Tropicarium Oceanarium v Budapešti

Tropicarium v Budapešti je velmi atraktivní tropická zoologická zahrada, jejíž součástí je i největší mořské akvárium ve střední Evropě. Nachází se v objektu nákupního střediska Campona v ulici Nagététényi út.
Na ploše 3000 m² se rozkládá úžasný tropický svět, návštěvníci zde mohou pozorovat exotická zvířata včetně mořských tvorů v jejich přirozeném prostředí. Najdeme zde zvířata z Afriky, Jižní Ameriky a Oceánie, faunu i flóru z Rudého moře a Karibského moře i obyvatele tropických korálových útesů. K největším lákadlům patří tropický prales s autentickým klimatem, obydlený různými tropickými živočichy (opice, aligátoři, exotické ptactvo, plazi i členovci) stejně jako veliké žraločí akvárium s vyhlídkovým tunelem pro návštěvníky, nádhernou podívanou poskytují korálové útesy s hejny pestrobarevných rybek. Uvidíte hnědé, tygří i písečné žraloky plout na dosah ruky od vás, hada albína levandulové barvy, můžete si pohladit rejnoka a v pralese možná uvidíte i bouřku s blesky - docela jako v přírodě.

Otvírací doba: denně vč. svátků od 10 do 20 h (pokladna do 19 h)

Máte zájem o zájezdy do Budapešti? Nabídku cestovní kanceláře GEOPS najdete na stránce www.madarsko.geops.cz/budapest.  

Související destinace

Budapešť a okolí

Budapešť a okolí

Maďarská metropole Budapešť - nejmladší metropole Evropy, a přesto tisícileté velkoměsto s pestrou historií, která začíná už římským osídlením, řadou významných muzeí a galerií, spoustou termálních lázní a příjemných parků. Mosty a ostrovy na Dunaji, první metro na kontinentu, elegantní kavárny a cukrárny a tradiční hospůdky, kde se hraje čardáš. V Budapešti je toho skutečně mnoho k navštívení a poznávání, je potřeba tam jet alespoň na víkend. A také řada míst v okolí Budapešti stojí za návštěvu - královský Visegrád nad řekou, skanzen Szentendre, barokní perla Györ, okouzlující vesnička Höllökö...

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu