Viterbo, slavnost květin

San Pellegrino in Fiore, kouzelná květinová slavnost s dávnou tradicí byla obnovena po více než 20 letech v krásném historickém centru hlavního města Viterbo, kraj Tuscia. Stala se jakýmsi symbolem přivítání jara květy.
Malebné prostředí staré čtvrti San Pellegrino ve Viterbo umocňuje expozice tisíců rostlin a květin, zahradní architektury i gastronomické trhy. Historické průvody s dobovou hudbou končí tradičně na starobylém kamenném náměstíčku Palazzo Papale s překrásně nazdobenými terasami s vodopády květin a zvuku vodních fontán jak velí moudrost a tradice starých mistrů květinového umění. Za zvuků tradičních hudebních nástrojů, fanfár a bubnů zahájí starosta města v historickém oblečení slavnost a vyzve návštěvníky z celého světa k radosti z květů a plodů kraje.
Na náměstíčkách, kolem kašen i v úzkých uličkách se konají výstavy tradic, uměleckých řemesel, prodejní výstavy květin domácích i zahradních, růží, lilií i kaktusů, přehlídky a fotografické soutěže, hudební zábavy, talent show, ochutnávky typických produktů a vín z kraje Tuscia, trhy starožitností, řemesel a sběratelské předměty, workshopy pro děti, informační stánky. Ulicemi prochází středověcí urození páni a paní, rytíři, mniši, zahradníci i služtičky. Večer dodá atmosféru středověkým ulicím noční osvětlení na dekorace květin a květinové výzdoby všech náměstíček....a na závěr ohňostroj. Probíhá soutěž v květinové výzdobě kašen a soutěž zahradnických firem. Slavnost je doslova hra květů a krásného kamene a lávového kamene, ze kterého je vystavěna celá historická čtvrť Viterba San Pellegrino.
San Pellegrino v Fiore nabízí vzácnou příležitost navštívit jeden z nejkrásnějších koutů Itálie – kraj Tuscia, oblast, která má co nabídnout v oblasti umění, historie, kultury a přírodních krás i jedinečnou gastronomii a víno.

Zaujala vás tato slavnost? Tady najdete nabídku zájezdů za slavnostmi cestovní kanceláře GEOPS.

Související destinace

Lazio

Někdejší jádro římské říše a kolébka Římanů Latium, se nyní ocitlo jaksi ve stínu Říma, snad s výjimkou památek v jeho bezprostředním okolí - římská vila a skvělé zahrady v Tivoli, římský přístav Ostia Antica. Přitom je celé Lazio bohaté na starověké památky - jsou zde etruské hrobky v Cerveteri a Tarquinii a spousta dalších, méně známých vykopávek, renesanční a barokní vily a zahrady šlechty a kardinálů - např. Palazzo Farnese v Caprarole, Vila Lante v Bagnaie, papežovo sídlo Castel Gandolfo, středověké Viterbo. Franscati proslulo kvalitními víny. A za pozornost stojí i zdejší krajina, např. u jezer Vico, Albano, Bolsenské jezero.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu