← Zpět

Oberammergau - sezóna 2021, 2022

Leží v ledovcovém údolí v Ammerganských Alpách. Je proslulé díky svým malbám na fasádách takzvaným Lüftlmalerei a díky množství řezbářských dílen, jejichž krásné výrobky lze vidět skoro v každé výloze. Celý středověk městečko prosperovalo ze zisků z významné obchodní cesty z Itálie do Němec. Za 2.světové války byla na JV okraji městečka velká podzemní továrna na letadla Messerschmitt a právě sem byli přesunuti v roce 1945 raketoví odborníci z Peenemünde, včetně W.von Brauna. Ale opravdu nejkrásnější jsou zde malované fasády domů. Nejstarší jsou barokní a jde vlastně o verzi renesančního stylu Trompe l'oeil – to je iluzorní malba napodobující architektonické prvky. Částá jsou biblická témata, obrazy svatých, kteří mají ochraňovat dům, ale i scény ze života rolníků, lovců a obchodníků. Obrazy se aplikují freskovou technikou na čerstvou vápennou omítku a pokud jsou udržovány, vydrží velmi dlouho. Vyskytují se tu ale i malby nové, staré jen několik desítek let.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2021

Využijte slevy na zájezdy 2021.

Oberammergau - výpis zájezdů 2021:

Vánoční putování za Ludvíkem Bavorským 2021 (B31-21)

3denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel 3*, 2x polopenzi, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
011-450
10.12.21 - 12.12.21
5 990,-

Oberammergau - výpis zájezdů 2022:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Oberammergau - výpis odejetých termínů 2021:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu