autokarem Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Folklórní slavnosti Zájezdy na hudební představení a festivaly Specializované zájezdy za vínem a gastronomií Zájezdy za vínem a gastronomií Slavnosti vína, piva a gastronomie
Přidat k oblíbeným zájezdům
Jednodenní zájezd na Skotské hry na zámek SYCHROV, slavnost Whisky s ochutnávkou několik set druhů skotské blended a single malt whisky, tradiční irská a skotská hudba, ukázka a výuka tradičních skotských tanců, tradiční skotské těžkoatletické soutěže (hod závažím, kládou a vrh kamenem, přenášení těžkých kamenů,…), děti si budou moci změřit své síly v dětských soutěžích, dále probíhá v areálu ukázka golfu, který patří společně s whisky a kiltem k národnímu "pokladu" Skotska, můžete navštívit areál dravých ptáků s ukázky sokolnické soutěže, všude plno stylových suvenýrů a zaručeně skotských dobrot.
Upozornění: cena jednodenních zájezdů po Čechách a Moravě je kalkulována pro odjezd z Prahy. Nabereme Vás ale kdekoli po trase dle dohody Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu busem s klimatizací, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné na slavnost a vše, co není zahrnuto v položce cena zahrnuje
Příplatky
400 Kč záloha na vstupné na slavnost
32 Kč za tuzemské pojištění storna
zámek Sychrov - Skotské hry - slavnosti Whisky - ochutnávka skotské whisky- Česká kniha rekordů - britské historické automobily - Irská a Skotská tradiční hudba a tance - skotské těžkoatletické soutěže - soutěže pro děti - ZOO dravých ptáků - výuka  skotských tanců 
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
011-435
21.8 - 21.8.2021
0
Praha a další níže
890,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 7:30 h, možné přistoupení po cestě, příjezd na zámek SYCHROV a účast na jubilejních 20. Skotských hrách a 10. slavnosti Whisky, SYCHROV novogotický zámek rodu Rohanů z pohádky Zlatovláska, pohádkový park s malou ZOO dravců, tradiční irská a skotská hudba, ukázky a výuka skotských a irských tanců, tradiční skotské atletické soutěže, (hod závažím, kládou a vrh kamenem, běh s velkou kamennou zátěží,…), ochutnávky skotské whisky, dětské soutěže a hry, sokolnické ukázky, možnost občerstvení - tradiční skotská jídla, 13. setkání britských historických aut, možná i tradiční zápis do České knihy rekordů a další akce plné zážitků, večerní vystoupení tradičních hudebních skupin, večer návrat

Doprava

klimatizovaným autobusem s prodejem nápojů

Stravování

cena nezahrnuje, ale na místě najdete co hrdlo ráčí od klasických rychlých trhových jídel až po speciality skotské kuchyně.
Doprava busem umožní vychutnat si kvalitní Whisky

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
cena zájezdu nezahrnuje tuzemské cestovní pojištění (obsahuje úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). CK GEOPS nabízí svým zákazníkům tuzemské komplexní pojištění za příplatek.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif T+; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 8.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 200.000 Kč), úmrtí (max. 100.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Vstupné na slavnost 490 Kč ( z r. 2019). Při včasném zakoupení skupiny lze zajistit slevu. Nutné zaplatit zálohu 400 Kč a bude vyúčtováno dle skutečnosti + 20 Kč za rezervaci

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Pokus o opětovný zápis do České knihy rekordů (Agentura Dobrý den), v počtu mužů oblečených do tradičních skotských kiltů, kostkovaných sukní či velkých plédů v jeden okamžik na jednom místě.
Historické ukázky návštěvníka her seznamují nejen s dobou dávno minulou, kdy naše území obývali keltské kmeny, ale i s dobou druhé světové války, jež jsou od počátku Skotských her Sychrov nedílnou součástí programu.
Součástí doprovodného programu 20. skotských her Sychrov bude 13. ročník setkání majitelů britských historických vozidel, kteří se svými naleštěnými krasavci představí v zámeckém parku. K vidění budou historické britské automobily všech značek a výrobců, které byly doložitelně vyrobené na britských ostrovech do roku 1977.
V areálu dravých ptáků se návštěvníci mohou seznámit s desítkami dravých ptáků (např. orel skalní, orel stepní, výr obrovský, sovice sněžná, káně bělochvosté, káně rudochvosté, atd.).
Je připravena větší prezentace golfové hry s možností vyzkoušet si držení hole či odehrání prvního míčku. Součástí prezentace je i soutěž v přihrávce na 50 m pro příchozí a exhibiční souboj golfisty a lukostřelce v přesnosti střelby na 90 m.
Děti si budou moci změřit své síly v dětských soutěžích, které sestávají jednak ze zjednodušených soutěží pro dospělé závodníky (např. hod kládou, hod kamenem, přetahování lanem, atd.), jednak z vlastních dětských soutěží, které jsou stejně jako v letech předchozích inspirovány skotskou historií.
Na hlavní scéně se od sobotního rána budou střídat přední skupiny hrající irskou a skotskou hudbu, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí.
Ve whisky stanu budou mít návštěvníci možnost ochutnat několik set druhů skotské blended a single malt whisky, stejně jako irské whiskey, či japonské, tchajwanské, české, americké, kanadské, waleské a dalších druhů whisky. Nabídka bude zahrnovat nejen základní řady jednotlivých distributorů, ale i whisky ze zrušených palíren či whisky starších ročníků.
Na Skotských hrách nesmí chybět ukázka a výuka tradičních skotských tanců v podání přední českých a slovenských tanečních skupin.
Tradiční skotské těžkoatletické soutěže jako například hod závažím do dálky, hod kládou,- vrh kamenem, farmářský běh a další.

Sychrov

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu