autokarem hotel Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Relaxační víkendy Památky UNESCO a starověké civilizace Adventní zájezdy Slavnosti vína a gastronomie Kuchyně a gastronomie světa Specializované zájezdy za vínem a gastronomií Zájezdy za vínem a gastronomií Slavnosti vína, piva a gastronomie
Přidat k oblíbeným zájezdům Adventní zájezd do Alsaska bez nočních přejezdů. Málokde v Evropě se podařilo tak stmelit kulturu dvou národů jako v Alsasku, o tom svědčí i zvyky a svátky. Kouzlo hrázděných vinařských městeček v předvánoční době a slavnostní adventní trhy, které patří k nekrásnějším na světě. Jedinečná slavnost Středověký trh v Ribeauvillé. Ochutnáte výjimečné speciality krajové gastronomie, výborná alsaská vína, tarte flambée a alsaský sýr. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 2x hotel (2lůž. pokoje), průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, ochutnávku, večeři, vstupné (30 €) a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje
Příplatky
1.600 Kč - 1lůž. pokoj
400 Kč - 2x snídaně
600 Kč - 1x oběd
96 Kč - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Colmar, malebné adventní trhy - hrad Haut-Koenigbourg - advent v půvabných alsaských městečkách s hrázděnými domy -Eguisheim, návštěva vinařství - Štrasburk a vánoční trhy CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-025
11.12 - 13.12.2020
2
Praha a další níže
5 990,-
Odloženo
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd v 6 hodin z Prahy, další místa: Plzeň a po trase, svoz a rozvoz od 4 osob Hradec Králové a Pardubice a za 400 Kč z Brna a z Olomouce, transfer přes SRN do Francie, Alsasko: COLMAR, historické centrum kraje Alsasko, "benátská čtvrť, hrázděná architektura ve slavnostním hávu, romantika nazdobených uliček s hrázděnými domy adventní trhy, jedny z nejkrásnějších v Evropě, víno a dobroty, třeba alsaská specialita tarte flambée

2. den: zimní alsaská vinná stezka: předvánoční atmosféra alsaského venkova, KAYSERSBERG, rodiště Alberta Schweitzera, procházka zimními vinohrady a středověkými uličkami, RIBEAUVILLÉ , jedinečná slavnost Středověký trh s trhovci v kostýmech nebo RIQUEWIHR, nejkrásnější ves na vinné stezce, strážní věž ze 13. stol., fakultativně pochoutky z krajové gastronomie , EGUISHEIM, středověké městečko s hradem, ochutnávka alsaských vín a typického alsaského sýra münster, vánoční atmosféra, adventní trhy - a možná potkáte i vánočního dědu se skřítky, tři krále či kouzelníky s ohněm...

3. den: ŠTRASBURK (UNESCO), „křižovatka Evropy“ a sídlo Evropského parlamentu, vánoční atmosféra v ulicích, katedrála Notre-Dame, pitoreskní čtvrť s kanály „Petite France“, pozoruhodná hrázděná architektura nad řekou, krytý most Ponts-Couverts, Carré d´Or, Zlatý čtverec, bývalá čtvrť zlatníků s venkovskou atmosférou. Potěší Vás umělá ledová plocha na náměstí Lace du Château za doprovodu vánočních koled a flašinetu či koncerty v kostelích nebo fakultativně oběd, alsaská specialita baeckeoffe, nejkrásnější adventní trhy ve Francii, odjezd odpoledne do ČR, návrat do Prahy do půlnociCK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuální situaci v době adventu a slavnostnem..

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, vybavené DVD a minibarem.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Odjezd z Prahy buď od hlavního nádraží nebo Florence, vždy na metru.Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

2x hotel u Colmaru - 2-3lůžk. pokoje s příslušenstvím
Možnost třílůžkových pokojů - individ. v CK (jedná se většinou o pokoj s francouzskou postelí pro 2 osoby a nad ní palandu pro ev. přistýlku – 3. lůžko se slevou pro všechny 3 osoby doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé)

Stravování

není zahrnuto v ceně zájezdu. Snídaně za příplatek předem formou bufetu francouzského typu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, topinka, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, někdy výběr přesnídávka nebo jogurt, občas pudink), podávají se vždy v hotelu. Velmi doporučujeme mít zajištěné snídaně (v hotelích je velmi přísně pod pokutou zakázáno užívání jakýchkoli varných konvic a vařičů). Ráno před cestou nemají ani řidiči možnost zajistit teplé nápoje v autobuse. Hotely jsou situovány na okrajích měst a není možné zajistit v ranních hodinách snídani jinde v okolí hotelu.
Večeře: nejsou v ceně zájezdu, 1x organizuje průvodce oběd pro zájemce za příplatek v českých korunách. Vřele doporučujeme!
Místa v restauraci je nutné rezervovat předem. Lze také zorganizovat společnou večeři za příplatek v EURECH (1x večeře od 22€).
Další stravování se řeší v rámci programu, popřípadě na doporučení průvodce.
Orientační ceny ve Francii: bageta malá od 0,75 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 4,50 -7 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta od 4,50 €, ovoce, rajčata od 2,5 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 1,50-2,50 €; pohlednice od 0,50 €, známka 1,20 €, WC 0,70 €

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

EGUISHEIM: ochutnávka vína a kougelhopfu 10 €
COLMAR: muzeum Unterlinden 13 €, dominikánský kostel 6 €
ŠTRASBURK: Muzeum Alsaska 10 €, muzea v Rohanském paláci (archeologické, art decorative, obrazová galerie - každé za 8 €, výstup na věž katedrály - 6 €
Uvedené ceny jsou orientační, lze získat skup. slevu (min. 20 osob).

Kapesné

doporučujeme min. 60 €, z toho na vstupné 30 € (berte v úvahu, že muzea v zimě mají jen velmi krátkou otvírací dobu)

Možné slevy

na osobu pro 3 osoby ve 3lůžkovém pokoji. Upozorňujeme ale, že ubytování po 3 je vhodné pouze pro rodinu.Pokoje jsou malé a 3. lůžko bývá někdy palanda.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Adventní zájezdy do Alsaska mají zvláštní půvab i proto, že právě v tomto kraji má počátek jeden z nejdůležitějších vánočních zvyků - zdobení stromečku. Je to poměrně novodobá tradice, ačkoliv jehličnany, zvláště jedle, bývaly již v předkřesťanských dobách symboly zimního slunovratu. Poutaly totiž pozornost tím, že se i v zimě stále zelenaly. Zdobené stromky se objevily teprve v 17. století a původně se zavěšovaly od stropu dolů. Prvenství patří podle všeho alsaské obci Sélestat. Zvyk se rozšířil nejprve v německy mluvících zemích, v Čechách se vánoční stromeček poprvé objevil v Praze roku 1811.


Tradice adventních trhů v Alsasku
Alsasko je vyhlášené nejkrásnějšími adventními trhy ve Francii. Můžete zažít opravdovou zimní pohádku. Vánoční atmosféra, výzdoba uliček s hrázděnými domy a a vánoční trhy na kouzelných náměstíčkách má úžasné kouzlo.
Adventní trhy ve Štrasburku (Strasbourg) jsou vůbec tradiční nejstarší vánoční trhy v Evropě se 400letou tradicí. Poprvé se konal Christkindelsmärik u katedrály Notre-Dame již v roce 1570 a v současné době jsou adventním trhy rozšířeny po celém historickém městě. V kostelích se konají koncerty blízko katedrály je umělé kluziště za doprovodu koled. Kromě tradičních vánočních pochoutek – perníky, vánoční karamely a marcipánová prasátka a svařeného vína, ochutnáte i místní speciality- bredle, bretzel či pokrmy jako tarte flambée, choucroute (pokrm z uzenin a zelí) či francouzskou specialitu foie gras (husí a kachní játra a samozřejmě chutné alsaské sýry např. známý munster a skvělá alsaská vína. Trhy zde trvají až do konce prosince i během Vánoc.
V době adventu se pyšní svými adventními trhy snad všechna městečka Alsaska. Jeden je však však naprosto jedinečný jedinečný:
Ribeauvillský středověký vánoční trh. Atmosféra této slavnosti Středověký adventní trh je kouzelná a neopakovatelná, je jakýmsi vánočním reality show pro všechny věkové kategorie. Náměstíčka ulice středověkého vinařského městečka Ribeauville jsou vyzdobené vánočními atributy, vánočními korunami, betlémy a svíčkami. Ve stáncích prodávají trhovci ve středověkých kostýmech, potkáte tuláky, tanečníky a muzikanty, možná zahraje flašinet a děti sveze starodávný kolotoč.

Colmar - Kaysersberg - Riquewihr - Ribeauvillé - Eguisheim - Štrasburk

Francie, Alsasko, Štrasburk, domy u kanálu

Alsaské velkoměsto nazývané křižovatka Evropy nebo též hlavní město Evropy je zapsáno na seznamu UNESCO. Univerzitní středisko a zároveň turistická metropole je mladým městem, v němž se historické dědictví harmonicky snoubí s dynamickou ekonomikou. Jestliže milujete architekturu, kvalitní stolování a kulturu, pravděpodobně si na poznávacích zájezdech do Alsaska toto město zamilujete.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (3):

Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů 2020

Francie | Alsasko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel, průvodce, pojištění CK
03.09 - 07.09 6 590,-

Alsasko, Vogézy, zážitky na vinné stezce 2020

Francie | Alsasko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK
28.10 - 01.11 6 990,-

Adventní krásy Švábska, Franků a Bavorska a čokoládový a automobilový ráj 2020

Německo | Bavorsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel/gasthof, 2x snídaní, průvodce
04.12 - 06.12 3 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu