Vinařství na Korsice

Korsické vinařství má mnohem blíže k Itálii než k Francii. Vždyť i nejrozšířenější zdejší odrůda révy Nielluccio je blízkou příbuznou odrůdy Sangiovese z Chianti. Osobitý charakter ostrova jako by se zrcadlil i ve víně.
Z apelací jmenujme Ajaccio (silná pikantní červená vína a suchá bílá s ovocnou příchutí a silnější kyselinkou), Muscat du Cap Corse (svěží voňavá sladká bílá vína), Patrimonio (trvanlivá plná červená vína s chutí a vůní po bylinkách, pikantní růžová a lehká suchá bílá vína) či Vin de Corse (apelace zahrnující celý ostrov s červenými víny s chutí a vůní po bylinkách, lesních plodech a tabáku nebo suchými růžovými, z nichž některá jsou opravdu kvalitní).Ale i drobných vinařstvích roztroušených po ostrově můžeme najít výborná, povětšinou výrazná červená vína.

Plocha vinic (dohromady s Provence) 22.000 ha, roční produkce 165 milionů lahví.

Související zájezdy

Související destinace

Korsika

Korsika

Korsika, ostrov krás - jedinečné místo, které nabízí krásnou dovolenou všem typům rekreantů. Najdeme tu jak nádherné průzračné moře, příjemné pláže i krásné pobřeží, tak i hory, umožňující skutečnou vysokohorskou turistiku. přírodních krás je na Korsice požehnaně, a na své si přijdou i zájemci o kulturu a památky - jsou zde například prastaré a záhadné megality anebo kamenná městečka s románskými či barokními kostely.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu