autokarem Zájezdy bez nočního přejezdu Relaxační víkendy Památky UNESCO a starověké civilizace Eurovíkendy s průvodcem a programem Eurovíkendy a metropole Adventní zájezdy
Přidat k oblíbeným zájezdům
Adventní jednodenka - pohádkově hezké město Bamberk s tisíciletou historií, zapsané jako celek na seznam UNESCO, chrámy a hrázděné domy, radnice na středověkém mostu, vánoční trhy se spoustou specialit.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné do objektů
Příplatky
90 Kč za komplexní pojištění
22 Kč za pojištění pouze léčebných výloh
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Bamberk - Bamberský jezdec - císařský dóm - biskupské paláce - výstavky jesliček - adventní trhy CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-697
28.11 - 28.11.2020
0
Praha a další níže
990,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6 h ráno, po trase dle dohody, přejezd do Německa do dávného biskupského sídla BAMBERKU, jednoho z nejkrásnějších německých měst - UNESCO, na 1000 historických budov, románsko-gotický císařský dóm, proslulý Bamberský jezdec - trochu záhadná socha krále z l. 1230-40, náhrobek svatého císařského páru Jindřicha II. a Kunhuty a hrobka papeže Klimenta II., v sousedství dva biskupské paláce – Císařský a Trůnní sál; most přes řeku Regnitz, na něm radnice, malebná poříční čtvrť s mlýny a lávkami, výstavky jesliček v kostelích (až 40 míst), adventní trhy na historických náměstích s různými svařáky a ovocnými punči, můžete ochutnat i místní znamenitá piva, návrat do Prahy do půlnoci 


CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a dopravních podmínek.

Doprava

autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč
Variantně můžeme nabídnout také pouze léčebné pojištění do zahraničí L5 (nezahrnuje úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif L5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Poznámky

Bamberk, klenot mezi německými městy
Bamberk patří nepochybně k nejkrásnějším městům Německa a pro množství cenných památek je jako celek zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho dějiny začínají již rokem 902, kdy tu sídlil rod Babenberků (odtud jméno), který později vládl v Rakousku. Později město náleželo mocným biskupům bambersko-würzburským a konaly se tu také říšské sněmy.
Jádro města je prakticky neporušené, sestává z malebných hrázděných domů a nachází se tu řada významných památek. především dóm svatého Petra a Jiří ze 13.-14. století, jehož architektura stojí na pomezí mezi románským a gotickým slohem. Jedná se o výjimečnou budovu se dvěma chóry a čtyřmi věžmi (jakoby dva kostely v jednom). Na fasádě je umístěna slavná socha tzv. bamberského jezdce s královskou korunou, jehož identita zůstává záhadou. V interiéru je mj. umělecky cenný sarkofág svatého císařského páru Jindřicha II. a Kunhuty z 16. století a krásně vyřezávaný mariánský oltář. Je zde také hrobka jediného papeže, který spočívá v německé půdě - Klimenta II., který býval zdejším biskupem. U dómu se nachází starý biskupský palác z přelomu 15. a 16. století. Nicméně nejslavnější památkou Bamberku je pravděpodobně radnice, komplex sestávající z barokního paláce s branou a barevné hrázděné budovy, která je zcela netradičně umístěna doprostřed středověkého mostu, přímo nad pilíř, pod kterým burácí řeka Regnitz (Rohnice). Nejlepší pohled na tento zvláštní architektonický celek je z protějšího barokního mostu. Podél řeky se zachovalo několik mlýnů a barevných rybářských domků, kolem nichž vedou lávky a můstky.
Dále je ve městě barokní Biskupský palác, výstavní barokní Nová rezidence (konec 17. století) s císařským sálem a překrásnými freskami, mj. i s malbou habsburského rodokmenu, a ještě barokní zámek Concordia na břehu řeky. Za vidění stojí také některé další sakrální budovy, například původně románský klášterní kostel sv. Michala na Michaelsbergu se stropem vyzdobeným barokními malbami léčivých rostlin (odtud přízvisko botanická zahrada) a s bývalým pivovarem, kde je nyní muzeum piva, barokní kostel sv. Martina, který se spolu s budovou špitálu sv. Kateřiny nachází na náměstí Grünemarkt, a karmelitský klášter s románským jádrem a gotickou křížovou chodbou. O adventu bývají v kostelech vystaveny betlémy.
Bamberk leží na hornofrancké pivní stezce a nachází se tu devět pivovarů, které dohromady vyrábějí na padesát druhů piv. Specialitou je místní tzv. kouřové pivo.


Zobrazit místo Adventní Bamberg na větší mapě

Bamberk

Podobné zájezdy (1):

Sen o Vánocích, Rothenburg, Bamberg 2020

Německo Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 1x hotel 3* se snídaní, průvodce, pojištění CK
12.12 - 13.12 3 390,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu