letecky hotel Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Karnevaly a čarodějnice Historické slavnosti a průvody Zájezdy s lehkou turistikou Zájezdy s turistikou Národní parky a zahrady Památky UNESCO a starověké civilizace Daleké země a exotika
Přidat k oblíbeným zájezdům Oblast s asi nejkrásnější a nejzajímavější krajinou v Turecku, Kappadokie, vás okouzlí bizarními věžemi v sopečných tufech a divokými kaňony, Přidejte k tomu staré kláštery, jeskynní obydlí či podzemní města a je tu obrázek této zajímavé oblasti Turecka. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha - Nevsehir - Praha (s přestupem), dopravu minibusem dle programu, českého a místního průvodce, 8x ubytování (3x hotel v Göreme, 2x rodinný hotel v Güzelyurt, 3x jeskynní hotel v Uchisaru), 7x plnou penzi (dle času letu)
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, let balónem, další vstupné, fakult . služby a akce a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje
Příplatky
2 700 CZK za jednolůžkový pokoj
450 CZK za komplexní pojištění K5S
Slevy
1500 CZK pro 3. osobu na pokoji
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Turecká Kappadokie, fantastické skalní útvary, turistika nejkrásnějšími scenériemi: Red Valley a Rose Valley, Údolí lásky a Údolí holubníků - soutěska Ihlara - možnost letu balónem - skalní města Göreme, Uchisar, Selime - podzemní města - kostely s freskami - keramická dílna - dílny na zpracování onyxu a na výrobu šperků
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-524
27.4 - 5.5.2019
8
Praha - letiště V. Havla a další níže
31 990,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Nevşehir, nocleh

2. den: vesnice GÖREME (UNESCO) v srdci Kappadokie, barevný svět skalních věží vymodelovaný v sopečných tufech dešťovou vodou, lidé zde vyhloubili řady obydlí a kostelů s freskovou výzdobou, průchod Malým údolím lásky s krásnými věžovitými útvary, vyhlídky nad údolím Göreme, Open Air museum a kostely s nádhernými freskami (UNESCO), turistika v Meskendir Valley a Red Valley, panoramatická terasa s vyhlídkou, možnost výstupu na stolovou horu Ak Dag, přechod do Paşabag

3. den: brzy ráno možnost letu balonem nad nejkrásnějšími místy Kappadokie (1 h – 140€/os.), turistika nejkrásnější částí Red Valley, tzv. Rose Valley s pohádkovými komíny, vinicemi a kostely s freskovou výzdobou, stará vesnice ÇAVUŞIN s jeskynními obydlími a dochovanou částí obrovského kostela sv. Jana, Paşabag s atraktivními hřibovitými skalními útvary, skalní útvary v Devrent Valley

4. den: turistika v údolí Kappadokie Çat Valley s množstvím holubníků, vytesaných do kolmých tufových skal, rozsáhlý komplex skalního města Açiksaray se skupinami klášterů, kostelů a obytných prostor, freskami bohatě zdobený kostel sv. Jana v GÜLŞEHIRU, podzemní město Kaymakli, které mělo 8 podzemních pater, fotopauza u kráterového jezera Nar, GÜZELYURT, trosky romantického kláštera, malá podzemní města

5. den: turistika v kaňonu Ihlara s několika zajímavými křesťanskými kostely vytesanými do skal, průchod 8 km dlouhým nejzajímavějším úsekem kaňonu, SELIME, skalní katedrála a skalní město

6. den: skalní klášterní komplex s freskami Eski Gümüşler údolí Soganli s kostely a kláštery

7. den: průchod údolím Ibrahimpasa a výstup na vyhlídkovou skálu Ortahisar, turistika v údolích v Zelve, kde společně koexistovali křesťané a muslimové, městečko AVANOS u nejdelší řeky Turecka Kizilirmak (Červené řeky), návštěva dílny na výrobu keramiky

8. den: průchod Love Valley (Údolí lásky) na okraj Uçhisaru, ukázka zpracování onyxu a šperků, ochutnávka kapadockých vín, UÇHISAR, pevnost, průchod starým skalním městem, výhledy na údolí Göreme, nákupy suvenýrů, průchod Pigeon Valley (Údolí holubníků), kostelíky a falické skalní věže, večerní vyhlídka

9. den: odlet přes Istanbul zpět do ČRCK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních dopravních podmínek.

Doprava

Praha - Nevsehir - Praha (s přestupem), po Turecku minibusem

Ubytování

hotely, 3x hotel v Göreme, 2x rodinný hotel v Güzelyurt, 3x jeskynní hotel v Uchisaru

Stravování

7x plná penze

Pojištění

Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.

Orientační ceny vstupného

Orientační ceny vstupného (z roku 2018) -Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na počasí a individuálním výběru každého klienta.
V Turecku neplatí slevy na ISIC, ITIC ani seniorské slevy ani skupinové slevy. Platí pouze novinářské průkazy a
slevy pro děti do 12 let.
Vstupy je nutné platit v místní měně - Turecká lira (TL), jejíž kurz je proměnlivý. EUR nebo USD není problém vyměnit na letišti v Istanbulu. Později již je výměna problematičtější, v Göreme je jedna banka a několik malých směnáren, většinou mají ale horší kurz než v Istanbulu. Orientační kurz: 1 TL = 4,327 Kč (23.11.2018)
Ceny se mohou měnit vzhledem k proměnlivému kurzu TL.
Zelve: 10 TL
Göreme Open Air Museum: 30 TL
Göreme - Tmavý kostel: 10 TL
Kaymakli podzemní město: 30 TL
Údolí Ihlara + klášter Selime + Güzelyurt: 20 TL
Údolí Soğanlı: 7 TL
Red Valley: 2 TL
Güzelyurt: 5 TL
Gülşehir: kostel sv. Jana: 5 TL
Uçhisar: 7 TL
Ortahisar: 5 TL
Eski Gümüşler: 10 TL

Cena letu balónem je 140 € / os.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je cca 150 TL = cca 25 € + let balónem cca 140 €.

Výlety

Fakultativně je možnost letu balónem, cca 45 - 60 minut dlouhý let probíhá buď v době těsně před východem + za východu slunce nebo krátce po východu slunce. V této době je krajina Kappadokie nejkrásnější a nejromantičtější.
Na tento výlet je zajištěna doprava od hotelu k balónům, jednoduché občerstvení + čaj, instruktáž k letu balónem,
vlastní let, certifikát potvrzující let balónem a dopravu zpět do hotelu. Let balónem doporučujeme, je to jedinečný
zážitek, který Vám umožní prohlédnout si nádhernou kapadockou krajinu z výšky, včetně míst, kam se jinak
turista nedostane.
Cena letu balónem je 140 € / os.

Měna

Orientační kurz: 1 TL = 4,327 Kč (23.11.2018)

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Zajímavosti

program s pěší turistikou, zaměřený na poznání nejkrásnějších přírodních míst středního Turecka – oblasti slavné Kappadokie. Projdete romantická údolí s neskutečnými skalními útvary a mnoha do skal vytesanými kostely. Uvidíte několika patrové podzemní město. Nádherné fresky v kostelích nejenom v Open Air Museum v Göreme, ale na mnoha dalších místech.
Pro omezení dlouhých přejezdů jsme do programu zařadili dva vnitrostátní lety, které nám spoustu času i ujetých kilometrů navíc ušetří.
Göreme je centrem Kappadokie, je zde nejvíce zajímavostí a mezi zahraničními návštěvníky je oblíbeno pro blízkost jednotlivých přírodních i kulturních zajímavostí.

Turistika je většinou na 3-4 hodiny každý pěší výlet, někdy jsou během jednoho dne zařazeny dva pěší přechody. Jedná se o normální pěší turistiku, někdy jsou prudší sestupy do údolí, ale převýšení není velké.

V případě nepříznivého počasí si CK vyhrazuje právo na změnu programu dle aktuální situace.

Zájezd připravila a průvodcuje Mgr. Lucie Leikepová

Poznámky

10. Pěší trasy
Vždy je možnost zůstat v místě ubytování nebo na danou trasu nejít. Pokud se ale již trasa nastoupí, pak se musí absolvovat celá. Většinou se jedná o průchody jednosměrně a na výchozí místo se nevrací. Okruh s návratem do výchozího bodu je pouze část trasy č. 6 a více kratších možností je během tras č. 7 (uzavřený areál Zelve).
1) Průchod Malým údolím lásky - cca 1 hod., většinou skoro po rovině, v závěru krátký výstup na vyhlídku nad Göreme.
2) Meskendir Valley a Red Valley - cca 2,5 hod., velmi různorodé chození, po rovině, do kopce i z kopce, prašné cesty, někdy po tufových skalách, může být i prudší klesání, výstup po žebříku do skalního tunelu.
3) Výstup na Ak Dag a přechod do Paşabag - cca 2 hod., začátek je výstup po prašné pěšině a skalnatých částech,
poté přechod po vrstevnici svahem hory Ak Dag a sestup, někdy prudší, do Paşabag.
4) Podzemní města (Kaymakli, Güzelyurt) - užší chodby a tunely, schody, stísněnější prostory, rozhodně není vhodné
pro klaustrofobiky. Dobrá je baterka s sebou.
5) Kaňon Ihlara - na začátku delší sestup z části po schodech na dno údolí, poté většina cesty po rovině kolem řeky s
odbočkami do bočních stěn údolí, kde se stoupá k jednotlivým kostelům. Délka cca 2,5 hod.
6) Çavuşin - Red Valley a Rose Valley a zpět do Çavuşinu,pokračování do Paşabag - cca 5 hod. celkem, v průběhu
přechodu zastávka na občerstvení (nápoje), prašné cesty, někdy po tufových skalách, schodech, v Çavuşinu výstup do
skalního města a ke kostelu sv. Jana, přechod do Paşabag většinou sestup, jinak je cesta hodně členitá, s výstupy i sestupy.
7) Zelve - průchod dvěma údolími, většinou po rovině, možnost i kratších výstupů, celkem cca 1,5 hod.
8) Çat Valley - ze začátku sestup, z části po schodech, na dno údolí a poté cesta po rovině dlouhým údolím, cesta po
pěšinách, někdy zarostlejší vegetací, jedná se o méně navštěvované kapadocké údolí, celkem cca 3,5 hod. včetně
prohlídky Açiksaray.
9) Love Valley - cca 2,5 hod., začátek po rovině, poté průchod sevřenější částí údolí, kde se střídají krátké sestupy
a výstupy, v závěru výstup na horní hranu údolí a závěr po rovině.
10) Pigeon Valley - cca 2,5 hod., začátek prudší sestup do údolí, prašné cesty nebo tufové skály, průchod údolím je
členitý,


Zobrazit místo Turecko, za krásami Kappadokie na větší mapě

Nevşehir - Göreme - Paşabag - Cavusin - Açiksaray - Gülsehir - Güzelyurt - Ihlara - Selime - Eski Gümüşler - Zelva - Avanos - Uchisar

Přehled obecných informací o zemi Turecko (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (1):

Krásy turecké Kappadokie s pěší turistikou 2020

Turecko Cena zahrnuje:
leteckou dopravu Praha-Nevsehir- Praha, veškeré transfery dle programu, českého a místního průvodce, 8x ubytování s plnou penzí, pojištění CK
02.05 - 10.05 34 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu