Bilbao

Významné středisko Baskicka a od pol. 19.století kvetoucí průmyslové město. Turisticky vyhledávané je Bilbao pro své staré město casco viejo u řeky ze 14. století s katedrálou. Hlavní zájem je ale o jedinečná muzea a galerie: Bilbao si získává jméno vyhledávaného velkoměsta na eurovíkendy a na cesty za uměním.

Nejnavštěvovanější muzea a galerie Bilbaa:
Archeologické a Etnografické muzeum o životě a umění Baskicka (vzácná modla Mikeldi ze 3.st. př.n.l.
Museo de Bellas Artes (muzeum výtvarného umění (umění od 12. století po modernu – Vasarely, Bacon, Delaunay, Murillo, Zurbarán, El Greco a Goya)
Guggenheim Bilbao – dílo futuristy Normana Fostera vytvořil jedinečné výstavní prostory, které lákají turisty s celého světa.

Bilbao, muzeum architektury ve volném prostoru
Frank Gehry, Norman Foster nebo César Pelli jsou jen někteří významní architekti, kteří svoji fantazii vnesli do ulic bývalého průmyslového města. Hlavní oblastí je čtvrť Abandoibarra, které vévodí symbol moderního města, muzeum Guggenheim. Nejsou to ale jen muzea, ale i síť metra, jehož stanice navrhl Norman Foster. Nebo sídlo ministerstva zdravotnictví Baskicka, budova, která je jakoby stále v pohybu.
V autonomní oblasti Baskicka je mnoho dalších moderních budov jako například Palác kongresů nebo galerie umění Kursaal v San Sebastiánu, sklepy Ysios navržené Calatravou a sklepy Marqués de Riscal, dílo Franka Gehryho v Álavě, muzeum současného baskického moderního umění Artium ve Vitorii.
V této souvislosti si nenechte ujít výstavu v muzeu Guggenheim Obrácené zrcadlo, trvající do 2. září 2012, z fondů Nadace Caixa z celé Evropy. K vidění jsou nejlepší díla z oblasti malby, koláží, sochařství, fotografie a jiných forem od 52 nejvýznamnějších současných umělců.

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu