autokarem Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Folklórní slavnosti Slavnosti vína a gastronomie Kuchyně a gastronomie světa Specializované zájezdy za vínem a gastronomií Zájezdy za vínem a gastronomií Slavnosti vína, piva a gastronomie
Přidat k oblíbeným zájezdům
Ti co rádi jedí a pijí a se radují – hurá do Ivančic na Slavnost chřestu! Na první slavnost v r. 1994 stačilo 200 kg, nyní je potřeba 4 tuny čerstvého chřestu. To musíte zažít.
Upozornění: cena jednodenních zájezdů po Čechách a Moravě je kalkulována pro odjezd z Prahy.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu busem s klimatizací, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
pojištění storna zájezdu, vstupné
Příplatky
90 Kč za tuzemské cestovní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Dalešická přehrada - rozhledna Babylon, Dalešice - klášter Rosa coeli - Ivančice
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-432
23.5 - 23.5.2020
0
Praha a další níže
790,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6 h, cesta na Dalešickou přehradu, romantická plavba po přehradě (1 h), Babylon, rozhledna hraběte Haugwitze z r. 1831, DALEŠICE, pivovar, který znáte z filmu Postřižiny, klášter Rosa coeli DOLNÍ KOUNICE, kulturní památka ČR, IVANČICE - slavnosti chřestu - restaurace a jejich jídelní lístky jsou zaměřeny na chřestovou gastronomii, snoubení chřestu s vínem, na náměstí prodej lahůdek a vystoupení kuchařů, moravské kapely… pro zájemce návštěva muzeí slavných rodáků malíře A. Muchy a herce V. Menšíka, odjezd v podvečer, předpokládaný návrat do Prahy 22 h


CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

autobusem s klimatizací a DVD

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
cena zájezdu nezahrnuje tuzemské cestovní pojištění (obsahuje úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). CK GEOPS nabízí svým zákazníkům tuzemské komplexní pojištění za příplatek.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif T+; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 8.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 200.000 Kč), úmrtí (max. 100.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč

Orientační ceny vstupného

IVANČICE, vstup na slavnost: 150 Kč (děti nad 120 cm, studenti a lidé v důchodu 120 Kč, děti do 120 cm zdarma).
Památník Alfonse Muchy: vstupné na stálou výstavu Alfonse Muchy 40 Kč, vstupné na stálou výstavu Vladimíra Menšíka 20 Kč

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Ivančice a slavnost chřestu
Ivančice mají v pěstování chřestu tradici.
První sazenice se tu objevily koncem 18. století a na počátku 19. století vznikly celé plantáže. Ivančický chřest se stal pojmem, v 19. století byl dokonce známý ve světě – ještě víc než plzeňské pivo. Zelenina je odedávna součástí jídelníčku evropských národů, konzumovali ji staří Řekové i Římané a také naši předci ji mívali v oblibě. Je ostatně velmi zdravá, působí příznivě na srdce, krevní oběh, nervovou soustavu, pomáhá proti nemocem jater, žlučníku i ledvin a močového měchýře, snad pomáhá i předcházet nádorům v zažívacím ústrojí. Ivančice se na konci minulého století vrátily ke své tradici a pořádají každoročně velké chřestové slavnosti.
Na slavnostech se prodává čerstvý chřest a chystá se i výstavka o pěstování této zeleniny. Vedle toho bude k vidění řemeslný jarmark a také přehlídka moravských vinařství. Místní restaurace uspořádají různá chřestová menu, ve kterých se oblíbená zelenina používá v různých druzích jídel, jak v domácí kuchyni, tak v různých exotických a módních pokrmech, nebudou chybět ani sladkosti. Pro vylepšení požitku se k nim budou nabízet vína, nejméně z 20 moravských vinařství. O správné kombinace vín s pokrmy - „snoubení chřestu s vínem“ se postará vinař Pavel Chrást. Někdy se tvrdí, že víno je s chřestem téměř neslučitelné, ale není to tak, a neplatí ani, že vhodná jsou pouze bílá vína (vždycky záleží na celkovém složení konkrétního jídla).
K slavnostem patří bohatý hudební program, v němž se vystřídají moravské dechovky a cimbálovky s kapelami rockovými, rokenrolovými, popovými, bigbandy či jazzem. Lze očekávat také zábavná kuchařská vystoupení a různá představení pro děti.

Dalešická přehrada - Dalešice - Dolní Kounice - Ivančice

Podobné zájezdy (6):

Jízda králů ve Vlčnově a UNESCO 2020

Česká republika | Jižní Morava a Podyjí Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK
31.05 - 31.05 890,-

Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově 2020

Česká republika | Jižní Čechy Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK
20.06 - 20.06 690,-

Selské slavnosti v Holašovicích 2020

Česká republika | Jižní Čechy Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
25.07 - 25.07 690,-

Znojemské vinobraní 2020

Česká republika | Jižní Morava a Podyjí Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
12.09 - 12.09 990,-

Skotské hry na zámku Sychrov a Whisky 2020

Česká republika | Severní Čechy Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce
29.08 - 29.08 790,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu