Provence

Jedna z nejkrásnějších oblastí Francie na jihovýchodě země galského kohouta. Z geografického hlediska se táhne od sněhem pokrytých vrcholků jižních Alp až k rovinám národního parku Camargue a pobřeží Středozemního moře. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, levandulových polí a sluncem zalitých pláží.

Vnitrozemí Provence si dokázalo zachovat své tradice, nenapodobitelný přírodní i kulturní charakter i svůj jazyk. Své stopy tu zanechali původní obyvatelé, ale i Řekové, Římané a Saracéni a schizmatičtí papeži, kteří sídlili v Avignonu.

Provence se stala mekkou malířů i spisovatelů. Modré nebo fialové lány levandule, barevné fasády domů a 300 dnů slunečního svitu láká turisty dodnes.

Provence je spojena s teplem, vůní levandule, dobrým jídlem a vínem. Nadchne vás provensálská kuchyně z mořských ryb, jehněčího masa, s vůní bylinek, růžového česneku, černých oliv, artyčoků, hub, rozmarýnu a tymiánu.

Provence má 22 administrativních regionu a 6 departmanů:

Hautes-Alpes (5 643 km2; 113 000 obyvatel): Briançon, Embrun

Alpes-de-Haut-Provence: (6 925 km2; 145 000 obyvatel): Digne-les-Bains, Sisteron, Riez, Castellane, Barcelonnette

Alpes-Maritimes (1 022 710 obyvatel): Nice, Cannes, Grasse, Antibes, Menton

Bouches-du-Rhône (5 255 km2; 1 759 371 obyvatel): Aix-en-Provence, Arles, Marseille

Vaucluse (3 450 km2; 499 695 obyvatel): Avignon, Orange, Carpentras

Var (6 925 km2; 921 555 obyvatel): St-Tropez, Fréjus, St-Raphaël, Hyères-Les-Palmiers, Toulon

Související zájezdy

Související destinace

Provence

Provence

Levandulová pole, olivové hájky a cedrové lesy, vinice, kamenná městečka a vsi na kopcích, tak vypadá Provence. Do idylické krajiny jsou zasazena města s dlouhou historií, s římskými památkami, románskými a gotickými kostely a paláci. Nachází se tu hned několik památek zapsaných na seznam UNESCO. Provence proslula jako kraj malířů a je jim vlastně až dodnes, zdejší scenérie si oblíbili Renoir, van Gogh i místní rodák Cézanne, působil tu Matisse, Chagal i Picasso. Oblíbená je místní gastronomie a k neodmyslitelným dojmům z Provence patří zdejší voňavé bylinky.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu