← Zpět

šampaňské víno - sezóna 2023, 2024

Šampaňské je vždy spojováno se slavnostní příležitostí, s noblesou, s oslavou. Je suché i sladké, osvěžující i bohaté, delikátní i plné chuti. Podle tradice vyrobil v Champagni v 17.století první šampaňské mnich Dom Perignon, ve skutečnosti však zdokonalil umění míchání vín. Oblast Champagne leží dosti na sever a tak vliv počasí na kvalitu sklizně vína je velký. Snad proto je víno, které zde vzniklo a které tvoří drtivou většinu produkce – šampaňské - tvořeno mícháním různých druhů vín, z různých vinic i různých ročníků. Většinou jde o směsi Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay. Můžete ale najít i jednoodrůdová šampaňská či směsi jiných odrůd. Jde o bílé nebo růžové šumivé víno od nejsuššího (Ultra Brut či Brut Zero), přes suchá (Brut – do 15g cukru/litr), polosuchá (Extra Dry - 12-20 g/litr), sladší (Dry nebo Sec - 17-35 g/litr)), sladká (Demi Sec či Rich - 35-50 g cukru/litr) až po výrazně sladká (Doux). Ze známých velkých výrobců lze jmenovat Moët&Chandon (20 milionů lahví ročně, běžně tuto značku můžete vidět na stupních vítězů F1, motocyklových závodů a jiných sportovních událostí, patří sem i nejprestižnější značka Dom Pérignon), Taittinger (lehká krémová vína z odrůdy Chardonnay pěstované v oblasti Côtes des Blancs s výraznou biskvitovou chutí) , Laurent-Perrier, Salon (ten vyrábí šampaňské jen z dobrých ročníků, v jiných letech nikoliv), Veuve Clicquot, Henriot, či Gosset. Z malých firem či vinařství lze zmínit např. Delamotte, Hamm, Egly-Ouriet, Vilmart a mnohá další. Plocha vinic je 30.000 ha, roční produkce 27O milionů lahví.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2023

Využijte slevy na zájezdy 2023.

šampaňské víno - výpis zájezdů 2023:

Burgundsko, Champagne, příroda, víno a katedrály 2023 (A19-23)

7denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
031-028
31.7.23 - 6.8.23
12 990,-
Cena zahrnuje:

letenku Praha-Paříž-Praha, příruční zavazadlo, letištní taxy a poplatky, transfer z letiště na hotel a zpět, 4x hotel 3*, 4x se snídani, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
031-637
4.5.23 - 8.5.23
18 990,-

šampaňské víno - výpis zájezdů 2024:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

šampaňské víno - výpis odejetých termínů 2023:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu