← Zpět

Lake District - sezóna 2021, 2022

Náhorní park Jezerní oblast, jak zní v překladu jeho jméno, leží v severní Anglii od pobřeží Irského moře k podhůří Pennin v hrabství Cumbrie, mezi městy zhruba Carliste a Barrowin. Je největší (2.292 km2) a nejkrásnější z anglických národních parků a když už jsme u těch nej, leží zde i nejvyšší vrchol Anglie Scafell Pike (978 m). Podloží tvoří směs vápenců, červených pískovců, břidlic a hlubinných vyvřelin. Celé pohoří bylo ve čtvrtohorách přeformováno ledovcem a tak zde najdete ledovcové kary, trogovitá údolí ve tvaru velkého U, morény a 16 ledovcových jezer. Největší z nich, Windermere má plochu 1.459 ha. Srážek je zde skutečně hodně a tak se vyplatí být na déšť připravený. Farma Seathwaite je nejdeštivějším obydleným místem v Anglii, spadne zde ročně přes 3.500 mm srážek. Díky srážkám je celý park jakoby potažen zeleným sametem a působí zvláštním kouzlem pohádkového světa. Téměř všude rostou mechy a lišejníky, jejichž druhová pestrost je udivující. Přirozené lesy se téměř nedochovaly a jsou nahrazeny vysazenými porosty dubů, jasanů, lip a buků. Nad hranicí lesa (kolem 600 m) se zachovaly původní horské louky, rašeliniště a vřesoviště, protože i na ovce zde bylo příliš vlhko. Nejvyšším z řady vodopádů v národním parku je Scale Force s výškou 47 m. Hojně se zde vyskytují a hnízdí draví ptáci. Sokol, moták pilich, dřemlík tundrový, orlovec říční nebo orel skalní. V lesích žijí jeleni a pro našince je zajímavé, že je zde jedno z mála míst v Anglii, kde se ještě vyskytuje veverka obecná. Z památek je nejznámější megalitický kruh Castlerigg Stone Circle, starý přes 3.000 let s největšími vztyčenými kameny o váze až 16 tun.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2021

Využijte slevy na zájezdy 2021.

Lake District - výpis zájezdů 2021:

Skotsko, země hradů a vřesu 2021 (A103-21)

10denní zájezd, doprava autokarem | Skotsko (UK)
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, trajekt a přejezd La Manche, 7x ubytování (1x4lůžková kajuta na trajektu + 6x hotel - 2lůžkové pokoje), 6x snídaně, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
012-175
1.7.21 - 10.7.21
19 890,-

Lake District - výpis zájezdů 2022:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Lake District - výpis odejetých termínů 2021:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu