← Zpět

Burren - sezóna 2024, 2025

Název národního parku pochází z keltského boireann = kamenitá země. A skutečně kam se podíváte, šedobílé karbonské vápence vystupují na povrch jako kosti matky Země. Park leží v pahorkatině Mullagh More s nejvyšším bodem Knockanes (207 m). Má rozlohu pouhých 16 km2, ale zaručeně stojí za zhlédnutí. Krasový povrch je rozčleněný roklemi, terasami, místy připomíná povrch deskovitou dlažbu. To ledovce vyhladily vápencové plotny do desek, oddělených několik desítek centimetrů hlubokými erozními puklinami (grykes). Hojné jsou zde i jeskyně, spojené do podzemních krasových systémů. Přestože srážek je zde dost, povrch bývá většinou suchý, jen po větších deštích tvoří mělká jezírka (tzv. turloughs). Rostlinstvo je tu bohaté a můžeme vedle sebe vidět zástupce alpínské i teplomilné. Tak například téměř vedle sebe roste dryádka a kakost krvavý, dohromady s teplomilnými orchidejemi. Zvířena je zcela běžná, hojný je výskyt více druhů motýlů. V jeskynních zimují zajímavé druhy netopýrů. Celé okolí národního parku je plné megalitických památek, včetně dolmenů (např.Poulnabrone) a chodbových hrobek. V blízkosti národního parku leží jedno z nejatraktivnějších míst IrskaCliffs of Moher neboli Mohérové útesy. Strmé stěny se tyčí do výšky až 214 metrů nad mořem. Dole neustále útočí moře silným příbojem, na stěnách hnízdí početné kolonie mořských ptáků (papuchalk, buřňáci) a z horní hrany útesů se naskýtá překrásný výhled na široširé moře, blízké ostrůvky (Aranské ostrovy) a vzdálené vrcholky národního parku Conemara. Jen se nesmí zvednout mlha.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2024

Využijte slevy na zájezdy 2024.

Burren - výpis zájezdů 2024:

Irsko - smaragdový ostrov 2024 (A105-24)

8denní zájezd, doprava letecky | Irsko
Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha–Dublin–Praha, letištní taxy, autobusovou přepravu po Irsku, 7x hotel 3*, 7x snídani, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
041-180
29.7.24 - 5.8.24
36 790,-
V
Objednat Poptat Vyprodáno

Burren - výpis zájezdů 2025:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Burren - výpis odejetých termínů 2024:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu