Zahrady Boboli

Zahradu Boboli najdeme ve Florencii, na návrší za palácem Pitti. Je dílem vládnoucího rodu ve městě – Medicejských. Byla budována od roku 1549, kdy palác získala Eleonora de Medici postupně několika architekty. Základy položil N.Pericoli neboli Il Tribolo, pokračovali postupně B.Buontalenti, B.Ammanati, G.Parigi a A.Parigi. Z dílčích částí zahrady se musíme zmínit o třech. K nejkrásnějším partiím patří Buontalentiho jeskyně z roku 1583 s bohatě zdobeným vnitřkem a sochami od Giambologna – Venuše a Michelangela – kopie Otroka. V roce 1637 byla vyhloubena část svahu a vznikl půlkruhový amfiteátr se 6 řadami sedadel, kde se za Medicejských konaly nádherné slavnosti. Asi nejatraktivnější částí je Isolotto, umělý ostrov v oválné nádrži z roku 1618. Mosty lemované malými citroníky spojují ostrov s okolím, uprostřed se vypíná fontána s figurou Okeána, pána všech vod od Giambologna. U jejích nohou uvidíme bohy tehdy tří největších řek – Gangy, Nilu a Eufratu, další socha představuje Persea, zachránce Andromedy. Mosty jsou předěleny kovanými bránami, navrchu se sochami beranů, kteří představují znamení zvěrokruhu Cosima Medicejského.

Nabídku zájezdů Ck GEOPS  zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a-zahrady.

Související destinace

Florencie

Florencie

Jedno z nejkrásnějších měst Evropy, renesanční perla Florencie. město Medicejských, Danteho, Giotta, Bocaccia, Bruneleschiho, Boticelliho, Michelangela i Machiavelliho. Pokladnice umění, a to jak svými sbírkami, tak architekturou a výzdobou interiérů. Působili tu nejslavnější umělci a zanechali po sobě nesmrtelné dílo. Náměstí s radnicí, sochou Davida a lodžií a dalšími sochami, veliký dóm, kostely Santa Croce, Santa Maria del Carmine s kaplí Brancacciů, Medicejská kaple, most Ponte Vecchio, zahrady Boboli, světoznámé galerie a muzea.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu