← Zpět

St.Savin - sezóna 2022, 2023

Je městečko nazývané také Saint-Savin-sur-Gartempe a proslavené románským kostelem sv.Savina, který uvnitř ukrývá soubor fresek vytvořených někdy kolem roku 1100. Kostel původně vznikl jako součást benediktínského opatství (založeného 810) a do dneška se zachoval jako jediná stavba z původního kláštera. Jde o trojlodní halovovou stavbu s kryptou s hroby sv.Savina a sv.Cypriána a s mladší gotickou věží. A hlavně je zde velké množství románských fresek. Druhý takový soubor nenajdete nikde jinde v Evropě. Proto se také opatství stalo roku 1983 památkou UNESCO. Jsou zde namalovány výjevy z Apokalypsy sv.Jana, obrazy ze Starého zákona (Stvoření světa, Noe, Babylonská věž, příběh Josefa či Mojžíše), vše doplněno obrazy svatých. Jak bylo řečeno – jde o Sixtinskou kapli románského období. Z dalších památek je nejzajímavější most přes řeku Gartempe z 11.století.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2022

Využijte slevy na zájezdy 2022.

St.Savin - výpis zájezdů 2022:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

St.Savin - výpis zájezdů 2023:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

St.Savin - výpis odejetých termínů 2022:

Bordeaux a Akvitánie, památky, víno a vlny Atlantiku 2022 (A21a-22)

9denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 6x hotel, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
021-030
16.7.22 - 24.7.22
15 990,-
Objednat Poptat Odjeto
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu