← Zpět

Agrigento - sezóna 2020, 2021

Jedno z nejnavštěvovanějších a kulturně nejcennějších míst na Sicílii. Agrigento vzniklo jako řecká kolonie Akragás, založená ze staršího města Gela. Pověsti ho později spojily se slavným vynálezcem Daidalem, který po útěku z Kréty našel útočiště u místního vládce Kokála. Město oplývalo bohatstvím, žil zde slavný filosof Empedokles, vládli tu ovšem i krutí tyrané, např. neblaze proslulý Falarís. V archeologickém areálu Údolí chrámů se nacházejí ruiny ohromného Diova chrámu a sousedního chrámu Dioskúrů (polobožských sourozenců Kastora a Polydeuka), z něhož se zachovala trojice sloupů, pozůstatky staré nekropole, římská Therónova hrobka, dále potom sloupy z Héraklova chrámu, pěkně zachovalý chrám Svornosti a konečně chrám Héry (Junony). Většina památek pochází z 6.-5. století př.n.l. V samotném městečku stojí mariánský chrám, vystavěný na základech dalšího řeckého chrámu.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2020

Využijte slevy na zájezdy 2020.

Agrigento - výpis zájezdů 2020:

Cena zahrnuje:

letenku Praha–Catanie-Praha, letištní poplatky včetně odbaveného zavazadla, dopravu místním autobusem, 7x hotel s polopenzí, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
001-098
12.9.20 - 19.9.20
26 990,-

Agrigento - výpis zájezdů 2021:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Agrigento - výpis odejetých termínů 2020:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu