← Zpět

Albertopolis - sezóna 2022, 2023

je neoficiální název oblasti jižně od zahrad Kensington Garden v Londýně. Ze zisku velmi úspěšné průmyslové výstavy v roce 1851 koupila Královská komise pozemky, na kterých pak postupně vznikaly ve viktoriánském slohu budovy různých veřejných institucí. V roce 1888 zde byl položen základní kámen Imperial College, vysoké školy vědy, technologie a lékařství, dnes jedné z nejprestižnějších universit světa. Z dalších zajímavých budov je nutné jmenovat Britské muzeum (oficiálně Muzeum přírodní historie) s nádhernými sbírkami zoologie, minerálů a především paleontologie, kterou tvoří nádherné kostry známých druhů dinosaurů od Triceratopse až po Tyranosaura, který je tu zastoupen i jako pohyblivý model v životní velikosti, zobrazený na nočním lovu. Z dalších institucí zde stojí světoznámá koncertní síň Royal Albert Hall, konzervatoř Royal College of Music, muzeum vědy či Muzeum Viktorie a Alberta, věnované dekorativnímu umění. Tahle oblast je rájem pro všechny které lákají muzea a umělecké sbírky. Je třeba ještě dodat, že v Anglii jsou všechna veřejná muzea a galerie volně přístupné. Celou oblast doplňuje Albert Memorial postavený po smrti prince Alberta z iniciativy jeho ženy, královny Viktorie. Má formu gotického ciboria se sochou prince uvnitř.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2022

Využijte slevy na zájezdy 2022.

Albertopolis - výpis zájezdů 2022:

Londýn a královský Windsor letecky 2022 (A100-22)

5denní zájezd, doprava letecky | Velká Británie
Cena zahrnuje:

letenku Praha – Londýn – Praha, 2 kabinová zavazadla (jedno příruční - malé, druhé do 10 kg), letištní taxy, transfer z/na hotel, 4x hotelv Londýně, 4x snídani, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
022-168
7.9.22 - 11.9.22
15 990,-

Albertopolis - výpis zájezdů 2023:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Albertopolis - výpis odejetých termínů 2022:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu