← Zpět

Park bludných balvanů - sezóna 2023, 2024

Park bludných balvanů (Findlingspark) vznikl v letech 2000-2003 na výsypkách bývalého hnědouhelného dolu Nochten. Na zhruba 20 ha se rozkládá nádherná krajinářská zahrada s množstvím zahradních ploch různých typů (např. skalky, vřesoviště, rybníček, několik typů zahrad) či přírodních stanovišť (rašeliniště, lesní bažina, step). Vše doplněno expozicí ledovcových balvanů nalezených při těžbě, které sem donesl ve své ledové náruči ledovec až z daleké Skandinávie. Z 6.000 balvanů bylo vybráno 90 a ty opatřené tabulkami můžete zhlédnout.
Myšlenka vzniku této nádhery uzrála v hlavě geologa Hans Ulbricha počátkem 90tých let. Cesta k realizaci nějaký čas trvala a bylo využito prostředků z fondu rekultivace důlních děl. Výsledkem je ojedinělá krajinářská zahrada, muzeum a botanická expozice (na vysvětlujících tabulích najdete názvy rostlin a květin) v jednom. Zahrada patří mezi 3 nejkrásnější ve středním Německu spolu s nedalekými zahradami v Bad Muskau.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2023

Využijte slevy na zájezdy 2023.

Park bludných balvanů - výpis zájezdů 2023:

Velikonoce v Lužici, křižácké jízdy a jarní zahrady 2023 (A155-23)

3denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 2x hotel 3* se snídaní, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
031-275
7.4.23 - 9.4.23
5 990,-

Park bludných balvanů - výpis zájezdů 2024:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Park bludných balvanů - výpis odejetých termínů 2023:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu