autokarem penzion Polopenze Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy s lehkou turistikou Zájezdy v horách s lehkou turistikou Zájezdy s turistikou Národní parky a zahrady Poznávací zájezdy pro seniory Zájezdy za vínem a gastronomií Poznávací zájezdy s ochutnávkami
Přidat k oblíbeným zájezdům
Vydejte se s námi za nezapomenutelnými zážitky. Nejprve si prohlédnete Liberec, vyjedeme lanovkou na Ještěd, projdeme přes 15. poledník, uvidíte ojedinělé stavby, ochladíte se ve skalách, poznáte lidovou architekturu Pojizeří a nakonec se osvěžíte nejskvělejší zmrzlinou ČR. A to vše bez čerpání dovolené.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 2x penzion 2-3* (2lůžkový pokoj), 2x snídani, průvodce, pojištěné CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, fakultativní služby a výlety do okolí, lanovku a vstupné a vše co není uvedené v odstavci Základní cena zahrnuje
Příplatky
1.200 Kč za 1lůžkový pokoj
84 Kč za komplexní pojištění T+
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Pobyt na Liberecku, výjezd lanovkou na Ještěd, přechod přes 15. poledník a ž o Obřímu sudu, Dlaskův statek - nejhezčí soubor lidové architektury v Pojizeří, Klokočské skály, menadry řeky Jizery, Kryštofovo údolí, státní zámek Lemberk, Stráž pod Ralskem, nelepší zmrzlina v ČR. CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-676
4.7 - 6.7.2020
2
Praha a další níže
4 990,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 7h, dále Mladá Boleslav, cesta do LIBERCE, prohlídka historického centra města, Stará radnice, Valdštejnské domky, Liebiegovo městečko, hotel Praha, přesun pod Ještěd 1012 m, výjezd kabinovou lanovkou na vrchol k jedinečné architektonické památce od architekta Karla Hubáčka s turistikou po hřebeni po červené na Pláně pod Ještědem s výhledy do kraje Karolíny Světlé i na Liberecko, průchod 15. poledníku Ještědským hřebenem, zakončení v restauraci Obří sud (10-11km), ojedinělá architektonická stavba v České republice nebo variantně individuálně návštěva nesčetných atrakcí v Liberci (iQLANDIA, iQPARK, DinoPark, centrum Babylon, botanická zahrada, zoologická zahrada)

2. den: TURNOV návštěva Muzea Českého ráje, procházka po historickém náměstí, přejezd na Dlaskův statek v Dolankách – jeden z nejhodnotnějších a nejhezčích souborů lidové architektury v Pojizeří, Klokočské skály s Klokočskými průchody, skalní průrva cca 70 m dlouhá a až 20 metrů hluboká, která ve středověku byla součástí staré kupecké Slezské cesty, lehká pěší turistika, MALÁ SKÁLA s meandry řeky Jizery, Boučkův statek ev. dle počasí turistika po pískovcovém Vranovském hřebeni, hrad Frýdštejn - Pantheon - Malá Skála obec či zapůjčení koloběžek, lodí, kol s volným časem...

3. den: Kryštofovo údolí, kostel sv. Kryštofa, jeden z nejromantičtějších železničních viaduktů, dále přejezd do Jablonného v Podještědí, bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy, státní zámek Lemberk s prohlídkou, v případě krásného počasí Hamerské jezero s písečnou pláží u STRÁŽE POD RALSKEM, koupání, jezero je známé díky filmu Dovolená s Andělem, závěrem osvěžení v nejskvělejší zmrzlinárně ČR a návrat zpět do Prahy.


CK si vyhrazuje právo úprav programu vzhledem k počasí a případně turistické zdatnosti účastníků.

.

Doprava

autobusem s klimatizací a možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD

Ubytování

2x penzion/hotel (2lůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením)

Stravování

2x snídaně

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
cena zájezdu nezahrnuje tuzemské cestovní pojištění (obsahuje úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). CK GEOPS nabízí svým zákazníkům tuzemské komplexní pojištění za příplatek.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif T+; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 8.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 200.000 Kč), úmrtí (max. 100.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč

Orientační ceny vstupného

lanovka na Ještěd 99 Kč jednosměrná, 149 Kč zpáteční, iQ LANDIA 270 Kč, iQPARK 180 Kč, Dinopark 180 Kč, ZOO Liberec 130 Kč, Botanická zahrada 140 Kč, muzeum Českého ráje v Trutnově 70 Kč, Dlaskův statek v Dolánkách 50 Kč, Boučkův statek 40 Kč, hrad Frýdštejn 50 Kč, Pantheon-Vranov 50 Kč, bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy 50 Kč, zámek Lemberk 120 Kč

Kapesné

Doporučená částka dle individuálního zájmu o návštěvy památek min cca 600 - 1.000 Kč.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Valdštejnské domky
Nachází se nedaleko Liberecké radnice. Je to pozoruhodný soubor staveb, které byly v 19. století postupně renomovány až na tři domky, které se jako jediné zachovaly v původní kráse a jsou tak nejstaršími domy v Liberci. Jedná se o krásné roubené stavby postavené po smrti Albrechta z Valdštejna.

Liebiegovo městečko
Ukryté romantické městečko ve městě, postavené významnou rodinou průmyslníků – Liebiegy. Přirovnávají se důležitostí k Baťovi ve Zlíně. Město bylo vystaveno v 19. století, kdy postupně přibývaly domky, náměstí, kostel. Bylo vybavené i o obchody, hospodu či sociální zázemí pro děti.

Dlaskův statek v Dolankách
Nabízí ukázku turnovské folkloristiky z 18. století. Jedná se o typickou formu venkovské roubené architektury. Nová expozice na téma Zrození, svatba, smrt návštěvníky seznamuje s dobovým lidovým pojetím cyklu života.

Muzeum českého ráje
Výstava nejen pro horolezce a milovníky přírody. Jedná se o jedinou expozici v Čechách na téma horolezectví. Nachází se v Trutnově, který má v okolí spoustu přírodních skalních útvarů a městeček vhodných pro zdolávání, turistiku a kochání, např. Drábské světničky, Prachovské skály. Je zde možnost nahlédnout do kouzla horolezectví a vyzkoušet si třeba vázat uzly, sledovat horolezce při výstupu nebo si sami vyzkoušet vylézt po horolezecké stěně.

Pantheon
Nad obcí Malá skála se nachází nejkomplikovanější skalní hrad u nás, který splňoval snad všechny požadavky obranného hradu. Pochází z 15. století a byl přestaven na památník slavných. Hrad nabízí krásný výhled. Kdo by čekal, že bude obydlený lidmi, mýlí se. Žijí zde netopýři.

Liberec - Ještěd - Turnov - Dlaskův statek v Dolankách - Klokočské skály - Malá Skála - Kryštofovo údolí - Jablonné v Podještědí - zámek Lemberk - Stráž pod Ralskem

Podobné zájezdy (7):

Krásy Valašska s Valachem, Olomouc a Litomyšl 2020

Česká republika | Beskydy a Slezsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 4x penzion 2-3*, 4x snídani, 2x večeři, průvodce, pojištění CK
05.08 - 09.08 6 990,-

Turistika na Krkonošsko-jizerském pomezí 2020

Česká republika | JIzerské hory Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 4x penzion 2-3*, 4x polopenze, průvodce, pojištění CK
22.07 - 26.07 7 450,-

To nejlepší z Opavského Slezska aneb krajem Osoblažské úzkokolejky – dráhy sta oblouků 2020

Česká republika | Beskydy a Slezsko Cena zahrnuje:
dopravu vlakem Pendolino Praha - Ostrava a regionálním vlakem do Opravy a zpět, doprava vlakem 3. den programu, 3x hotel 3* v Opavě se snídaní, průvodce, ...
03.07 - 06.07 6 390,-

Vlakem do srdce Jeseníků, Moravský Semmering, hory, lázně i okouzlující výhledy 2020

Česká republika | Jeseníky Cena zahrnuje:
doprava vlakem, 3x penzion 2-3* s polopenzí, průvodce, pojištění CK
01.08 - 04.08 6 490,-

Frýdlandským výběžkem za přírodou, pivem, whisky a skotskými hrami 2020

Česká republika | Severní Čechy Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel/penzion 2-3*, 2x snídani, průvodce, pojištění CK
28.08 - 30.08 4 900,-

Lázeňský kraj, Becherův elixír a přírodní rezervace 2020

Česká republika | Západní Čechy a lázně Cena zahrnuje:
doprava autobusem, 3x hotel 3* s polopenzí, průvodce, pojištěné CK
18.09 - 21.09 5 390,-

Zabíjačka v Krkonoších 2020

Česká republika | Krkonoše Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 4x penzion 2-3*, 4x polopenze, průvodce, pojištění CK
09.10 - 11.10 3 900,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu