← Zpět

Gordes - sezóna 2020, 2021

leží na skalním ostrohu který patří k pohoří Luberon. Městečko vzniklo kolem hradu vystavěného 1031 a později renesančně přestavěného. V srpnu 1944 bylo silně poničeno nacistickým wermachtem jako odveta za napadení německé hlídky. V širokém údolí pod městečkem najdeme mnoho osad s prastarou historií a také borries (v provensálštině cabane) – kamenné chýše zděné nasucho s nepravou klenbou, které sloužily pro rolníky jako úkryt před nepohodou či sklad nářadí nebo dokonce jako trvalá obydlí. V samotném Gordes je zachován půvab starých provensálských osad a městeček. Budovy jsou z místního vápence, střechy kryté taškami či prejzy, nenajdete tu ploty, jen kamenné zídky, zděné tak, jak praktikovali už Římané nebo Keltové, kteří zde kdysi také sídlili. Není divu, že se sem na léto pravidelně vracel i světoznámý maďarský malíř Victor Vasarely, žijící ve Francii.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2020

Využijte slevy na zájezdy 2020.

Gordes - výpis zájezdů 2020:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Gordes - výpis zájezdů 2021:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Gordes - výpis odejetých termínů 2020:

Pohodová levandulová Provence i za gastronomií a vínem 2020 (A11-20)

6denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem s klimatizací, 3x hotel, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
001-019
16.6.20 - 21.6.20
8 990,-
Objednat Poptat Odjeto
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu