← Zpět

Loket - sezóna 2024, 2025

Hrad v západních Čechách, v oblasti Slavkovského lesa. Nachází se nad stejnojmenným městem na ostrohu obtékaném řekou Ohří. Původně královský hrad, založený v 1. polovině 13. století na místě starého slovanského hradiště. Loketský purkrabí spravoval četná léna v kraji, která byla udělována rytířům oplátkou za vojenskou pomoc. Loket vstoupil do dějin jako hrad, na kterém byla královna Eliška Přemyslovna donucena vydat manželovi svého syna Václava, pozdějšího Karla IV. V 15.-16. století byl Loket v držení mocného rodu Šliků, později byl svěřen loketským měšťanům. Rudolf II. tu nechal uvěznit odbojného katolického pána Jiřího z Lobkovic. K nejstarším částem hradu patří Markrabský dům a hlavní věž (14. století)většina budov získala svou podobu v 15.16. století. V Hejtmanském paláci se nachází sál s gotickými freskami. Na hradě jsou vystaveny archeologické nálezy, sbírky zbraní, slavkovského porcelánu a mučící nástroje.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2024

Využijte slevy na zájezdy 2024.

Loket - výpis zájezdů 2024:

Lázeňský trojúhelník, Francké Švýcarsko a Smrčiny 2024 (A133-24)

6denní zájezd, doprava autokarem | Česká republika
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 5x hotel s polopenzí, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
042-246
4.8.24 - 9.8.24
9 990,-

Loket - výpis zájezdů 2025:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Loket - výpis odejetých termínů 2024:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu