavních ostrovů (Elba, Capraia, Pianosa, Montecristo, Gorgona, Giglio a Giannutri) a další malé ostrůvky. Jde většinou o pozůstatky pozůstatkem staré pevniny Tyrrhenis, potopené do moře. Je zde typické středomořské klima, ale na vrcholu nejvyšší hory ostrova Elba – Monte Cappane ( 1.018 m), můžeme zažít i sníh.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu