autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Relaxační víkendy Eurovíkendy s průvodcem a programem Eurovíkendy a metropole Adventní zájezdy
Přidat k oblíbeným zájezdům Adventní Vratislav (Wroclaw), evropské město kultury 2016 s řadou památek i moderní architekturou, tradiční betlémy i trpaslíci ve Vratislavi. Druhý den advent v Lužici, krásná starobylá města Zhořelec a Budyšín. Tento zájezd je i výletem za kouskem české historie - všechna tato tři historická města kdysi náležela k zemím Koruny české. Existuje jednodenní varianta A124x v jiném termínu. Viz podobné zájezdy Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, pobytové taxy, veškeré vstupné (100 zł, 40 €) a vše, co není zahrnuté v odstavci „Cena zahrnuje“
Příplatky
650 Kč - jednolůžkový pokoj
90 Kč - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Vratislav, historické centrum, všude jsou sošky trpaslíků, adventní trhy - Lužice: historická města Budyšín a Zhořelec, pěkné vánoční trhy.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-228
30.11 - 1.12.2019
1
Praha a další níže
3 390,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1.den: odjezd z Prahy v 6 h, další možná nástupní místa Mladá Boleslav a Liberec, cesta do Polska, VRATISLAV (WROCLAW), historické město s jedním z nejkrásnějších evropských náměstí, Rynek s historickými domy, chrám sv. Alžběty s přiléhajícími domy Jeníček a Mařenka, Solné náměstí, radnice, Dómský/ Tumský ostrov, Královský palác, ostrov s velkolepou katedrálou a nejstarším kostelem ve městě a Pískový ostrov s dalším chrámem a mechanickým betlémem, pohled na vratislavské mosty (ve městě je jich přes 130) a ramena Wisly, univerzita, Jatki, všude jsou rozmístěny zábavné sošky - trpaslíci ve Vratislavi, nejkrásnější vratislavský betlém, další možnosti individuálního programu - modernistická Hala století od Maxe Berga, zapsaná na seznamu UNESCO, Raclawické panoráma - obří obraz vystavený ve dřevěné rotundě, anebo vratislavská zoo s fantastickým světem africké přírody - Afrikárium, vodopády, pod nimiž pijí hroši, prales, tunel v Rudém moři... ubytování, večerní adventní trhy s tradičními gastronomickými specialitami, jako jsou různé placky, pečené ryby, zelná polévka bigosz, uzené sýry, vánoční punče a horký medový nápoj

2.den: přejezd do německé Lužice a kouzlo adventu - "slezský vánoční trh" ve ZHOŘELCI (Görlitz) a "Václavský trh" v BUDYŠÍNĚ (Bautzen), pěkná lužická města s řadou památek, upomínajících i na české dějiny, trhy jsou zasazeny do krásné scenérie na historických náměstích a mají pozoruhodnou atmosféru kultury tří zemí - Německa (Saska), Polska i Čech, lužickosrbské tradice, vánoční zboží, svařáky a punče, budyšínský trh krále Václava IV. je údajně nejstarší v Německu, návrat do Prahy před půlnocí


CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních otvíracích dob objektů a velikosti jednotlivých vánočních trhů.

Doprava

klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

1x hotel, 2 lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

snídaně formou bufetu se podávají v hotelu
Orientační ceny v Polsku: balená voda 1,5l 3 zł, chléb 2 zł, káva 7 zł , pivo v restauraci od 5 zł, jídlo v restauraci od 20 zł, mléčný bar (rychlé občerstvení) 5–10 zł, obložená bageta 7 zł, 0,5 vodky 20 zł (vhodný dárek), pohlednice 2,5 zł, WC 1 zł.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

VRATISLAV: Národní muzeum 15 zł, katedrála, vstup do zadních kaplí 4 zł, univerzita - Aula Leopoldina 10-12 zł dle počtu navštívených místností (2-4 sály), Raclawické panoráma 30 zł, zoo ve Vratislavi s Afrikáriem: 45 zł
Ceny vstupného jsou orientační a mohou se změnit.

Kapesné

Doporučujeme s sebou na vstupné 100 zlotých (zł) a na 2. den v Německu (vstupy, útrata) cca 40 €.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Nejzajímavější památky Vratislavi
Rynek Starého Města
Druhé největší náměstí v Polsku, obklopené pěknými historickými budovami s fasádami od renesančních po secesní. Nachází se tu radnice s elegantními gotickými štíty, ve které sídlí historické muzeum. Další dominantu města tvoří věž kostela sv. Alžběty, který se nachází v přiléhající uličce. Chrám má převážně gotický ráz a zachovala se v něm spousta starých kamenných náhrobků a desek. Přiléhají k němu dva malebné domky akolytů - jeden z 16. a druhý z 18. století, zvané lidově Jeníček a Mařenka. Mezi domy na Rynku zaujme renesanční dům U Gryfů, dům U Sedmi kurfiřtů s freskami ze 17. století, dům U Zlatého slunce upravený barokně rakouským architektem Hildebrandtem, ale také secesní obchodní dům Fénix.

Klášter bernardinů s muzeem architektury
Gotický klášterní komplex z let 1463-1502 s kostelem sv. Bernardina ze Sieny (gotická budova s barokním štítem) a křížovou chodbou. Sídlí zde muzeum architektury, jediné tohoto zaměření v Polsku.

Tumský ostrov
Ostrów Tumski představuje původní jádro Vratislavi. V současnosti už není ostrovem, protože jedno rameno Odry bylo v 19. století zcela zaneseno. V roce 1000, když bylo zřízeno vratislavské biskupství, tu vznikl první kostel a také knížecí sídlo. Duchovním střediskem zůstal ostrov i poté, co se hlavní osídlení přesunulo na levý břeh Odry (konec 13. století). Nachází se tu proto hned několik kostelů: katedrála sv. Jana Křtitele (směsice slohů, převážně gotická katedrála s barokní kaplí sv. Alžběty vybudovanou a vyzdobenou italskými umělci a Kurfiřtskou kaplí vybudovanou podle plánů J. B. Fischera z Erlachu), románský kostel sv. Jiljí, jedná se o vůbec nejstarší dochovaný kostel ve městě, vznosný dvoupatrový gotický kostel sv. Kříže, kostel sv. Martina vystavěný na místě prvního kostelíku z 11. století. Také tu stojí Arcibiskupský palác s klasicistní fasádou a u katedrály se nachází Arcidiecézní muzeum s cennou sbírkou sakrálního umění a s krásnou goticko-renesanční kapitulní síní. Kolem zaneseného ramene Odry vznikla v 19. století pozoruhodná botanická zahrada.

V bezprostřední blízkosti Tumského ostrova se nachází Pískový ostrov. Oba ostrovy spojuje Tumský most, který bývá také označován jako most zamilovaných. Ve 12. století byl na ostrově vybudován klášter kanovníků a náleží k němu velký gotický chrám Nejsvětější Panny Marie na Písku, ve kterém jsou vystaveny gotické oltáře ze zničených slezských kostelů.

Raclawické panoráma
Malířské dílo velkých rozměrů (dlouhé 120 m a vysoké 15 m) je dílem J. Styky a W. Kossaka a do Vratislavi bylo přestěhováno z ukrajinského Lvova. Zachycuje bitvu u Raclawic roku 1794, v níž polští vlastenci vedení legendárním Tadeuszem Kosciuszkem zvítězili nad Rusy (boj měl zabránit finálnímu rozdělení Polska, nakonec však byli povstalci poraženi). Dílo vzniklo ke 100. výročí této bitvy v roce 1894. V současné době je vystaveno v moderní betonové budově ("rotundě") v ulici J. E. Purkyněho. Na první pohled zvenku by Vás ani nenapadlo, že se v rotundě nachází takovéto mistrovské dílo.

Národní hala (Hala století)
Vratislavská moderní památka, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Kruhová budova se sloupovým průčelím byla vystavěna v letech 1911-13 podle plánů Maxe Berga a ve své době představovala skutečně progresivní stavbu. Hlavní budovu zastřešuje železobetonová prosklená kupole a okna účinně osvětlují interiér. V případě potřeby bývají odkrývána či zacloněna. Hala vznikla původně pro výstavu ke 100. výročí Napoleonovy porážky u Lipska, později sloužila jako divadlo a koncertní sál. Nyní slouží převážně pro pořádání veletrhů a sportovních akcí. Přilehlý výstavní areál s pavilóny byl upraven na park. V roce 1948 byla ke vchodu umístěna ocelová jehla (jako symbol industrializace), která dosahuje výšky 96 m a je dílem Stanislawa Hempela.

Szczytnický park
Vratislavské parky jsou jeden hezčí než druhý. K nejzajímavějším patří rozsáhlý Szczytnický park na pravém břehu Odry, v blízkosti slavné Haly století a zoo. Nachází se na místě zaniklého zámku vévody z Hohenlohe-Ingolfingenu. Patří k němu zahrada růží, dřevěný kostelík z 12. století, přenesený z vesnice Staré Kožle, a půvabná Japonská zahrada.

Trpaslíci ve Vratislavi
Vratislav je městem nejen lidí, ale i trpaslíků (polsky krasnale). Bronzové sošky najdeme téměř všude, v celém městě je jich už skoro 300 a stále přibývají. Občas se vyskytují i ve dvojicích. První se objevil v roce 2001 a měl připomínat Oranžovou Alternativu – protestní hnutí z 80. let, zdobí její pomník ve Svídnické ulici. Získal si ale takovou oblibu, že k němu začali vznikat další a další. Už v roce 2003 otevřel vratislavský starosta Muzeum trpaslíků. Místní lidé je milují, každý má nějaké jméno a něco přestavuje. Jejich hlavou je Tatíček trpaslík, stvořitel všech ostatních, který přebývá v blízkosti radnice.

Poznámky

Advent a Vánoce v Polsku
Polské adventní a vánoční tradice vycházejí, podobně jako v celé Evropě, z křesťanství. V kostelích vládne fialová jako barva pokání a přípravy na jeden z nejdůležitějších katolických svátků. Mezi symboly tohoto období dále patří adventní věnec a adventní kalendář. Na vánočních trzích v Polsku jsou ke koupi tradiční řemeslné výrobky z kůže, jantaru a další drobné dárky, k jídlu a pití pak nesmí chybět svařák (grzaniec), żurek (polévka z kvásku), zelňačka, grilované oštěpky a klobásky a pierogi (plněné vařené taštičky).
Na Štědrý večer polské děti vyhlížejí první hvězdičku, aby mohla začít tradiční večeře, která se skládá z 12 různých postních jídel, mezi nimiž nechybí pokrmy z hub, ryb a sladkosti s mákem.
Autorka článku: Jarmila Horáková, průvodkyně na zájezdech do Polska

Vratislav (Wroclaw) - Zhořelec (Görlitz) - Budyšín (Bautzen)

Podobné zájezdy (2):

Wroclaw, město sta mostů, zahrady i zlatý důl Slezska 2020

Polsko | Slezsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK
12.06 - 14.06 4 790,-

Wroclaw, Budyšín, adventní trhy 2020

Polsko | Slezsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK
05.12 - 06.12 3 590,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu