Zahrady Tulln

Na začátku vznikla akce ,,Příroda v zahradě“. Na základě toho si Dolní Rakousko jako ,,Kraj zahrad“ v posledních letech vybudovalo jméno. Od roku 2008 reprezentuje vrchol zahradnického umění Dolního Rakouska  "Zahrada Tullnu-krajská zahradní výstava Dolního Rakouska.

Zahrady "na dotek a k napodobení“ zahrnují nové nápady v ekologické údržbě zahrad a shromažďují rozmanité místní druhy rostlin. Zahradnictví a lesní školky z Dolního Rakouska a z jiných okresů vytvořily přes 50 různých zahrad s charakteristickými vzory ve velikosti od 80 do 800 m². Od růžové zahrady až po léčivou a relaxační zahradu, od balkonu po střešní terasu, pro každého návštěvníka je něco v nabídce. Vyjímečné na této zahradní výstavě je jednoduchost a možnost uskutečnění nabídek a nápadů, ať ve vlastní zahradě nebo na balkoně. Nikoli komplikovaná kultura pro experty, ale nápady pro milovníky zahrad z blízka i z dálky. Mimo to byla zkultivovaná nedaleká lužina s rameny Dunaje.

Přírodní oblast Taton v blízkosti města nabízí zážitky pro návštěvníky i pro místní občany, od vody až po koruny stromů. Zahrada Tullnu-krajská zahradní výstava Dolního Rakouska je vrcholem všech aktivit, co se týče kultivace a požadavků zdejší zahradní kultury. Je zdrojem impulsu pro kraj zahrad, zdůrazňuje krajský rada Wolfgang Sobotka-iniciátor akce ,,příroda v zahradě“.

Celkový areál je udržován podle ekologických bodů:

1. žádné používání pesticidů nebo chemických ochranných prostředků

2. žádné používání rychlorozpustných minerálních hnojiv

3. žádné používání rašelin a mnoho dalších principů,,přírody v zahradě“

Celkový rozměr: 50 ha - úsek se vstupem povinným: 10 ha - zahrady: 7 ha - Aupark (vstup volný) 50 ha

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a-zahrady

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu