← Zpět

Pieniny - sezóna 2023, 2024

Nejmenší slovenský národní park (38 km2) leží západně od Vysokých Tater a zahrnuje část bradlového pásma Pienin u hranic s Polskem. Navazuje na něj polský Pieniński Park Narodowy. Tvoří ho pás druhohorních vápenců, dolomitů a slínů, jejichž rozdílná tvrdost a odolnost vůči erozi dala vzniknout ostrým bradlům, skalním stěnám, věžím a suťovým polím. Skrz ně se proplétá řeka Dunajec a tvoří meandrující kaňon plný divoké krásy. V oblasti Haligovských skal se vyskytuje typický krasový reliéf s jeskyněmi (největší Aksamitka, dlouhá 335 m). Většina parku je porostlá jedlobukovými lesy a borovicí. Flóra je i díky vápencovému podloží a členitému reliéfu obdivuhodně pestrá. Z rostlin, které rostou jen tady (endemity), jmenujme trýzel pieninský nebo chryzantému pieninskou. Roste zde i tis červený či skalník černoplodý. Ze zvířat zde žije rys, kočka divoký a vydra říční. Hojní jsou ptáci – datlík tříprstý, výr, kulíšek nejmenší nebo zedníček skalní. Po Dunajci se můžeme svézt na pramicích nebo vorech, nástupním místem je Červený Kláštor s kostelem a klášterem ze 14. století. V 18. století zde žil páter Cyprián, autor nejstaršího slovenského herbáře a také konstruktér obdivuhodného létacího stroje, na kterém doletěl až do polských Tater. Církevní vrchnost však „ďáblův vynález“ nechala spálit a autora zavřít do vězení. Za návštěvu stojí i ves Osturňa, památková rezervace lidové architektury.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2023

Využijte slevy na zájezdy 2023.

Pieniny - výpis zájezdů 2023:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Pieniny - výpis zájezdů 2024:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Pieniny - výpis odejetých termínů 2023:

Východní Slovensko, národní parky a památky UNESCO 2023 (723-23)

7denní zájezd, doprava autokarem | Slovensko
Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 6x hotel 3*, 6x polopenze, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
032-769
24.7.23 - 30.7.23
9 590,-
Objednat Poptat Odjeto
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu