Národní park Lovčen

Krajina parku je dosti zasažena staletími zemědělské činnosti člověka v tomto regionu, ale přesto je značnou část rozlohy tvoří lesy. Rostou zde duby, habry a buky, ve vyšších polohách většinou pokroucené a zakrslé, nad nimi křoviny, roztroušené cypřiše vždyzelené (vysazované zde již starými Řeky) a kosodřevina, ještě výše horské louky se stády ovcí a koz a úplně nahoře skály a zase skály. Flóra má ryze středomořský charakter, fauna zahrnuje i kunu skalní, káně orla, množství druhů motýlů, několik druhů ještěrek (mimo jiné i ještěrku balkánskou, která dorůstá až 60 cm délky), zvláštního hadovitého ještěra blavora žlutého a dva druhy želv (suchozemskou želvu zelenavou a sladkovodní želvu bahenní). Z památek stojí za návštěvu blízký Kotor a přímo v parku mauzoleum básníka Petra II. Petroviče Njegoše, zakladatele černohorského státu. Leží vysoko v horách na Jezerském vrchu.

Boka Kotorská neleží přímo v národním parku Lovčen, ale je unikátní svou délkou (29 km) a tím, že připomíná severské flordy. Má opravdu malebné pobřeží, které stojí za zhlédnutí a je zajímavá i historicky, hlavně jako místo známé vzpoury rakousko-uherských námořníků (vedené Čechy) proti nelidským podmínkám služby na lodích, která zde vypukla 1.února 1918.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na národní parky či zahrady najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a-zahrady.  

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu