Uměleckohistorické muzeum ve Vídni

Uměleckohistorické muzeum stejně jako jeho „dvojče“ Přírodovědecké muzeum bylo postaveno podle projektu Gottfrieda Sempera a Karla von Hasenauera jako úctyhodná schránka pro tehdejší císařské sbírky. Bylo otevřeno r. 1861 a patří k nejvýznamnějším uměleckým sbírkám na světě.
Jeho obrazová galerie je domovem četných stěžejních děl západoevropských dějin umění. Obdivovat můžeme díla jako Raffael - Madona v zeleném", Vermeer - Ateliér, Velazquez - Portrét infantky a mistrovská díla Rubense, Rembrandta, Dürera, Tiziána, Tintoretta. Navíc tu najdete i největší sbírku Bruegelových děl na světě. Antická a egyptsko-orientální sbírka fascinuje svými poklady záhadných kultur dávno minulých časů.
Kunstkammer Vídeň (Klenotnice) vystavující předměty z bývalého kabinetu kuriozit a rarit shromažďovaných Habsburky. Tato sbírka patří k nejvýznamnějším sbírkám umění na světě. Zahrnuje cenné exponáty z doby středověku, renesance a baroka. Zahrnuje tři cenné klenoty - sbírku umění císaře Rudolfa II., tzv. komplex Exotica a slavnou sbírku Saliera.

Máte zájem o zájezdy pro milovníky umění? Tady najdete nabídku cestovní kanceláře GEOPS. 

Související zájezdy

Související destinace

Vídeň

Vídeň

Vídeň - rakouská metropole na Dunaji, odedávna průsečík různých vlivů a kultur. Město proslulé uměním a festivaly, město elegantních kaváren. Setkáme se tu jak s nostalgickými připomínkami staré monarchie, Marie Tereze a Františka Josefa, tak s pozoruhodnou moderní architekturou a výstavami umění od Klimta a Schieleho po současnost. Skvostná katedrála, císařské zámek Hofburg a Schönbrunn, Belvedér se zahradami, moderní Donauinsel, barevné Hundertwasserovy domy, galerie Albertina a MUMOK... A také oblíbené velikonoční a adventní trhy.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu