letecky hotel Památky UNESCO a starověké civilizace Daleké země a exotika
Přidat k oblíbeným zájezdům
Náš zájezd vás zavede k nejvelkolepějším památkám Indie, ke kterým bezesporu patří běloskvoucí Tádž Mahal, růžové město Džajpúr, Agra a samozřejmě Dillí.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha–Dillí–Praha v ekonomické třídě, letištní taxy, dopravu mikrobusem po Indii, 5x hotel 3* (2lůžkové pokoje), 5x snídaně, místního a českého průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné, bakšišné, turistické vízum a všechny ostatní fakultativní služby, akce, vstupné (2.750 RS) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
4.990 Kč za 1lůžkový pokoj
2.500 Kč za turistické vízum do Indie
1.800 Kč za 5x večeři
700 Kč za komplexní pojištění K5S(Z2) - storno do 40.000 Kč
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Ágra, slavný Tádž Mahal - dvoudenní prohlídka Dillí, Červená pevnost, Kutúb Mintar, Humájúnova hrobka - růžové město Džajpúr, Palác větrů a slavná observatoř Džantar Mantar - opuštěné historické město Fatehpúr Sikrí - řada památek na seznamu UNESCO
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
002-591
17.4 - 23.4.2020
6
Praha - letiště V. Havla a další níže
32 990,-
Po termínu
002-592
24.10 - 30.10.2020
6
Praha - letiště V. Havla a další níže
32 990,-
Zrušeno
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: v dopoledních hodinách odlet z Prahy do Dillí

2. den: v ranních hodinách přílet do DILLÍ, první část prohlídky DILLÍ, zastávka u Kutub Minar (UNESCO), nejvyšší kamenný minaret na světě, dále procházka kolem Indian Gate (Brána Indie), prezidentského paláce a vládních budov v Novém Dillí, odpoledne prohlídka Humájúnovy hrobky (UNESCO)

3. den: dopoledne přejezd z Dillí do AGRY, prohlídka Velké červené pevnosti v Agře a slavného Tádž Mahal, nádherný palác postavený císařem Šach Džahanem na památku jeho ženy Mumtaz Mahal

4. den: dopoledne přejezd z Agry do Džajpúru, po cestě zastávka v opuštěném, dokonale zachovaném městě FATEHPUR SIKRI z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými a rudými odstíny

5. den: prohlídka DŽAJPURU - "růžového města", pevnost Amber Fort (vyjížďka na pevnost v džípech či slonech), městský palác, symbol města - exotický Hawal Mahal nebo-li „Palác větrů“, stará observatoř Džantar Mantar (UNESCO)

6. den: dopoledne odjezd z Džajpúru do DILLÍ,. dokončení prohlídky města, Staré Dillí: největší mešita Džama Masjid z r. 1658, Červená pevnost (UNESCO), mohutné zdi z červeného pískovce s mnoha věžičkami a baštami ční nad širokým příkopem v severovýchodní části původního Šáhdžahánábádu

7. den: ráno transfer na letiště, dopoledne odlet z Dillí, přílet do Prahy ve večerních hodinách dle letového řádu

Doprava

Letecká doprava Praha-Dillí-Praha (v ekonomické třídě) se společností Emirates. Doprava po Indii mikrobusem.

Ubytování

zajištěno v hotelích, odpovídajících 3- 4*standardu nebo v tzv. heritage hotelích, což jsou bývalé aristokratické paláce, přestavěné na hotely, ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. (Dillí, Agra, Jaipur, Dillí)

Stravování

Na tomto zájezdu je v ceně zahrnuta snídaně, za příplatek večeře. Snídaně jsou většinou podávány ve formě bufetu v hotelu, večeře buď formou jednotného menu, nebo také bufetu. Večeře mohou být v hotelových restauracích nebo v restauracích ve městě. Nápoje nejsou zahrnuty v ceně večeří. Samozřejmostí jsou nealkoholické nápoje (kola, fanta, sprite, voda,..). Někdy lze zakoupit i víno a pivo. Cena těchto nápojů v hotelích je srovnatelná s cenami v západní Evropě.

Dejte si pozor na kvalitu pokrmů v pouličním prodeji. Připravte se na kořeněnou, někdy pro naše chuťové buňky nezvykle silnou, chuť jídla. Přestože se neustále rozšiřují mezinárodní fastfoodové řetězce (McDonald, Pizza Hut,..), během našeho zájezdu se s nimi prakticky nesetkáme. V tomto případě je potřeba počítat s mírně pozměněnou nabídkou pokrmů, aby vyhovovala místní chuti a zvyklostem. V Indii je zakázáno konzumovat hovězí maso.

Doporučujeme pít nápoje pouze v originálním balení (1l balené vody cca 15 Kč), při nákupu zkontrolujte, zda není porušen uzávěr (je vhodné i na čištění chrupu použít balenou vodu).

Nedávejte si led do nápojů (voda pro jeho přípravu může obsahovat mikroby), omezte konzumaci zmrzliny. Ovoce jezte jen loupané, nebo které si můžete omýt. Omezte syrovou zeleninu, nepasterované mléko a mléčné produkty domácí výroby. V žádném případě nejezte syrové maso, ryby, mořské živočichy, konzumujte pokrmy tepelně upravené a v horkém stavu.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 15.000 Kč (5.000 Kč/os)

Orientační ceny vstupného

hrobka Humayuns: 500 Rs
Taj Mahal: 1250 Rs
Amber Fort: 500 Rs
Hawal Mahal: 100 Rs
projížďka rikšou v New Delhi: 150 Rs
Qutab Minat / Tower: 500 Rs
Fatehpur Sikri: 500 Rs + 10 Rs taxi
Agra Fort: 500 Rs
City palace: 400 Rs
Jantar Mantar: 400 Rs

Kapesné

Vstupy do objektů si účastníci hradí individuálně. Počítejte s orientační částkou 4800 rupií tj. cca 70 USD (bude upřesněno na místě). Bohužel ceny vstupů se často skokově mění a málokdy tato změna bývá inzerována na internetu.

Počítejte s možností dodatečného přikoupení povolení fotografovat či natáčet na video v interiérech. Tato částka se pohybuje podle významnosti objektu od 20 - 300 rupií.

V Indii je zvykem věnovat za veškeré poskytnuté služby – (nosiči v hotelu, řidič v autobusu, místní průvodci, restaurace, „hlídači“ bot u chrámů apod.) spropitné – bakšišné, které se pohybuje ve výši cca 10 dolarů na osobu (nebo odpovídající částka v USD, či rupiích).

Měna

indická rupie - INR nebo Re (v množném čísle Rs.)
Průměrně 100 Rs. v přepočtu za 30-40 Kč.
Doporučujeme s sebou na zájezd hotovost. Na místě lze směnit eura a dolary (příp. britské libry), nejlépe v pouličních směnárnách, které jsou často bez poplatků a o ceně lze smlouvat. Nedoporučujeme výměnu peněz v bankách a letištních směnárnách. Peníze lze také vybírat z bankomatů, které jsou v Indii již celkem běžné.

V Indii není zvykem platit kartou, ne všechny obchody jsou tomu přizpůsobeny, a pokud ano, účtují poplatek za bezhotovostní platbu.

Ceny jsou na naše poměry většinou nízké (neplatí o turistických oblastech, kde se mohou vyšplhat na velmi vysoké částky). V Indii je zvykem o cenách smlouvat.

Pořadatel: SLAN tour s.r.o., IČO: 25118889

Dillí - Ágra - Fatehpúr Sikrí - Džajpúr

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu