Termální lázně Balatonfüred

 Balatonfüred

Lázeňské středisko Balatonfüred na břehu proslulého "maďarského moře" Balatonu je jedním ze základních center mezinárodního programu Světové zdravotnické organizace (WHO) pro léčbu srdečních chorob. Jeho osm pramenů s léčivými účinky přivádí na povrch země charakteristickou vápenitou, kyselou, osvěžující a posilující vodu. Je silně uhličitá s železitou, zemitou a kyselou chutí, a mírně radioaktivní. Má značný obsah minerálií.

Léčivý účinek provzdušněné, léčivé minerální vody se dosahuje koupelemi. Uhličitá léčivá voda Balatonfüredu je velmi vhodná k léčbě srdečních nemocí a nemocí oběhového systému, a pro zotavení z celkové únavy. Léčebné metody: koupelová kúra je výjimečně účinná pro léčení vysokého krevního tlaku, kardiovaskulárních potíží, pro léčení poinfarktových stavů, a jako pitná kúra se dá používat při žaludečnímu kataru, potížích s žlučníkem a střevních potížích a při cukrovce.

 Mnozí hosté dávají přednost ubytování v jednom ze tří moderních hotelů, ovšem během lázeňské sezóny, od poloviny května do poloviny září, nabízí své služby také množství penzionů, soukromých domů pronajímajících pokoje a tábořišť. V létě je jezero vhodné pro různé druhy vodních sportů (plachtaření, windsurfing, jízdy ve člunu, a když jezero v zimních měsících zamrzne: bruslení). V oblasti lze na mnoha místech provozovat tenis, squash, minigolf, bowling a jízdu na koni. Milovníci přírody se mohou procházet podél jezera a objevovat půvaby Balatonu a jeho okolí. Stojí za to navštívit tiháňský poloostrov (stojí tu klášter s kryptou z roku 1060, z vrcholku kopce je nádherný pohled na jezero), oblast proslulého badacsonského vína nebo krásné město Veszprém, ležící 20 kilometrů od jezera.

Související destinace

Maďarsko

Maďarsko

Maďarsko známé i méně známé. Země, kde se tančí ohnivý čardáš, kde jsou téměř v každém městě termální lázně, kde se vyrábějí vynikající tokajská i egerská vína a také klobásy, salámy a guláš. Maďarské "moře" Balaton. Hlavní město Budapešť na Dunaji, jedna z perel střední Evropy. Rázovitá pastevecká kultura, stáda bílého rohatého dobytka a koní. Ale také řada kulturních měst se spoustou památek, často skoro orientálního rázu, zelené lesy BUkových hor, jeskyně a dokonce i jeskynní termální lázně, pestré folklórní slavnosti v čase karnevalu, na Velikonoce, na den svatého Štěpána, o vinobraní i o adventu.

oblast Balaton

oblast Balaton

Zadunají

Zadunají

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu