autokarem hotel Snídaně Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Evropské slavnosti Divadelní a hudební představení Zájezdy na hudební představení a festivaly Relaxační víkendy Památky UNESCO a starověké civilizace
Přidat k oblíbeným zájezdům Krásy krajiny a městeček u největšího italského jezera Lago di Garda, památky, zahrady, koupání. Verona je nádherné město na seznamu UNESCO a večer vás čeká představení Verdiho opery Aida v římské aréně pod širým nebem. Individuálně lze dokonce navštívit ještě jedno představení. Zájezd na prodloužený víkend do oblasti Dolomit a jezera Garda a do okolí Verony s možností jedinečného zážitku - shlédnutí opery ve veronské aréně. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel 4* u Verony (2lůžkové pokoje), 2x snídani, 1x vstupenku na operu (k sezení do nečíslovaných sektorů), průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, místní pobytové taxy, loď a další vstupné (40 €) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
2.000 Kč za 1lůžkový pokoj
890 Kč za operu Aida (nutná rezervace)
160 Kč za komplexní pojištění
Arco, půvabné městečko se zahradami pod Dolomity - okouzlující letoviska u jezera Lago di Garda, možnost koupání, plavby lodí - VERONA, město na seznamu UNESCO, opera Aida v římské aréně (popř. možnost návštěvy hned 2 operních představení)
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-068
23.7 - 27.7.2020
4
Praha a další níže
7 990,-
Zrušeno
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy ve 22 hodin, transfer do Itálie přejezd do Itálie

2. den: Itálie pod Dolomity, ARCO, městečko se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších alpských pevností) a arboretem, umístěné pod strmými vápencovými srázy, bývalo tu oblíbené sídlo některých členů habsburského rodu, RIVA DEL GARDA, historické městečko na severním okraji Lago di Garda, MALCESINE se Scaligerským hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo koupání v jezeře, ubytování u VERONY; zájemci mohou případně večer individuálně taxíkem zajet do Verony už dnes na sobotní operní představení (Trubadúr)

3. den: jezero Lago di Garda: SIRMIONE, malebné městečko u jezera, hrad Rocca Scaligera na táhlém úzkém poloostrově, Catullova vila - snad nejdůležitější a největší římská památka tohoto druhu v severní Itálii, koupání v jezeře vyhřívaném termálním pramenem horkým skoro 70°C nebo prohlídka krás uzounkého poloostrova s kostelíky a druhou největší římskou vilou v Itálii, variantně fakult. výlet kolem jezera – opevněné městečko PESCHIERA, LAZISE, rybářské městečko, odpoledne VERONA (UNESCO), městské hradby, náměstí Scaligerů, dóm, proslulé kostely, Juliin dům s balkonem, sváteční atmosféra v ulících Verony před představením, večer fantastický umělecký zážitek - opera Aida (G. Verdi) v antickém amfiteátru (Arena), neopakovatelná atmosféra, po představení po půlnoci odjezd do ČR

4. den: příjezd do ČR po poledni


CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních podmínek. Uvedení opery v Aréně může být ovlivněno řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě. Vstupenky na představení se nezajišťují na jednotlivá místa - takový je zvyk ve veronské aréně - jedná se vždy o místa do kruhu. Vstupenky na představení v Aréně může CK garantovat měsíc do odjezdu zájezdu. Později jsou již na vyžádání.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.
Při objednávce zájezdu nezapomeňte, prosím, uvést nástupní místo (v Praze je na vybranou mezi nástupními místy Florenc a Budějovická). Pokud nelze nástupní místo navolit přímo na objednávce, napište ho do Poznámky.

Ubytování

1x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) nedaleko Verony
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
V souvislosti s legislativní změnou platnou k 1.1.2012 se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii.
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2€ os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Zatím jsme se s povinností tohoto poplatku v našich hotelech nesetkali, ale může se stát, že při příjezdu budete vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši cca 3 € na úhradu.

Stravování

1x snídaně bufetového typu.

Orientační ceny potravin:
Chléb 1,50 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, minerální voda 1,5 l : 1€, pivo/limo od 2/1 €, pizza čtvrtka/celá v rest. 4€/od 10€, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 15 €, menu o dvou chodech od 20 €

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

VERONA: vstupenka do 5 kostelů 5 €
VERONA: Juliin dům: 6 €
VERONA: Torre dei Lamberti s výtahem 8 €

Kapesné

doporučujeme min. celkové kapesné 70 €, z toho na vstupné 40 €

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Poznámky

VERONA a představení v aréně patří mezi neopakovatelné hudební zážitky. koncertují zde špičkoví italští pěvci a zažijete úžasnou atmosféru.
Lístky jsou v ceně zájezdu a platí na libovolná místa v nečíslovaném resortu.
V roce 2019 můžete vidět operu Aida (G. Verdi). To je nedělní představení, na které pojedete společně vaším autobusem a vstupenku máte v ceně. Díky ubytování u Verony máte případně možnost navštívit individuálně už představení předcházejícího dne (v sobotu) s dopravou taxíkem od hotelu a zpět, tato vstupenka ale není v ceně. V tomto termínu je to Verdiho Trubadúr.
Upozornění: program může být od doby tisku katalogu ještě dodatečně změněn.
Doporučujeme si vzít něco na sezení - v aréně se sedí na tvrdých antických kamenech - vezměte si deku, destičku z polystyrenu… Na místě si lze půjčit polštářek (6 €). Před Arénou jsou mobilní WC – nutné je opustit arénu se vstupenkou!! V průběhu představení lze zakoupit nealko-nápoje, pivo a víno (6 €). Doporučujeme vzít si sebou vodu v lahvi (lze vnášet) či o přestávce vyjít koupit studenou vodu ven do přilehlých restaurací (je to levnější než v Aréně). Nesmí se vnášet skleněné lahve. V průběhu představení lze koupit i obložené housky a bagety (panine). Nezapomeňte něco proti dešti - lepší je pláštěnka a igelit pod sebe (např. igelit. taška). Fotoaparáty i kamery jsou povoleny. Nesmí se ale používat blesk. Doporučujeme vzít si sebou malé svíčky - Aréna se rozzařuje tisíci svíčkami každý večer. V prostorách celé Arény je zákaz kouření. O přestávkách proto kuřáci musí opustit Arénu.

Arco - Lago di Garda - Riva del Garda - Malcesine - Sirmione - Peschiera - Lazise - Verona

Itálie - Siena - Duomo, na průčelí použit bílý a růžový mramor, doplněný černým čedičem

Přehled všech lokalit v Itálii zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO

zobrazit celý článek
Itálie - Florencie - slavnost Scoppio, v základu pohanská slavnost s prosbou o dobrou úrodu a zaháněním zla - foto J+J.Hlavskovi

V Itálii se tradice a původní svátky stále těší velké úctě a zájmu. Každoročně se koná široká škála festivalů, ať už na venkově či ve městech, od veletrhů vína a gastronomických přehlídek po uctívání památky takřka všech patronů. Mnohé můžete zažít na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

zobrazit celý článek

Největší italské jezero, umístěné v podhůří Alp a přitom s velmi příjemným klimatem, patří k oblíbeným místům pro rekreaci. Pro malé i velké návštěvníky vznikly nedaleko městečka Sirmione atraktivní zábavní parky Gardaland a Canevaworld.

zobrazit celý článek

Emilia-Romagna je bohatý a úrodný kraj v Pádské nížině. Zdejší kuchyně je proto velmi vydatná a chutná, převažují těstoviny na různý způsob, masitá jídla, houby, v kraji Romagna na Jaderském pobřeží a v deltě Pádu především ryby. Světově proslulá je parmská šunka, tvrdý sýr parmezán a hustý vinný ocet balsamico. Známá jsou také vína Sangiovese di Romagna a šumivé Lambrusco z Modeny.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu