Cesty za poznáním v Akvitánii a Bordeaux

Akvitánie, třetí největší region Francie, vám nabízí ty nejlepší možnosti od baskického pobřeží po přírodní park Périgord-Limousin. Najdete zde pláže, města plná historie, malebné vesnice, opevněná města, hrady, ale v kraji Landes také lesy tvořené porosty borovice přímořské, hory a vinice.

Akvitánské pobřeží - nejkouzelnější pobřeží Atlantiku, na němž se v délce 250 kilometrů (od Hendaye na baskickém pobřeží až po Verdon-sur-Mer na řece Gironde) střídají pláže s jemným pískem, romantické přístavy a lázeňská městečka. Koupele v moři na plážích v Biarritz či Arcachonu, kouzelné západy slunce i romantika turistiky či relaxu na duně Pyla, v zátoce u Arcachonu či v nejdůležitějším lázeňském městečku Francie Dax.

Tisíciletá historie Akvitánie
Akvitánie může vyprávět dějiny staré více než tisíce let: jeskyně Lascaux je zařazena na seznam UNESCO, menhir v Pierrefitte v údolí řeky Dordogne odhaluje mezníky prehistorie a „kolébku lidstva“. Národní muzeum hradu Pau a hrad Bonaguil jsou mimo jiné také svědky bohaté historie Akvitánie. Katedrála Saint-Sacerdos v Sarlat-la-Canéda a katedrála Saint-Front v Périgueux jsou důkazem důležitosti Svatojakubské cesty. Nadchnou vás i historická města Bordeaux, Biarritz, Bayonne, Pau, Périgueux… UNESCO zařadilo v roce 2007 na svůj seznam skoro polovinu plochy města Bordeaux jako „výjimečný architektonický a urbanistický celek“ z doby osvícenství. Turistu čeká nově jedinečný zážitek Vodního zrcadla nebo obdivování sbírek CAPC, muzea současného umění, ale i zážitky gurmánské.
Akvitánie má na dvacet restaurací oceněných hvězdami průvodce Michelin. Na své si přijdou také milovníci kvalitních vín a koňaků. Regiony Landes nebo Périgord nabízejí drůbeží prsa, drůbky a foie gras (tučná husí jatýrka). V Baskicku si pochutnáte na šunce z Bayonne, ovčích sýrech a papričkách z Espelette. Ovšem největším gurmánským trumfem Akvitánie jsou její vína. Proslulé bordeauxské vinice Saint-Emilion (UNESCO), proslulá vína kraje Médoc, Maison-des-Vins v Bordeaux a Bergeracu si můžete vychutnat nejlepší ročníky vín, které se v Akvitánii urodily.
Zážitková turistika též využívá tradičních slavností a festivalů: býčí zápasy v Dax, svátky v Bayonne, Velká švestková show v Agenu, Mimos - Mezinárodní festival mimů v Périgueux, Festival divadelních her v Sarlatu nebo Cadences, Festival tance v Arcachonu.
Jak je vidět, Akvitánie představuje téměř ideální místo pro letní dovolenou zejména pro turisty, kteří vyhledávají odpočinek a příjemné zážitky, ale také mají zájem o kulturu a historii. Skvělé památky a starobylá města, z nichž některá zakládali už Galové a Římané, příjemná krajina s vinicemi a vynikající červená i bílá vína a gastronomické pochoutky, moře na Stříbrné riviéře úžasné ke koupání i k vodním sportům a lemované dunami a borovými lesy – to vše vás čeká na poznávacích zájezdech s koupáním a ochutnávkami.

Poznávací zájezdy cestovní kanceláře GEOPS do Akvitánie najdete na stránce www.francie.geops.cz/akvitanie.  

Související destinace

Akvitánie

Akvitánie

Akvitánie, to je jihozápadní Francie obrácená k Atlantiku, s centry ve městech Bordeaux a na severu Poitiers. Zatímco na severu je pobřežní oblast spíš bažinatá a nacházejí se tu známé Poitouské močály, pás pobřeží od la Rochelle je lemován písečnými dunami, vznikají tu i laguny a krajina je chráněná pásem borových lesů. tato oblast, Stříbrné pobřeží, je díky silnějším vlnám rájem milovníků vodních sportů. Neméně zajímavá je ovšem zdejší vinařská oblast - vinice Bordeuax a Saint-Émilionu dodávají na trhy ta nejlepší vína. A oblast Akvitánie, Poitou a Gaskoňska je bohatá i na historické památky a najdeme tu hned několik klenotů na seznamu UNESCO.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu