Termální lázně Széchenyi

Budapest, Állatkerti körút 11

Jsou prvními lázněmi v Pešti a nacházejí se v srdci městského parku „Városliget“. Horký pramen byl objeven až roku 1876. Z hloubky 1256 metrů tu vyvěrají léčivé vody o teplotě 76° C s obsahem síry, vápníku a hydrogenuhličitanu hořečnatého. Dnešní lázeňská budova byla postavena roku 1913. V roce 1927 přibyla plovárna a bylo zde zřízeno oddělení vanových koupelí a komplexní fyzioterapie. Lázně stojí ve středu města, v městském parku v zeleném pásu Pešti. Je to jedno z největších lázeňských zařízení v Evropě. Uvnitř jsou termální koupele pro muže i ženy, termální vanové lázně, bublinkové a slané koupele, a také velké bazény pod otevřeným nebem.

Voda se výborně hodí pro léčení revmatických chorob a poruch pohybového ústrojí, pro poúrazovou léčbu, pro léčení artritidy a neuritidy. Je zvláště účinná v případech menstruačních poruch. Používá se také jako pitná kúru při léčení katarálních poruch dýchacího a zažívacího ústrojí. Vedle zdravotnického zařízení a léčebné sekce jsou zde také tři velké bazény.

 Lázně se vyznačují nejen svojí léčivou vodou a neobvyklou rozlohou, pozoruhodná je i jejich mimořádně náročná výstavba – sochařská výzdoba a skleněné mozaiky jsou tvorbou nejvýznamnějších umělců Maďarska. Mezi pamětihodnosti a zajímavosti v okolí patří Městský park s Náměstím Hrdinů, Galerie umění a Muzeum krásných umění, Zoologická zahrada, Milénijní podzemní dráha, hrad Vajdahunyad nebo zábavný park Vidámpark.

Zážitkový bazén nabízí mimo jiné i tyto služby: umělé proudění vody, perlivé lázně, masírovací vodní proudy apod.

 Více informaci na: www.szechenyifurdo.hu

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS do Budapešti s koupáním v lázních najdete na stránkách www.madarsko.geops.cz/budapest a na www.termalni-lazne.geops.cz.  

Související destinace

Budapešť a okolí

Budapešť a okolí

Maďarská metropole Budapešť - nejmladší metropole Evropy, a přesto tisícileté velkoměsto s pestrou historií, která začíná už římským osídlením, řadou významných muzeí a galerií, spoustou termálních lázní a příjemných parků. Mosty a ostrovy na Dunaji, první metro na kontinentu, elegantní kavárny a cukrárny a tradiční hospůdky, kde se hraje čardáš. V Budapešti je toho skutečně mnoho k navštívení a poznávání, je potřeba tam jet alespoň na víkend. A také řada míst v okolí Budapešti stojí za návštěvu - královský Visegrád nad řekou, skanzen Szentendre, barokní perla Györ, okouzlující vesnička Höllökö...

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu