Cestovní kancelář GEOPS - specialista na poznávací zájezdy s 35letou tradicí
klimatizovaným zájezdovým autobusem vybaveným DVD s prodejem nápojů
hotel, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím.
v ceně je snídaně, za příplatek lze objednat večeři
Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.Číslo poj. smlouvy: 1360500127 tarif K3; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696 • pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 3.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 3.000.000 Kč• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 11.000 Kč• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 KčKartičky na pojištění spolu s formulářem obdržíte od průvodce na začátku zájezdu, pokud máte pojištění připlaceno. Nezapomeňte si s sebou vzít i kartičku vaší zdravotní pojišťovny.
Cáchy, výstava: vstup na 1 okruh - 6 EUR, vstupenka na všechny 3 okruhy 14 EUR, dóm zdarma, Lorsch, areál býv. kláštera 3 EUR, Ingelheim, císařská falc a muzeum zdarma mimo zvl. výstavy a speciální služby
Doporučujeme kapesné min. 50€ z toho na vstupné min.35€
Cáchy – výstava k 1 200. výročí úmrtí Karla VelikéhoV roce své smrti, 814, byl Karel Veliký králem Franků a Langobardů a císařem (západní) římské říše. Ovládal rozsáhlá území od Pyrenejí po střední tok Labe (slovanské obyvatelstvo české kotliny už do říše nepatřilo, bylo jí však povinno odvádět každoroční poplatek) a od střední Itálie po Severní moře. Od roku 794 sídlil skoro nepřetržitě v Cáchách. Oblíbil si zdejší termální prameny a zřídil si zde své „Aquispalatium“, mohutný komplex budov. Zde se shromáždil početný dvůr, stýkali se tu lidé různých kultur a národností, působili tu hlavní vzdělanci své doby – osobnosti tzv. karolínské renesance, přicházeli sem vyslanci z Byzantské říše i arabského světa. Rozsáhlá a nesourodá říše však nepřežila dlouho svého sjednotitele – vnuci Karla Velikého si rozdělili území, která se stala základem pozdější Francie a Německa, vlastním směrem se vydala území v severní a střední Itálii a oblasti Beneluxu. Ztroskotal tak plán na obnovu západní části římské říše, sjednocené po stránce politické, náboženské a kulturní.Přestože Cáchy ztratily natrvalo svůj status sídelního města, zůstaly významným místem především díky hrobce Karla Velikého. Císař byl pohřben v mariánském kostele, který nechal zřídit a skvostně vyzdobit – nynější katedrále. Karel Veliký byl v roce 1165 svatořečen a stal se ideálem panovníka, vzorem pro císaře Svaté říše římské a v katedrále v Cáchách bývali po staletí korunováni nově zvolení vládcové. Také císař Karel IV. velmi ctil karolínskou památku a svému slavnému předchůdci nechal v Praze vystavět chrám na Karlově.Rozsáhlá výstava v Cáchách k 1 200. výročí úmrtí Karla Velikého má tři samostatné okruhy. Hlavní z nich, zvaný Místa moci, se nahází v Korunovačním sále cášské radnice. Je zaměřena na dvorský život a představuje císaře Karla coby panovníka a vojenského velitele, jak putuje se svým dvorem od jednoho paláce ve své říši k druhému a posléze zakládá a upevňuje centrum své moci v Cáchách. Výstava interpretuje význam a rozsah královské moci v té době a zároveň i karolínský mýtus spjatý s Cáchami. Další okruh, Umění doby Karla Velikého, se nachází ve výstavních prostorách Centre Charlemagne na Katschhofu. Setkáme se tu s překrásnými rukopisy a uměleckými díly ze slonoviny a zlata z cášských dílen. Konečně okruh Ztracené poklady v pokladnici katedrály se zaměřuje na sakrální umění a jeho hlavním klenotem je takzvaný Persefonin sarkofág, pravděpodobně schránka, ve které byly původně uloženy ostatky Karla Velikého. Velká část exponátů pochází už z karolínské doby, nejdeme tu však i výtvory z otonské éry i vrcholného a pozdního středověku, které doplňují obraz udržovaného karolínského mýtu.
Zobrazit místo A126 Cáchy a výročí Karla Velikého na větší mapě
Údolí Mosely, střední Porýní a Rheingau jsou oblasti, kde dozrávají nejlepší německá vína, z nichž některá jsou světově proslulá. Zvláštní kvalitu jim dodává půda s břidlicemi a jílem i místní příznivé klima. Krajina vinic v Porýní a podél Mosely je velice krásná a láká turisty stejnou měrou jako ušlechtilé nápoje.
Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů
Zkontrolujte formát E-mailu