Jezero Tisza - Studnice zdraví

Vítá vás Jezero Tisza - studnice zdraví! Kdo by si nepřál být fit a zdravě žít?

Podávat výkony s dobrou náladou a působit na své okolí svěžím dojmem?
Kdo by si nepřál mít stále nové a nové zážitky, nacházet vzpruhu uprostřed dobrodružství, dobít si své síly a obohatit se novými poznatky ?
Pro vzpruhu těla a duše je nutno učinit něco hned teď. Nestačí však jenom se rozhodnout, je třeba se i zvednout z pohodlného televizního křesla od misek s pamlsky, a naplánovat si dovolenou, víkend.
V tomto se vám snažíme pomoci odkazem na jezero Tisza.

Takže vzhůru na cesty! Postačí nám k tomu zaujmout ten správný postoj, mít něco z dobrodružné touhy a trochu se na to i přichystat. A hopla, už jsme tam, v říši nových zvuků, jiných světel, nové podívané a nových přátel, na kouzelném venkově jezera Tisza, který ukrývá na tisíce zajímavostí.

Jak by se vám líbilo probouzet se za zpěvu ptačích písní, bosou nohou stoupat po orosené trávě, namísto ohlušujícího rámusu bezpočtu aut naslouchat rytmickému klapotu koňských kopyt? A co se namísto městského smogu hluboce nadýchat vůní divokých květin pusty? Přáli byste se stát účastníkem mohutného výlovu, vydatné pěší, vodácké nebo cyklistické túry vedoucí stinnými alejemi po klikatících se pobřežních hrázích či důkladně pohroužit každou část svého těla do termální koupele? Přáli byste si ve znamení aktivního odpočinku blahodárně zvýšit svoji hladinu adrenalinu při jet-ski a jízdě na banánu v Attilově zálivu, při vyhlídkovém letu letadlem nebo horkovzdušným balonem nad jedinečnou pozoruhodností Velké maďarské nížiny, nad obří vodní plochou jezera Tisza? Naše nabídka k uspokojení i osobitých nároků jednotlivců a skupin skoro nebere konce. Vyzkoušejte si ji i vy, popusťte uzdu své obrazotvornosti a žádejte od nás víc než to co přímo v naší nabídce stojí a zdá se být nemožné, my se to pokusíme splnit.

Od jara do podzimu jsou v tomto regionu otevřeny léčebné a termální lázně i pláže v bohatém výběru. Příznivci koupání v přírodním prostředí si tady na Tisze mohou vybrat některou ze zbudovaných volně přístupných pláží s hebce jemným sypkým pískem, na které se dá po celý dlouhý den nerušeně v klidu odpočívat. Nejenom milovníci slunění, ale i příznivci extrémních vodních sportů si tady najdou svůj kus břehu. Celá řada hotelů, penzionů, vesnických selských stavení a kempingů čeká na své hosty. Jeden každý tu najde za pomoci oblastních kanceláří Tourinform místo k přenocování podle svého zvyku, svých chutí, své peněženky.
Sny, touhy, nálada. Při pohledu na loďky pohupující se pod hladivými paprsky zapadajícího slunce v přístavech jezera Tisza vám určitě vytanou časy vašich starých lásek. Romanticky jako ve snu se můžete po libosti potulovat po pravěkém parku, v arborétu, odvážně zdolávat vlny usazeni na palubě motorového člunu. Můžete se vydat do Národního parku v Hortobágy na tajné pozorování volavek a když se nachýlí den, můžete zajít na večeři s chutným rybím pokrmem do některé z jezerních hospůdek.
Jakkoliv je příjemné vytrhnout se z velkého světa, velkoměstskému hemžení navyklý člověk vždy časem zatouží po svém obvyklém prostředí. Kvůli tomu však není vůbec nutno přerušovat zdejší dovolenou. Ve městech a vesnicích toho regionu se o hodnotnou a osvěžující zábavu starají pořady sportovních a kulturních akcí a festivalů
Máte prosím ještě na paměti naše úvodní vyptávání? Kdo by si nepřál být fit a zdravě žít? Mít nové a nové zážitky a uprostřed dobrodružství najít vzpruhu a občerstvit si své síly?

Důvěřujte nám, vyberte si místo odpovídající vašim zálibám a vydejte se směle na cestu za novými objevy
(čerpáno: www.madarsko.cz)

Související zájezdy

Související destinace

Maďarsko

Maďarsko

Maďarsko známé i méně známé. Země, kde se tančí ohnivý čardáš, kde jsou téměř v každém městě termální lázně, kde se vyrábějí vynikající tokajská i egerská vína a také klobásy, salámy a guláš. Maďarské "moře" Balaton. Hlavní město Budapešť na Dunaji, jedna z perel střední Evropy. Rázovitá pastevecká kultura, stáda bílého rohatého dobytka a koní. Ale také řada kulturních měst se spoustou památek, často skoro orientálního rázu, zelené lesy BUkových hor, jeskyně a dokonce i jeskynní termální lázně, pestré folklórní slavnosti v čase karnevalu, na Velikonoce, na den svatého Štěpána, o vinobraní i o adventu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu