Kittenberské zahrady

Na jihu regionu Waldviertel, poblíž města Krems leží proslulé Kittenberské zahrady. Ve zvlněném kraji najdete na ploše přes 50 hektarů pestrou podívanou plnou barev, vůní a zážitků.

Komplex tvoří několik dílčích zahrad, počínaje Vodní zahradou, Toskánskou zahradou s náladou a vůní italského venkova a malou vinicí, přes třeba překrásnou Růžovou zahradu se stovkami druhů růží až po Zahradu smyslů či Japonskou zahradu nebo Skalní horskou zahradu, jako by snesenou z nadmořské výšky 1.500 m kdesi v Alpách. Narazíte zde i na Plaménkovou zahradu s desítkami druhů popínavých plamínků (rod Klematis), Zahradu stepní s druhy odolnými vůči suchu a silnému oslunění, nebo naopak Zahradu Pod stromy, která představuje všechny druhy květin a rostlin, kterým se daří na zastíněných stanovištích. Vyloženě relaxační charakter má Zahrada duhy nebo Vodní zahrada s uklidňujících zvukem proudící vody.

Zvláštností je zahrada portugalského umělce Caldeiry Cabrala, která vznikla jako výraz přátelství kraje Ponte de Limas s rakouským Kamptalem při příležitosti festivalu zahrad v roce 2006. Irokézský umělec Thomas Arculeo vytvořil magickou zahradu zvanou Kruh života s využitím prvků staré indiánské magie. Můžete navštívit tradiční Venkovskou zahradu, tak jak jí vedly naše babičky a prababičky, Bludiště, Leknínovou zahradu či Zahradu ohně.

Nedaleko se nachází další pozoruhodný zahradní areál - "Noemova archa", která se specializuje na zachování starých historických odrůd ovocných stromů, druhů zeleniny či bylinek, přispívá k zachování biologické rozmanitosti a rozvíjí ekologické zahradničení a výchovu. Areál není propojen s Kittenberskými zahradami, při návštěvě jednoho zahradního komplexu však dostanete slevu do druhého.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS do Rakouska najdete na www.rakousko.geops.cz. Zájezdy zaměřené na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a-zahrady.

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu