Zahrady Tuilerie

Roku 1564 zadala Kateřina Medicejská zakázku na nový palác a zahrady. Projekt zpracoval de Cercau a začala vznikat zahrada ve stylu italského manýrismu s promenádami, voliérou, divadlem a jeskyní. Roku 1637 byl jmenován André Le Nôtre správcem zahrad a zahájil jejich rekonstrukci. Tato nová zahrada byla rozdělena do tří částí – ornamentální Grand Carré, zalesněný Quincunxe a osmiboká nádrž a představovala divadlo pod širým nebem, kde svou vizuální úlohu hrála i obloha. Hlavní pohledová osa byla zaměřena na západ a byla do ní zapojena i vyvýšená terasa du Bord de l´Eau podél Seiny, která končila u nově zbudované Orangerie. Později vznikly ještě další dvě terasy. Nedostatek financí, revoluce a války zanechaly zahradu ve zpustošeném stavu. Některé budovy musely být strženy a zachoval se pouze Pavillon de Marson a Pavillon de Flore. Byla mezi nimi založena Jardin du Carrousel. Poslední rekonstrukce začala roku 1989 a vrátila zahradě její půvab v novém hávu, včetně bohaté sbírky zahradních plastik.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a-zahrady.

Související destinace

Paříž a Île-de-France

Paříž a Île-de-France

Nejslavnější metropole světa, Paříž, císařovna na Seině. Velkoměsto kypící životem, už po staletí ráj umělců. Kdo by si nepřál spatřit Eiffelovku a Champs Elysées a projít se po Montmartru? Město módy a elegance s moderní architekturou i historickými památkami. přední světová muzea a galerie umění, krásné zahrady a parky. A jen na skok odtud je nádherné královské sídlo Versailles, místo, odkud se vládlo světu a odkud přicházely módní vzory, které napodobovala celá Evropa.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu