letecky hotel Daleké země a exotika
Přidat k oblíbeným zájezdům Fantastické barvy tropické přírody, rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí, krasové jeskyně, buddhistické kláštery a chrámy, pestré trhy plné zboží a neuvěřitelné kulinářské speciality i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny. Hlavní města i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny. Plavba po veletoku Mekong. Nakouknutí do Barmy, osady horských kmenů, kde se zastavil čas. Legendární most přes řeku Kwai. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha-Hanoj-Bankok-Praha vč. let, tax, přelet Hanoj-Vientiane včetně tax, dopravu minivany/taxi a místní dopravou (pohodlné dálkové busy, vlaky, lodě), 12x hotely a penziony se snídaní (2lůžk. klimatizované pokoje s přísluš.), 1x jednodušší ubytování na treku, 1x lehátkový vlak, 1x noční autobus s lůžkovou úpravou, 2-denní trek s místním průvodcem včetně jízdy na slonech a na bambusovém voru a plná penze na dva dny, víza do Laosu a do Vietnamu, českého průvodce, místní průvodce dle potřeby, základní zdravotní pojištění
Cena nezahrnuje
Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Příplatky
6.600 CZK - 1lůžkový pokoj (na treku nelze)
1.955 CZK - připojištění na storno K5SS (Z2)
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-540
25.4 - 11.5.2019
16
Praha - letiště V. Havla a další níže
69 990,-
Po termínu
092-541
15.11 - 1.12.2019
16
Praha - letiště V. Havla a další níže
69 990,-
Po termínu
092-542
23.4 - 9.5.2020
16
Praha - letiště V. Havla a další níže
69 990,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. - 3. den: odlet z Prahy do metropole Vietnamu HANOJE, tzv. „Město na zatáčející řece“, jezero Hoan Kiem, Ho Či Minovo mauzoleum, pagody, vojenské muzeum aj., přelet do VIENTIANE, hlavní města Laosu

4. - 6. den: VIENTIANE, prohlídka města, Zlatá pagoda, jeskynní chrámy, Národní muzeum, Vítězný oblouk, královský palác, západ slunce nad Mekongem, na sever přes Vang Vieng v oblasti homolovitých krasových útvarů do královského města LUANG PRABANG (UNESCO), buddhistické chrámy, waty, pagody, ranní pochůzka mnichů, výlety do okolí k vápencové jeskyni Pak Ou se stovkami sošek Buddhy či k mohutným vodopádům Kuang Si Falls ukrytých v džungli

7. - 9. den: plavba po majestátním Mekongu, Chiang Khong - překročení thajské hranice, oblast „Zlatého trojúhelníku“ proslavená pěstováním opia - místo styku Barmy, Laosu a Thajska., MAE SALONG, orlí hnízdo obývané čínskou komunitou, MAE SAI, Štíří chrám, muzeum opia, možnost výletu do Barmy - návštěva příhraničního města TACHILEIK s trhy a řemesly

10.-13. den: CHIANG MAI a oblast horských kmenů, „Růže severu“ - CHIANG MAI, jedno z nejpříjemnějších thajských měst, Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang, proslulý klášter na hoře Doi Suthep, muzeum horských kmenů, tradiční řemesla, noční bazar, thajský box, pěší výlet v N.P. Doi Ithanon s nejvyšší horou Thajska (2565 m), mlžné horské pralesy, vodopády, 2denní trek do oblasti domorodých horských kmenů, s pobytem a stravováním v jejich vesnicích, jízda na slonech a bambusových vorech, noční přejezd do BANGKOKU

14. den: Plovoucí trh Damnoen Saduak, most přes řeku Kwai proslavený knihou P. Boulla a oscarovým filmem, válečné muzeum a hřbitov

15.-17. den: BANKOK, prohlídka města, královský palác a klášter Wat Phra Keo se Smaragdovým Buddhou, plavba po řece Chao Praya k Chrámu červánků Wat Arun, Wat Pho s pozlaceným ležícím Buddhou, posvátná Zlatá hora Wat Saket, vyhlášená ulička go-go barů Soi Cowboy, popř. světoznámá erotická gymnastika ve večerním Pat Pongu, návrat domů

Doprava

Po trase zájezdu se budete pohybovat pronajatými minivany nebo taxi, využijete i veřejnou dopravu jako jsou pohodlné dálkové autobusy, vlaky a lodě. Během treku vyzkoušíte i jízdu na slonech a na bambusovém voru.

Ubytování

Spát budete v turistických hotelech a penzionech, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Jednou přespíte v lehátkovém vlaku a jednou v nočním autobuse s lůžkovou úpravou, během treku využijete jednoduššího ubytování (1x).

Stravování

Kromě dvoudenního treku k domorodým horským kmenům kde je zajištěna plná penze a snídaní na ubytování, není strava v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Vzhledem k tomu, že ceny jídla a nápojů jsou v těchto zemích na nižší úrovni (tržnice, lidové jídelny) či maximálně srovnatelné s cenami u nás (turistické restaurace), je naprosto zbytečné vozit si potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 15-20 US dolarů na den, tzn. cca 250 -350 USD na dobu pobytu (počítáno bez dnů, kde je v ceně plná penze).

Kapesné

Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 250 - 350 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 300 - 350 USD.
Kromě toho budete potřebovat dalších pár desítek dolarů jako spropitné pro místní řidiče, průvodce nebo lidi, kteří vám projeví laskavost a dobrou vůli (jejich výše a zda vůbec něco dáte, ale samozřejmě záleží na vás), uvažujte o určité částce na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.
Doporučujeme se vybavit USD. Americké dolary totiž bývají v této oblasti přijímány často jako alternativní měna. Problémy při výměně však nebudete mít ani s eury, rozdíl je ale v tom, že dolary mnohdy ani nebudete muset měnit. To platí především pro Laos. V Thajsku a Vietnamu s dolary uspějete na tržnicích a obchodech se suvenýry, zatímco jinde po vás bude požadována místní měna. V Thajsku nabízejí nejlepší kurz za stodolarové bankovky, nejnižší za dolarové. Doporučujeme si s sebou vzít nepoškozené bankovky nových sérií.

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, s. r. o., IČO: 49970844

Poznámky

Praktické informace na cestu
Elektřina: V oblasti se vyskytuje několik typů zásuvek (jak ten náš, tak „americký“ typ A - dvojice plochým kolíků), proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé mobilů, foťáků, videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Informace pro danou zemi najdete na zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon, internet: Mobilní telefony s naší SIM kartou fungují většinou všude bez problémů, s výjimkou Laosu. Dostupnost volání si raději ověřte u svého operátora. Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na většině míst je možné volat přes internet z internetových kaváren. Síť internetových kaváren je velice hustá a ceny nízké.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky jsou v prodeji pouze na poštách. Doručení do ČR trvá cca 14 dnů.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu