Termální lázně Zalakaros

Termální lázně Zalakaros leží 20 km západně od Balatonu v krajině vinic, ovocných sadů a lesů, které vytvářejí čistý čistý vzduch a příjemné klima ve městě. Díky svým nádherně kvetoucím parkům a všudypřítomné květinové výzdobě získalo v roce 2002 ocenění "Nejkvětinovější město Maďarska" a o rok později se stalo "Nejkvětinovějším městem Evropy". Město začalo vzkvétat v 60. letech, kdy byly objeveny 88°C-96°C horké minerální prameny. Léčivá voda s vysokým obsahem chloridu sodného, uhlovodíku, jódu, brómu, síry a fluoru (nejvyšší obsah fluoru ze všech maďarských lázní) je velice účinná při léčbě revmatologických onemocnění, chronických zánětů kloubů, chronických gynekologických onemocnění, před a pooperačních ortopedických stavů, při léčbě poruch vegetativního nervového systému, další aplikace zahrnují také dásňové spreje a uhlíkato-parafinové lázně. Zalakaros svým návštěvníkům nabízí kulturní vyžití ve formě hudebních festivalů pořádaných po celou letní sezónu. Ve městě je mnoho restaurací nabízejících místní vyhlášené speciality.

Moderní lázeňský areál rozkládající se na ploše větší než 10 ha je rozdělen na léčebné centrum, termální a atraktivní část. V parkově upraveném termálním areálu jsou k dispozici bazény s termální vodou, plavecký bazén, bazén s mořskými vlnami a tobogány. V léčebném centru se nachází 3 kryté bazény a jeden venkovní bazén. V atraktivní části nalezneme krytý bazén s 10 vodními atrakcemi, nekrytý bazén se skluzavkou a hydromasáží, dětský bazén, saunu a parní lázeň. V léčebné části jsou za příplatek poskytovány různé druhy léčebných terapií ve formě masáží, zábalů a koupelí. V lázeňském areálu se dále nacházejí tenisové kurty, hřiště na volejbal, minigolf a dětské hřiště. Vynikající stravování zajišťuje několik restaurací. Pobyt v lázních Zalakaros je skutečně vhodný pro všechny věkové generace.

Ze zajímavostí v těsném okolí je ptačí rezervacev Zimány a rezervace stáda zubrů. Blízký Zalavár je proslulý zříceninami staroslovanského hradiště, samostatně lze podniknout i výlet k Balatonu.

Bližší informace:www.bad-zalakaros.hu

Nabídku cestovní kanceláře GEOPS se zájezdy do maďarských lázní najdete na stránkách www.madarsko.geops.cz a www.termalni-lazne.geops.cz. 

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu